Pejuška Pejuška komentáře u knih

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Pro mě skvěle uzavřená trilogie o Evě, Dickovi a spoustě dalších lidí. I když už nejsem náctka, tak mě knížka bavilo, takové fajné oddechové čtení, u kterého se nemusí přemýšlet a člověk může věřit i ve šťastné konce. Chci věřit tomu, že jim jejich život vyšel. Rozhodně jsem Evě její situaci nezáviděla, a nečekala jsem, že na mě tak silně zapůsobí. Musela rychle dospět, ale jsem ráda, že s tátou k sobě našli zase cestu, z Jariny se stal úplně jiný člověk a Jindra byl správný, bylo mi ho i líto, jak čeká a čeká a nedočká se...

19.12.2020 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Film jsem nikdy neviděla, ale myslím, že to vůbec nevadí. Knížka je bezvadná, sice pro děti, ale i tak mě velmi bavila, je v ní tolik poučení a fantazie. Jen jsem občas nestíhala utírat sliny, jak jsem četla o čokoládě všude kolem dokola :)

19.12.2020 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Já vím, že je to sice knížka pro děti, ale to vlastně vůbec nevadí. Líbí se mi, jak je napsaná citlivě a přitom pravdivě vykresluje situace, které nastávají a pomalu pomaličku se mění ve vážné. Pobavil mě obří nákup rohlíků :)

07.12.2020 5 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Do pohádek jsem se pustila díky čtenářské výzvě a musím říci, že v této době náramně přišly vhod. Sice některé se mi špatně četly, některé skončily smutně, ale celkově to byl balzám na nervy. Na chvilku se vytratit ani ne ze šedi všedních dnů, ale přímo z černoty všedních dnů a zrelaxovat. Asi by to chtělo čas od času se vrátit do pohádek.

01.12.2020 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Jedním slovem - "wow". Kniha objevena náhodně díky čtenářské výzvě a opět to byla trefa do černého. Neskutečný poutavý příběh s nečekaným koncem, opravdu jsem nečekala, že nejvyšší hlavou bude tenhle člověk. Obdivuju Mary za její odvahu bojovat za svoji tetu a za svůj život.

17.11.2020 5 z 5

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Ano, další díl přečten a bavil mě. Je vidět, jak Eva dospívá a vyspívá, jak je vlastně krásná první láska, a velmi mě bavilo jejich vandrování po krásách Česka :). Na Dickovi obdivuju, jakou má trpělivost a jak si za Evou stojí. Už se těším na třetí pokračování... a směle souhlasím s Lucissiou, v téhle době je tato četba balzámem :)

17.11.2020 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

30.10.2020 5 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Kniha nebyla špatná, bavila mě, ale zkrátila bych ji o nějakých 100 stránek, protože mě pořádně chytla až někde v polovině. Nicméně zápletka chytlavá, líbilo se mi, jak se vztahy v rodině začaly pomalu ale jistě vyjasňovat, každý měl a má nárok na štěstí.
Nebýt výzvy, asi bych po této knížce nesáhla.

18.10.2020 4 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Kniha mě hodně oslovila a moc se mi líbila. Četla se skoro sama, oceňovala jsem krátké kapitoly. Seriál jsem neviděla, ale myslím, že jsem o nic nepřišla. Cesta Viktorie na trůn byla trnitá, musela se toho hodně naučit, ale líbilo se mi její zapálení pro věc. Knihu mohu jen doporučit, snad se dočkáme i druhé knihy k druhé sérii seriálu.

03.10.2020 5 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Kniha se mi líbila, dozvděla jsem se něco nového o životě s Jiřím Poděbrad. Překvapilo i potěšilo zároveň, že s jeho korunovací mu pomohl olomoucký biskup Tas z Boskovic. Johanka mě oslovila svojí spravedlností i chytrostí, od prvních stránek si ji člověk zamiloval. Při svém muži a dětech vždy stála, bez rozdílu, zda jsou její či ne.

27.09.2020 5 z 5

Anna: Šarišská amazonka Anna: Šarišská amazonka Eva Ava Šranková

Ani jsem nevěděla, že nějaká "Šarišská amazonka" vůbec existovala, o to více jsem byla překvapená. Kniha se četla dobře a rychle. Annu obdivuju za to, jak se dokázala vypořádat se všemi nástrahami v oblasti lásky, rodiny, ...

25.09.2020

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha, která mě totálně pohltila. Nikdy bych nechtěla prožít to, o čem je psáno v knize, nechtěla bych být ani rodičem, ani dítětem. Každý ze sourozenců hledal svoji cestu, aby si jej aspoň na okamžik rodiče všimli. A musím říci, že konec mě dostal. Nečekala jsem ho...

23.09.2020 5 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Po dlouhé době jsem se vrátila ke své oblíbené spisovatelce a oddechovému čtení. Někdy člověk, a obzvlášť v dnešní době, potřebuje trochu úniku do jinačího světa, kde nemusí řešit žádné problémy, ale jen prožívat první lásky, kopance a jiné osudy. A myslím si, že právě knihy Leničky Lanczové todle dokonale splňují.
Kniha se mi moc líbila, ta dívčí naivita a rivalita...Už se těším na další pokračování.

19.09.2020 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Ani druhý díl mě nezklamal, pohltil mě úplně stejně, ne-li ještě o něco víc než první. Myslím si, že dopadla moc dobře, není to klasický ten konec, kdy si padnou do náruče, ale tady to spělo malými krůčky...Vytrpěli si všichni mnoho, a některé okamžiky dokázali šokovat, viz rodiče... takže za mě super :)

06.09.2020 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Úžasná knížka, která mě naprosto pohltila. Skvělý fantasy svět, který vás odnese úplně někam daleko, a nechce se vám z něj vracet. Obdivuju Cyru, jak se svým darem dokáže žít a co vše si musí vytrpět a vybojovat. Líbí se mi, že si můžeme přečíst pohled jak Cyry, tak Akose, jak to vše vnímají. Už teď se těším na druhý díl :)

22.08.2020 5 z 5

Kniha ve vás vyvolá silnou touhu po fantazii, která se rozběhne na plné obrátky všemi směry. Představivosti se meze nekladou, a navíc, pro nás nejsou zvířátka vůbec cizí. Ať už jsme se s nimi setkali v knihách o HP, tak i v našem reálném světě existují, stačí se jen zamyslet a krapet povznést.

22.08.2020 4 z 5

Tajemství čachtické bestie Tajemství čachtické bestie Vladimír Liška

Tak tady jsem s výběrem šlápla vedle, ne, že by to bylo špatné, ale na mě moc faktů a žádný děj. Bavily mě jen určité pasáže. Snad příště najdu lepší knihu o Čachtické paní.

13.08.2020 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky mě moc bavily, krásně napsané, včetně poznámek. Stejně mě ale nejvíce bavila bajka o bezové hůlce.

13.08.2020 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Fajná oddychovka a útěk od starostí. Lenku jsem chápala, ale na druhou stranu, být Danem, taky bych to nevydržela, s tím vydíráním mi přišla trapná, ale první láska je první láska. Co jsem jí ale záviděla, byla její rodina, líbilo se mi, že drželi při sobě.

19.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak nějak nevím, jak hodnotit. Kniha mě tolik nezaujala, ani ve mně nenechala žádnou stopu. Původních 7 dílů je pro mě konečných, dopadlo to, jak to dopadlo, a dál bych to nerozváděla. Ano, dozvěděli jsme se útržkovitě něco o Harryho minulosti, ale... Velmi pozitivně hodnotím to, jak se Harry a Draco navzájem začali respektovat, hlavně kvůli synům.
Na druhou stranu, jaký by byl asi svět za vlády Voldemorta? Ano, byl nastíněn, ale jen krátce.

17.07.2020 3 z 5