Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Tohle je teda strašně nepredvidatelna kniha, ktera vas neprestava prekvapovat. Moc me bavil jeji styl a ton, ale tech temat a motivu tam autor nasazel az moc na muj vkus. Nicmene si ji urcite prectete.

16.12.2023 2 z 5

Blok Elsabe Blok Elsabe Martin Hanzlík

Bohužel strašně nedotazene. Námět mě velice zaujal, ale provedení pokulhavalo. Dej se posouval pomocí deus ex machina a nebyl plynulý. Hlavní postava se nijak nevyvíjela. Vše se pohybovalo pouze po povrchu. Škoda nevyužitého potenciálu.

08.12.2023 2 z 5

Morana Morana Aleksandra Cimpl Simeonović

Kniha ma spoustu chyb, nelogicnosti, vad, ale skoro vsechno ji odpoustim, protoze me jednoduse bavila.

28.11.2023 2 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Vubec to neni spatna kniha a rozhodne stoji za precteni, ale nejak bych potrebovala jeste vetsi hloubku, aby me postavy vic zasahly a byly skutecne strhujici.

12.11.2023 2 z 5

Hannah Hannah Armin Müller-Stahl

Pomalé komorní drama, které se dá číst na tisíc způsobů a každému zahraje na trošku jinou strunu. Mezilidské vztahy jsou tou nejprostší a nejkomplikovanejsi veci v zivote.

05.11.2023 2 z 5

Kdo je to sakra Kafka Kdo je to sakra Kafka Lizzie Doron

Tohle je příběh o Izraeli a Palestine, o Zidech a muslimech, o jednom muzi a jedne zene a o tom, ze nic neni černobílé a jednoznacne. Je to kniha plná zámlk, nepochopení i záblesků naděje. Je to kniha bytostně izraelská.

30.10.2023 2 z 5

Muž bez jazyka Muž bez jazyka Matěj Dadák

Chvilema je to paradni poutava kniha, chvilema jsem nevericne kroutila hlavou, jak se tam takova blbost muze vyskytnout. A doteď nechápu, co nám chtěl básník říct.

04.10.2023 2 z 5

Ledově modrá krev Ledově modrá krev Jurij Bujda

Můžu rozhodně doporučit. Je to krásný, srdcervoucí příběh. Magický realismus na ruský způsob.

30.09.2023 3 z 5

Návrat do Killybegs Návrat do Killybegs Sorj Chalandon

IRA, Irové, Irsko, Belfast. Bolavá a důležitá kniha o vině, trestu, úhlu pohledu.

21.09.2023 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Řeklo by se průměrná slušně napsaná detektivka s nepřekvapivou ústřední dvojicí, ale nakonec bych si možná i přečetla pokračování.

30.08.2023 2 z 5

Země těch druhých: Válka, válka, válka Země těch druhých: Válka, válka, válka Leïla Slimani

Kniha vůbec není špatná, rozhodně pojednává o zajímavé době, místě a tématech, ale nějak mě začala postupně rozčilovat. Postavy mi lezly na nervy a přestala jsem chápat jejich pohnutky.

05.08.2023 2 z 5

Na odstřel Na odstřel Miloš Cajthaml

Mno, knihu jsem dočetla a chvílemi mě zajímala, ale zároveň i stvala. Zapletky deus ex machina, slova jako přikejvnout nebo nalíhat a spousta rysů YA romanku a la Lenka Lanczová nebo Stanislav Rudolf. Nicméně nepovazuju to za úplnou ztrátu času.

18.07.2023 2 z 5

Velice lehká smrt Velice lehká smrt Simone de Beauvoir

Utla kniha, kterou jsem musela cist na etapy, protoze jeji tema je tezke a potrebovala jsem ho vstrebavat pomalu
Velice aktualni, bolavy a dulezity text.

05.07.2023 2 z 5

Kov Kov Karel Veselý

Wow, wow, wow. Jesteze si pred ctenim nedelam velke pruzkumy o knize. Tohle byla úžasná jízda. Román o metalu, ale jaký. Budete bloudit a budete nachazet, budete hledat a budete ztrácet.

20.03.2023 3 z 5

Obecná teorie zapomínání Obecná teorie zapomínání José Eduardo Agualusa

Moc příjemná kniha. Zajimave misto a obdobi velkych dejin. Zachvevy magickeho realismu. Obdivuhodná a dojemná hlavní postava.

07.03.2023 2 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Téma je velice aktuální, mrazive naléhavé a atraktivní. Delphine dokáže vtáhnout do děje a skvěle napsat postavy. Jen pasáž z budoucnosti byla poněkud slabší.

17.02.2023 2 z 5

Klobouk dolů! Klobouk dolů! Michèle Rozenfarb

Tohle je super kniha. Citlivá, smutná, dojemná, vtipná. Musíte obdivovat a zlobit se a být frustrovaní a unešení.

10.01.2023 3 z 5

Sobí mafie Sobí mafie Mikko-Pekka Heikkinen

Tuhle knihu jsem nedocetla. Není nijak špatná, ale prostě mi nesedla. Námět mě velice nalákal, ale žádná postava mě nezaujala, ani v pozitivnim, ani v negativním slova smyslu.

02.01.2023 2 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Velmi příjemné překvapení. Čekala jsem předvídatelný tuctový thriller, ale tenhle byl velice překvapivý a dobře vystavěný.

09.12.2022 2 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Velice zdařilá prvotina. Doporučuji všem dětem i rodičům. Všem egoistům i nesobeckým duším.

31.10.2022 3 z 5