Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Tohle je zjevení. Kniha, která se dá číst znovu a znovu a na mnoho ruznych způsobů. Kniha, která má neuvěřitelně proměnlivou a mnohotvarnou formu i obsah.

05.04.2020 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Milostný příběh s přesahem. Bylo to plné klišé, bylo to hodně předvídatelné, americky cheesy a umělé, ale četlo se to výborně.

29.03.2020 2 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Úvod a zaver knihy se mi celkem líbily, ale jinak se mi nečetla dobre. Postavy pro me byly nesympatické, nanicovate, jejich ciny neuveritelne, zvlastni. Navic byla v knize skoro na každé straně nějaká chyba nebo překlep.

28.03.2020 2 z 5

Pastorální symfonie Pastorální symfonie André Gide

Tahle kniha mě nijak neoslovila, nic moc ve mně nezanechala. Asi jsem strasnej cynik.

12.03.2020 2 z 5

Devátý Devátý Ferenc Barnás

Mam pocit, ze mi v tehle knize unikala spousta veci. Libila se mi perspektiva detskeho vypravece, ale celkove jsem se v pribehu ztracela.

10.03.2020 2 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Na malé ploše autorka úžasně zvládla dojemný, laskavý a poučný příběh.

02.03.2020 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Moje první výraznější zkušenost s africkou literaturou a fakt pecka. Srovnání Nigérie a západu, jazyků, kultur, hledání a snaha o postižení identity, komplikované vztahy. Skvělá poučná a strašně zajímavá knížka.

02.03.2020 3 z 5

Salka Valka Salka Valka Halldór Kiljan Laxness

Libilo se mi, jak byla kniha pomalá a vlacna, ale postupně mi začala čím dál víc lézt na nervy hlavní postava, která naprosto promrhavala svůj potenciál a energii.

24.02.2020 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Standardni severska detektivka s nijak zvlastni hlavni dvojici. Ale cetlo se to moc dobre.

13.02.2020 2 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Mně se kniha líbila, jen závěr mi ke zbytku moc neseděl. Celkově ale byla vtipná, dojemna, zajímavá a poctivá.

07.02.2020 2 z 5

Čarování s láskou Čarování s láskou Louise Erdrich

Dočetla jsem jen silou vůle. Nechápala jsem všechny provázanosti jednotlivych postav a celkový záměr knihy.

03.02.2020 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mi moc pomohla v těžkém období, což nesmírně oceňuji. Je velmi ctiva a srozumitelná i přes některé nelogicnosti a nepřirozeny závěr.

02.02.2020 3 z 5

Slunce mrtvých Slunce mrtvých Ivan Sergejevič Šmeljov

Silna, hutna a dulezita kniha. Necetla se mi vubec snadno a trvalo mi to, ale rozhodne ji mohu doporucit.

28.01.2020 3 z 5

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Realie Izraele, Arabove vs. Zide, netradicni milostna linka, nejistota, muciva moc predstavivosti. Za me zajimava a prinosna kniha.

13.01.2020 2 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Bildungsroman, psychologické dílo, road trip? To všechno a nic z toho. Velice komorní, intimní a originální dílo, které se ničemu nepodoba a všechny škatulky jsou mu malé.

07.01.2020 3 z 5

Flaubertův papoušek Flaubertův papoušek Julian Barnes

Pro me to byl krok mimo me obvykle literarni smery a zanry, ale rozhodne se vyplatil. Bylo to zabavne, bylo to zajimave.

02.01.2020 2 z 5

Gilead Gilead Marilynne Robinson

Kniha se mi moc dobře necetla. Moc hezka a bohuliba forma, to ano, ale pro me cynika to bylo až moc idealisticke a ideální.

28.12.2019 2 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Moc dobrá kniha. Žádné zbytečné kudrlinky, ale poctivý ryzí lidský příběh přátelství, hor a zivota.

25.12.2019 3 z 5

Ulice Zlodějů Ulice Zlodějů Mathias Énard

Až když jsem dočetla do konce, došlo mi, jak dobrá je to kniha a jak moc vypovídá o nás, o světě, o naší době, o lidské existenci. Cesta je cíl.

10.12.2019 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Bylo to napinave a cetlo se to dobre, ale plne zanrovych klise.

26.11.2019 2 z 5