Pechule Pechule komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čtivá, promyšlená, trochu překombinovaná. Na prvotinu za mě super!

23.11.2021 3 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Chválím, skutečně velmi vydařená kniha pro děti a jejich rodiče na společně strávený předvánoční čas. Velké díky paní Popprová!

16.11.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Souhlasím, že je to milé, oddechové čtení. Jak rychle se přečte, stejně tak rychle se vytratí z hlavy...

04.11.2021 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Jedním slovem úžasná!!! Mě její čtení neskutečně chytlo, bavilo. A to jsem poslední dobu měla problém do knih se začíst. Kdybych mohla, dám těch * deset.

18.10.2021 5 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Četla jsem ji již několikrát a stále minimálně půl knihy probrečím...

14.10.2021 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Byla to první kniha od T. Keleové, kterou jsem před pár lety četla a tak moc se mi líbila, že jsem autorce propadla a s chutí si přečtu každou další knihu, která ji u nás vyjde.

14.10.2021 5 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Úžasná kniha... dá se přečíst za chvilku, jak je útlá, ale já si ji dávkovala, vychutnávala, nechtěla jsem, aby skončila. A to se mi už hodně dlouho u čtení nestalo. Toto je kniha, kterou chci mít ve své knihovně a vím, že se k ní budu vracet.

04.10.2021 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Dobře se čte, hodně oddechová, nenáročný děj, zajímavé téma vztahu mezi nevlastními sourozenci.

29.09.2021 4 z 5

Kočičí životy Kočičí životy Eda Kriseová

Nějak nevím, co o knize napsat... chvíli jsem z ní byla nadšená a hltala stránku za stránkou a po chvíli jsem se musela vracet v textu zpět, jak jsem se v něm ztrácela. Knihu nezatracuji, ale na mě působí její zpracování zvláštně.

15.09.2021 3 z 5

První muž, který mě zradil, byl můj otec První muž, který mě zradil, byl můj otec Lucie Jandová

Přijde mi lépe zpracovaná než Temné matky. Rodinné vztahy jsou složitý propletenec... a proto je dobré si občas na tato témata něco přečíst a odnést si z toho byť i jen malý zlomek poznání.

08.09.2021 4 z 5

Jak ráda jsem se obrazně podívala na Arktidu. Obdiv ženě, která se tam ve třicátých letech minulého století vydá sama za manželem a obdiv, jak se s tamními podmínkami pobytu vypořádala. Zajímavé čtení.

30.08.2021 4 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

3,5/5 *
Na 4 to v mém hodnocení není a 3 je zase málo. Obsahově se mi líbila, ale nejsem z ní úplně paf. Co je plus, jak kniha vypadá celkově. To se povedlo na 5 *

25.08.2021 3 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Díky za tuto knihu, do které se mi vůbec nechtělo a nakonec se četla sama.

13.08.2021 4 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Příjemná romantická četba na léto. Ale co mi opět vadí jsou občasné chyby a překlad místy tak krkolomný, že jsem postrádala smysl věty.

21.06.2021 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Krásné, milé fejetony. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky.

05.05.2021 4 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Julinčina pekárna není špatná kniha, ale ani jsem při čtení nepocítila nutkavou potřebu číst a číst. Nevím, celé mi to přišlo povrchní, bez hloubky.

03.05.2021 3 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Čtivé a tak smutné, po dlouhé době jsem u knihy brečela.

30.04.2021 5 z 5

Pravdomluvní sedmilháři Pravdomluvní sedmilháři Sofie Králová

A mně se docela zase líbila. Je to prostě jako kdybych s autorkou seděla v kavárně a probírala životní peripetie. Nenáročné obsahově, ale od tohoto typu knih ani umělecké dílo nečekám, takže na oddechové čtení za mě ano.

19.04.2021 3 z 5

Srdcem proti rozumu Srdcem proti rozumu Tomáš Kristl

3,5 *
Jak je vidět, povýšit z role milenky do role partnerky nemusí být vždy terno. Přečteno za chvíli a bavilo mě opět nahlížet do života Tomáše a Sofie.

16.04.2021 3 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

3,5 *
Dlouho mi ležela v knihovně a čekala na přečtení, konečně se tak stalo. Po prvních stránkách jsem si říkala, to asi nedám, vždyť to je samé moudro. Naštěstí to bylo pár stran a pak mě samotné příběhy bavily. Přijde mi docela dobré zpracovat téma nevěry takto z pohledu samotných aktérů než jen "chytré" odborné poučky. A je to odvaha takhle se zcela otevřeně "odhalit".

16.04.2021 3 z 5