Péťa86 Péťa86 komentáře u knih

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Když si potřebuji odpočinout, tak knížky od této autorky jsou jasná volba.

20.09.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nečekané, jako vždy. Dala jsem si od Nesboa dlouhou pauzu, nechápu proč :-) Zase mě přesvědčil, že je pan spisovatel. Harryho je fajn číst podle pořadí v sérii, ale i samostatné příběhy dávají smysl.
Doporučuji!

04.09.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Je fajn, číst knihy S láskou podle pořadí v sérii, hezky na sebe navazují, ale přesto jsou to samostatné příběhy. Je to pořád o tom, co člověk očekává. Mám období, kdy potřebuji vypnout a usmívat se, přesně tato knížka mi přináší co potřebuji. Doporučuji!

20.08.2023 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Sladké, až to hezké není. Žádná očekávání kromě odpočinku - splněno na plné čáře! Jsem spokojená :-)

13.08.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Uff Napínavé v podstatě do poslední stránky. Stále Joona Linna překvapuje :-)

04.08.2023 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Byla jsem nadšená, moje prvotina od tohoto autora. Mám moc ráda knihy, kde se propojuje historie se současností. A jako bonus je to super detektivka. Doporučuji!

30.07.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Na to, že manžel po knize jen tak sáhl v knihkupectví, tak jsem moc nadšená. Je to super román, zajímavé prostředí a osudy hrdinů se mi zdají být i reálné. Těším se na druhý díl. Doporučuji!

13.07.2023 5 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Výborné, kdo zná reálie Československa. Na první pohled situace, které spolu nesouvisí. Stojí za to číst až dokonce. Pokud je čtenář pozorný, tak přijde i na spousty ukrytých souvislostí, viz doslov knížky.

20.06.2023 5 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Nedokázala jsem se rozhodnout jestli čtyři nebo pět hvězd. Nakonec čtyři, ale excelentní. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení. Ani nevím, jak jsem knihu přečetla, plynulo to, i když počátek byl trošku krkolomný, musela jsem si najít cestu Ale pak to šlo jako po másle. Kdo má rád knihy na zamyšlení - běžte do toho.

12.06.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Je to moje první kniha, kterou jsem od autorky četla. Mile mě překvapivě a četla se jedna báseň. Trošku otevřený konec, ale to vůbec nevadí, myslím, že u většiny čtenářů zafunguje fantazie. Doba před rokem 1989 byla podivná a pro současnou generaci nepochopitelná. Jsem ráda, že jsou autoři, kteří dokáží dobu přiblížit i jinou literaturou než historickou. Doporučuji!

31.05.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Ač nerada, hodnotím o hvězdu méně. Pořád se kniha krásně četla, byla jsem s ní spokojená a přečtena byla rychle. Ale ne nadarmo se říká: V nejlepším se má přestat Ale na druhou stranu, knihu si pořád užijete!

16.05.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vždycky si na začátku knih od Larse Keplera říkám, že to bude nic moc. Ale potom... Příběh mě vtáhne a chci číst, pořád, dokud to neskončí... Vřele doporučuji!

11.05.2023 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Hodně stránek, hodně kapitol - kratší kapitoly mám radši. Příběh excelentní, na jednu stranu děsivý, ale je nepředvídatelný, což je pecka. Vřele doporučuji.

01.05.2023 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Já jsem spokojená, jen mě zase trošku naštval otevřený konec, ale to tak nějak poslední dobou už bývá. Každopádně celá tato série má nádherné kouzlo a nadhled. Kdo má rád pohádky a fantasy, tak vřele doporučuji!

12.04.2023 5 z 5

Údolí iluzí Údolí iluzí Kate O'Hara

Lepší než první díl, daleko více jsem se bavila. Knížka se četla moc krásně a opět romantický příběh zasazený do historie mě baví. Těším se moc až vyjde poslední kniha ze série.

05.04.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Já jsem jako vždy spokojená na 100%, co jsem čekala, to jsem dostala. Chtěla jsem si odpočinout a věřit, že svět je hezký a má ještě smysl si jít za svým. Knihu jsem přečetla opět jedním dechem a utekla jsem daleko od ponuré reality.

27.03.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

První knížka od této autorky. Psaná je dobře, krásně se mi četla. Dost drsný obsah, takže hlavně dobré rozpoložení. Ale dala jsem jí za čtyři dny. Určitě sáhnu po další knize od této autorky.

19.03.2023 5 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Dostala jsem druhý díl od manžela, nečekala jsem dlouho a přišel i díl první. Z počátku jsem byla ke knížce spíše skeptická, ale těšila jsem se, až jí otevřu, četla se mi krásně. Příběh byl vsazen mezi reálné události v San Franciscu do zemětřesení v roce 1906, kterým knížka končí. Těším se na další díl, jak budou pokračovat osudy hrdinů.

17.03.2023 4 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Hodně se mi tento díl líbil. Přijde mi, že díl od dílu je příběh lepší. Je to stále pohádka, tento díl už mi přijde, že je pro starší, ale nic nemění na tom, že se krásně čte.

09.03.2023 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Opět krásně a poutavě napsaná detektivka. Byla výjimečná tím, že z počátku se řeší dva případy najednou, které pak do sebe zapadnou a opět zločinec byl geniální :-)

03.03.2023 5 z 5