Pejuška Pejuška komentáře u knih

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Krásná, jednoduchá oddechovka, když se Vám u knihy nechce moc přemýšlet.

30.12.2018 4 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Rychlé, relaxační počtení. Knihu jsem objevila náhodou, díky čtenářské výzvě. Popravdě, Goga vůbec neznám, ale když už jsem přečetla jeho knihu, tak se podívám i na nějaké video. Kniha se mi líbila, měla spád, člověk se dozvěděl, jak se Gogo "vyvíjel", jak smýšlí, uvažuje i o budoucnosti, váží si toho, čeho dosáhl a stojí nohama pevně na zemi. Člověk si zase rozšířil obzory.

25.12.2018 5 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Tato knížka mě velice očarovala, krásný pohádkový vánoční příběh, který přinese klid na duši a návrat do dětských let. Nevinnost, pohoda to přímo z této knížky čiší. Prostě jedním slovem nádhera, věřím, že si ji ještě někdy v budoucnu přečtu znovu.

22.12.2018 5 z 5

Milostná dvojhra Milostná dvojhra Luděk Stínil

Krásná knížka, tak zvaná rychlovka pro uvolnění a přitom strhující děj. Jen mě asi naštval ten otevřený konec, jak do dopadne s Danem a jak mezi Pavlou a Přemkem po sms, kterou zaslal Luboš? To už je jen na nás, jak si to vymyslíme....

15.12.2018 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Knížku jsem přečetla hlavně díky čtenářské výzvě, jinak bych se sama od sebe k ní nedostala. Knihy na téma válek a koncentračních táborů nemám ráda, ale poslední dobou jim nějak přicházím na chuť. Čím to je, to netuším.
Nicméně, kniha se četla dobře a rychle, ale moc mě nebavila. Bavit mě začala skoro až ke konci, kdy Anne začala objevovat kouzlo první lásky. Na druhou stranu nechci nijak zlehčovat život všech lidí, kteří žili v zadním domě. Obdivuji Anne za její odvahu a chuť se i nadále vzdělávat, za její plány, kterým věřila a ke kterým se upínala. Rozhodně bylo zajímavé pozorovat, jak během nedobrovolného ukrývání dospívá a jak se mění její pohled na život.
Souhlasím s ní v tom, že dokud máme přírodu, ze které se můžemě těšit a čerpat z ní sílu, nejsme na tom nijak špatně.

09.12.2018 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě, a musím říci, že bych nečekala, že mě příběh tak strhne. Krásný příběh, plný lásky, smutku, utrpení a částečné spravedlnosti. Jen ta psaná forma jazyka, to byl kámen úrazu, jak už se člověk začetl, tak chápal a rozuměl.

23.11.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tuto knížku jsem objevila díky čtenářské výzvě. Rychlé přečtení, ale skrytý význam ni zatím uniká. Snad až ji více "strávím", tak pochopím. Jinak musím vyzdvihnout nádherné ilustrace.

04.11.2018 4 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Fajnová odpočinková kniha, při které člověk nemusí myslet.

02.11.2018

Kleptoman Kleptoman Karel Žilák

Tak nějak nevím, kniha mě prostě úplně nepohltila, jako Pusinka a Jehla. Docela mě zklamal konec, když už se to konečně dalo pořádně rozvíjet, tak kniha skončila, a člověk se vlastně nedozvěděl, jak to dopadlo s hlavními hrdiny.
Jinak musím dát plusové body krásně "popsané" mrtvole, okamžitě mě v tom okamžiku přešla chuť na večeři :)

29.10.2018 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Kniha se mi taktéž velmi líbila, možná o chlup zajímavější, než první díl. Jen škoda, že konec zůstal otevřený, jak už tu bylo zmíněno, ráda bych se dozvěděla, jak nakonec Pusinka dopadla. Je těžké někoho soudit, i když tady jen v knize, nikdo nikdy neví, jak se zachová. Svým způsobem mi je jí líto, ale záleží pouze na ní, měla možnost žít "normální" život, ale ten se jí zajídal, chyběl jí adrenalin. Nejvíc to odskákala ta malá Janička.
Kniha velmi dobře napsaná, četla se sama a rychle. Tématika o drogách nikdy neomrzí.

14.10.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem si toužila přečíst a udělat si na ni vlastní názor, ale teď nějak nevím, jak ji zhodnotit. Z první poloviny knihy mám rozpolcené pocity, zvlášť, když pochybuje o tom, zda udělala dobře, že se vdala, to mě hodně zarazilo. Druhá polovina, kdy píše o závodech, o svých pocitech během nich a tak, mě bavila daleko více. Myslím si, že pravda bude někde tak na půl cesty. Rozhodně zajímavý pohled do zákulisí biatlonu a do jejího života s ním. Biatlon mám velmi ráda a Gábi jsem vždy velice fandila, přeji jí, aby byla se svým životem spokojená a našla správnou cestu, po které se vydat. Jen mě mrzí, co se během jejího ukončení kariéry a knihy semlelo.

11.10.2018 3 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Janey King

Mě se knížka líbila, příjemná oddechovka, se super zápletkou. Jediným mínusem je to, že je tam příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, a pak mě štve, že konce zůstaly otevřené.

14.09.2018 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jsem ráda, že jsem tuhle knížku nakonec pokořila, protože jsem asi prvních 300 stránek přemýšlela, že dám od ní ruce pryč a už nikdy se k ní nevrátím. To první jsem nakonec neudělala, ale to druhý provedu, nedokážu si představit, že bych to ještě někdy měla číst znovu.
Až od druhé poloviny mě knížka zaujala, konečně pro mě měla nějaký spád. Nelituji toho, že jsem si ji přečetla, a to díky čtenářské výzvě, ale byl to pro mě opravdu velký oříšek.
Spoiler !!!
Je mi líto Sophie, když musela volit mezi svými dětmi, a nakonec ještě pak potkala Nathana, který byl jaký byl. Paradoxem je, že přežila Osvětim, a nakonec spáchala sebevraždu.

26.08.2018 4 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Kniha mě zaujala v poličce knihovny dle popisku, rychlé čtení, ze začátku jsem se v tom trochu ztratila, ale nakonec jsem se našla. Knížka se mi líbila, tématika, která nikdy nezklame. Doporučuji.

22.07.2018 5 z 5

Líbej mě Líbej mě Cecily von Ziegesar

Nevěřila bych, že mě tato kniha nakonec zaujme, jen jsem hledala námět do výzvy a narazila na ni. Příjemná oddechovka, četla se svižně, asi si přečtu i další díly, ale seriál jsem nikdy neviděla. Pro mě osobně je kniha vždy lepší než to vidět v televizi, až na pár výjimek.

15.07.2018 4 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Nádherná knížka, jen je mi líto, že mi to trvalo tak dlouho jí přečíst, ale nějak nebyla nálada se ponořit do tak krásného příběhu, ale nakonec jsem ji pokořila.
Knížká se mi velmi líbila, dobrodružství a příjemný relax, jen mě mrzí, že na konci zemřel Orfeus, ale Malva přesto zůstala silná, možná i silnější než předtím.
Knihu mohu jen vřele doporučit.

07.07.2018 5 z 5

Pozor, vyletí ptáček Pozor, vyletí ptáček Jindřiška Smetanová

Tuto knihu jsem četla skrz čtenářskou výzvu, jinak bych se k ní asi nedostala. Možná až za pár let. Nedá se říci, že by mě nějak učarovala, naopak, byla pro mě zdlouhavá. Nicméně, autorka má krásně propracované detaily vyprávění vázané citem a posláním každého fejetonu. Třeba za těch pár let budu na ni nahlížet jinak.

12.05.2018 3 z 5

Tchýně Tchýně Jana Smetanová

Kniha se mi líbila, taková lehká oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet a může vypnout. Škoda jen, že ostatní zápletky nebyly více rozvinuty.

05.05.2018 4 z 5

Podzimu neutečeš Podzimu neutečeš František Uher

Kniha mě nebavila asi do poloviny, od druhé poloviny se to už dalo číst, že ty stránky utíkaly, ale kdybych to neměla do čtenářské výzvy, tak to snad ani nedočtu.

29.04.2018 2 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Tenhle díl se mi líbil, nejvíce vtipné byly místa s tím pavoukem, úplně jsem v tom viděla svoji ségru. Jinak příjemná oddechovka na večer.

20.04.2018 5 z 5