Pejuška Pejuška komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Jako oddechovka dobrý, ale na řádný čtení pro mě slabý. Ségru to baví víc, přece jen, už nejsem ta věková kategorie, pro kterou je to určeno.

19.04.2018

Královna noci Královna noci Alan Savage

Úžasná kniha se skvělým příběhem krásné Richildy, a královny Johanny. Nejnáročnější na tom všem pro mě bylo orientovat se ve jménech a osobách. Líbilo se mi, že tu nakonec zvítězily boží mlýny, a Richilda byla ke konci šťastná a konečně mohla odpočívat. Je mi líto, jak to dopadlo s královnou, ale už dětství byla pouhou figurkou, se kterou tahala již její služebná Filippa. Kniha by se dala vystihnou slovy intriky, vraždy a sex. Poutavé vyprávění, velmi se mi líbily popisy jednotlivého mučení (nejsem sadista :) tak i toho, co všechno musela Richilda snášet od mužů, jen její odvážná povaha jí pomáhala přežít.

16.04.2018 5 z 5

Sonáta pro Zrzku Sonáta pro Zrzku Vojtěch Vacke

Tato kniha mi v knihovně ležela již delší čas, ale až díky čtenářské výzvě jsem se k ní dostala. Příběh mě zaujal, je to krásný návrat k dětství, ve kterém jsme řešili úplně stejné problémy a přišly nám strašně důležité. V některých pasážích jsem našla i sama sebe. Věřím, že se ještě k této knize někdy vrátím.

08.04.2018 5 z 5

Tajemná princezna - Život pod závojem Tajemná princezna - Život pod závojem Jean Sasson

Krásně napsaná kniha, i když téma je neveselé, obdivuju Sultánu a jejího bojovného ducha. Jejich život bych rozhodně nechtěla ani zakusit, natož ho žít

05.04.2018 5 z 5

Výměna názorů Výměna názorů Robert Reger

Musím říct, že tahle knížka mě bavila víc, než druhý díl. Ostatní jsem jaksi ještě nečetla, ale i bez návaznosti jde pochopit o co tam jde. Také se mi velmi líbí ilustrace. Takže super

19.03.2018 5 z 5

Divná a divnější Divná a divnější Robert Reger

tak nějak nevím, jak hodnotit, přečtenou jsem ji měla vcelku rychle, ale bavit mě začala až od druhé poloviny...

15.03.2018 3 z 5

Mě z toho trefí šlak Mě z toho trefí šlak Július Satinský

Knihu jsem úspěšně dočetla, šlak mě z ní netrefil...začala mě bavit až ve druhé polovině. Nebýt čtenářské výzvy, asi bych ji teď nečetla, možná až za pár let.

12.03.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Nikdy bych neřekla, že mě tato kniha tolik zaujme a bude mě bavit. Kovyho jsem objevila zcela náhodou, ale jeho videa mi vždy zlepší náladu. S některými úplně nesouhlasím, ale to je tak se vším. Knihu jsem si nadělila k Vánocům a četla ji po kouskách, jen vždy, když jsem měla na ni náladu, protože jinak bych z toho neměla ten požitek. Nejvíce se mi líbily kapitoly o cestování, zkoukla jsem k tomu i videa, ale úplně nejvíc mě pobavila kapitola, jak na něj čekalo letadlo, a on mezitím spal v letišní hale a přeseděl si nohy, takže ho vezli na vozíku. :-D rozhodně doporučuju, kniha je zábavná, odpočinková a i k zamyšlení.

12.03.2018 5 z 5

Můj život s Králem: Román z Ulice Můj život s Králem: Román z Ulice Lenka Hornová

takový krásný, odpočinkový román, konečně jsem se k němu dostala...

01.03.2018 5 z 5

Neviditelný host Neviditelný host Maryrose Wood

Kniha se mi opět velmi líbila, jen těch nevyřešených otázek je mnoho, a kdoví, jestli se někdy dozvíme konec. Nicméně, kniha je velmi svižně psaná, poučná se zajimavým námětem.

25.02.2018 5 z 5

Gabriela Koukalová: miss biatlon Gabriela Koukalová: miss biatlon Roman Smutný

Mě se tato knížká líbila, četla se rychle. Forma pohádky, která chytne a už nepustí. Střípky Gábininých úspěchů i zkoušek trpělivosti....měla jsem pocit, jako by ten závod byl znovu....za mě super

08.02.2018 5 z 5

Zůstaň se mnou, brácho Zůstaň se mnou, brácho Alena Arbterová

Nevím proč, ale knížka na mě působila velice optimisticky, žádný náznak strachu, ale obrovská síla a chuť bojovat. Silný příběh

07.02.2018 5 z 5

Já, JůTuber 2 Já, JůTuber 2 Martin Rota

Četlo se to rychle, velmi mě bavil úvod, zasmála jsem se. A rozšířit si obzory o další jůtubery není na škodu, podívám se, co točí, a buď mě to zaujme nebo ne. Pro mě je důležité, že je to baví, je to jejich koníčkem.

04.02.2018 4 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Kniha je velmi poutavá, jen je v ní tolik nejasností, že z toho jde člověku hlava kolem. Nadále obdivuju Penelopu, a velmi by mě zajímalo, jak jsou všichni nějak propojeni. Ona, děti, lord...

31.01.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Povídky jsou vtipné a trefné, jen se mi četly lépe na oficiálních stránkách, než v knížce. Ale i tak, skvělé dílko.

22.01.2018 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Knížka se čte sama, příjemné postavy, až na pár výjimek. Příjemně se u knihy relaxuje, líbí se pravidla, podle kterých se Penelopa řídí. Určitě doporučuju

22.01.2018 5 z 5

Riskuj pro lásku Riskuj pro lásku Eva Herzová

Knížka byla čtivá, zápletka byla super, obdivuju Elenu, že to nevzdala, Viktor jí spadl přímo z nebe...a ten její otec, ještě, že se pak na konci vzpamatoval....Borise nekomentovat...

12.01.2018

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Kniha se mi velmi líbila, zajímavý nápad napsat o tomto tématu. Seděla jsem u ní jako zařezaná. Jsem velmi ráda, že jsem měla díky této knížce možnost nahlédnout do života autistů, Paní Březinová má krásné knihy. Ještě musím zmínit nádherné ilustrace.

05.01.2018 5 z 5

Krevní msta Krevní msta Alyxandra Harvey

Nevím čím to, ale tento díl se mi líbil více než první. Kniha byla opět úžasná, poutavá, škoda, že těch dílů není víc.

01.01.2018 5 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Kniha se mi velmi líbila, mám ráda knihy o upírech, je to fascinující. Jen mi trošku vadilo, že jednou vyprávěla Solange a podruhé Lucy, trošku jsem se v tom ztrácela, ale jinak velmi pěkně napsaná.

29.12.2017 5 z 5