_Peprmintka_ _Peprmintka_ komentáře u knih

Jeleň kráľovnej víl Jeleň kráľovnej víl Milan Húževka

Škoda, že není překlad do češtiny, nerada čtu ve slovenštině. I tak je to ale kouzelná kniha. Kdysi jsem ji dostala darem a kdykoliv ji otevřu, mám zase chuť věřit na víly...

30.01.2018 4 z 5

Kamarád do deště Kamarád do deště Martin Moudrý

Začátek pro mě byl naprosto grandiózní, pak to už šlo trochu z kopce. Ale tu druhou hvězdičku za hrůzu, kterou ve mě vzbuzovaly hordy švábů, dát prostě musím.

30.01.2018 2 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Přeplácané, překombinované, přišlo mi to až moc upatlané a nereálné. Naprosto zbytečný díl.

03.01.2018 1 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Jednu hvězdu dávám jen díky nápadu zahrnout do příběhu matematiku, dále pro zálibu hlavní postavy v pátrání se po posledních větách lidí před smrtí a úchylce na Kateřiny. Nápady zajímavé. Jinak samotná kniha naprosto nudná, ubíjející a vůbec... nijaká. Čím to je, že mě poslední dobou knihy s červeným přebalem jen zklamávají? První Erebos, Eldest, teď tohle. Asi nějaká prokletá barva.

03.01.2018 1 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Tak tohle už je ovšem naprosté klišé. Kdo ví proč, ale u tohohle jsem se nemohla přestat smát, jak strašně hloupá ta série začala být. Fraška to definuje akorátně. Ale na těch pět minut na hajzl dobrý.

02.01.2018 2 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Já na těchhle knihách prostě nesnesu jednu věc. Když katastrofa slouží jen jako prostředek k odstartování děje a dál vše jede na vztazích. To je přesně tento případ. Opřít se trochu víc do té vědecké stránky katastrofy a dotáhnout nevysvětlené mezery a smazat otázníky cojakaproč, vrněla bych spokojeností. Takhle... další příjemná jednohubka na jedno odpoledne, hlavně nad tím moc nepřemýšlet. Další prosím.

02.01.2018 3 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Hrdinku knihy bych nominovala na nejotravnější hlavní postavu tohoto desetiletí. Potenciál příběhu a geniální nápad archivu samotného byl úspěšně zadupán neustálým kňouráním nad smrtí bratra... což je asi milé, ale jednou zaplakat by stačilo ne? Pokud tedy pominu hlavní postavu, která je až hloupě tvrdohlavá a její neposlušnost nezná mezí (což mě naprosto příšerně frustrovalo, protože ji tam nikdo není schopný ukázat, že její chování bude mít nějaké dopady), mohu hodnotit jako příjemný průměr. Díky hlavní postavě - podprůměr jasný jak facka.

02.01.2018 2 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Nejradši bych si za tu jednu hvězdu urazila ruce, ale nemohu jinak. Už dlouho jsem neměla tak šílený problém se do nějaké knihy pořádně začíst. U Zmije jsem se vysloveně trápila. Ač mám normálně válečnou tématiku moc ráda, zde mě veškerý popis válečné techniky naprosto otravoval a jakýsi mystický význam tajemné zmije mi úplně ušel. Nechápu, co nám tou knihou chtěl autor sdělit, ale na jeho místě bych raději už moc zaklínačský svět neopouštěla.

02.01.2018 1 z 5

Kamenné srdce Kamenné srdce Charlie Fletcher

Nemilovat tuhle knihu jako dítě, nejspíš ji taky zpražím kritikou. A že je co vytýkat. Ale pamatuju si na dobu někdy kolem základky, kdy mě Londýn plný obživlých soch naprosto uchvátil. Čtení pro mě bylo spíš záležitostí nostalgie, dnes by mě to již neoslovilo. Pro děcka ale super věc!

14.12.2017 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Vždy je mi líto dát knize 0/5, ale zde nemohu jinak. Žádné napětí, žádné mrazení v zádech, téměř žádný příběh, charakter hlavní postavy plochý jak prkno. Nuda od začátku do konce, Spolubydla nemá co nabídnout. Dočteno jen z jakési čtenářské setrvačnosti. Osobně doufám, že jsem jen vytáhla od Lutze špatný kus, protože jinak jsem na něj slyšela samou chválu.

14.12.2017 odpad!

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Poutavé, čtivé a neskutečně hloupé. Dokud se děj drží v labyrintu, je to vlastně taková fajn akční teen kravina, kterou není důvod kritizovat, protože plní svůj účel - baví tím návykovým způsobem, jakým to umí právě dystopické YA knihy a zažere se čtenáři pod kůži. Ale když se začne vše vysvětlovat, mám chuť jít hlavou proti zdi a knižkou zatopit k pecu. Taková patlanina.

13.12.2017 3 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Já té ruské klasice asi nikdy nepřijdu na chuť. Zkrátka nedokážu pochopit, co je na těchto dílech tak oslnivé. Námět mne vždy zaujme a zpracování to pohřbí hluboko pod zem. Vidím kupu stránek, popsanou naprosto zbytečnými situacemi, které jen brzdí vyvrcholení, které je ve výsledku shrnuto ve dvou odstavcích a nestihne ani nijak zapůsobit. Jediným světlým momentem knihy pro mne byl výkřik ,,Trojka, sedma, eso. Trojka, sedma, dáma!", jež mi vnukl do hlavy, že při naprosto jiném zpracování by se dalo uvažovat o skvělé hororové povídce. Tady však zklamání, izvini Saša.

05.12.2017 2 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Eldest mi připadal takový více rozvleklý než Eragon, ve dvou dějových linkách jsem měla problém, že mě vždy víc bavila jedna a druhá mě trochu otravovala. Přesto bych to úplně nepovažovala za šílený propad dolů, tohle už prostě asi bývá osud druhých dílů. Ačkoliv se musím ohnat tím, že bych jako dračího jezdce raději viděla Rorana než Eragona, protože ten chlapík má narozdíl od něj šmrnc. Pořád to bylo ale pěkné navrácení se do příběhu mého dětství.

03.01.2018 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Od těchto YA knih většinou čekám oddych. Stránky ubíhají, člověku je vlastně jedno co čte, hlavně že to je jednoduché a má to tempo. Erebosu se tohle vykouzlit nepodařilo. Za nejzáživnější považuji paradoxně části mimo virtuální realitu, které místy působily až mrazivě a dystopicky, vše je sledováno a není úniku. U těch mimorealitových pasáží mi nezáživnost přímo trhala žíly. Nebavilo mě to a nebavilo. A závěr? Tam jsem se s prominutím docela uchechtla nad samou primitivností situací a jakousi ,,nepravděpodobností" takového konce.
Erebos mi místy přišel nedotažený do finiše a rozhodně nevyužil svůj potenciál. Doteď nedokážu vyšpekulovat jak jakože ten virtuální svět fungoval, celé mi to nedávalo smysl a přemýšlení nad logikou toho světa mi nedovolilo si užít ani ty záživnější pasáže. Příliš si neumím představit, že si najde ohlas aspoň u mladších čtenářů. Je to prostě šíleně vleklé. Vleklé a nedomyšlené, to Erebos charakterizuje nejvíc.

13.12.2017 1 z 5