Pazďa Pazďa komentáře u knih

Scénář filmové noviny ze světa Harryho Pottera vám samozřejmě nedá nic nad rámec filmu a jedná se spíš o příjemnou záležitost kterou si dopřejí opravdoví fanoušci. Film je ovšem hodně zaměřený na vizuální efekty, které scénář nijak ztvárnit nemůže což mu hodně ubírá, ovšem tuhle část dohání kouzelný design knihy.

26.03.2017 2 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Zábavné konverzační drama s nenáročnou zápletkou a příjemně ubíhajícím dějem.

26.03.2017 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

První vydání první knihy je velmi obtížné k sehnání proto jsem rád že hned z kraje DCKK dostáváme obě knihy. Dlouhý Halloween je naprosto úžasný detektivní Batmanovský příběh plný Gothamské mafie, intrik a ikonických panelů. Naprosto vynikající je noirová kresba, která příběhu dodává jedinečnou atmosféru. Old-shool část tady taky nepolevuje a přináší nám premiéru Riddlera a Poison Ivy. Takhle má vypadat správné kniha v této sérii.

15.03.2017 5 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Výborná ukázka toho jak má vypadat výborně napsaný origin. Jak dštsví tak Supermanův začátek v Metropolis je vylíčen skvěle stejně jako funguje záporák Lex Luthor který zatím jen tahá za nitky a zjišťujeme jeho motivace k zničení Supermana. Kresbě ní co vytknout a old-shoolový sešit není bůhví co významného ale nekazí celkový dojem z knihy jako takové. Za mě nejlepší převyprávění Supermanova originu.

12.03.2017 5 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Příběh dost důležitý pro Batmanovskou hostorii, ale dost málo zajímavý na to, aby jste si jeho čtení užili dost na to, aby jste jej řadili k výběru nejlepších komiksů DC. Cliff hangerový konec a nevýrazná kresba podkopávají celkový dojem a moc nepřidá ani bonusový sešit o prvním setkání Batmana s Talií Al Ghul který je sice krátký, uzavřený a příjemný ale není to nic co by vás nějak extra muselo zajímat.

12.03.2017

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Super kniha na první poznání Hala Jordana, potěší si bonusový sešit se starým převyprávěním stejného příběhu.

09.03.2017 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

I když se knížka zdánlivě ubírá pomalým tempem dialogy a celkové dění zaručuje, že i ty nejpomalejší sekvence knihy si užijete. Samozřejmě míra morálního poselství knihy je nezvratná, o tom ani nemá cenu se bavit.

31.01.2017 5 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

"Nevypovězené příběhy světoznámého TV seriálu" je velmi trefná definice knihy protože kdyby tyto naprosto zbytečné příběhy někdo v seriálu vypověděl, diváci by si zíváním vykloubili čelist, Kniha obsahuje 18 párstránkových povídek které mají buď přiblížit nějakou seriálovou postavu což by bylo fajn kdyby bylo vyprávění zajímavé nebo naprosto zbytečné příběhy které opisují šablonu "Green Arrow přijde- Green Arrow zastaví záporáka - Green Arrow odejde". Seriál Arrow není ani v česku tolik populární aby zde byla špatná kniha úspěch tak doufám že místo druhého pokračování udělá Arrow místo nějaké lepší sérii.

18.01.2017 1 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Ticho pokračuje po dobrém cliffhangeru první knihy ve stejně dobrém tempu kde hází pořád další a další záporáky a další a další zvraty. Celé je to provázeno vzpomínkami a budováním vztahu s Catwoman. Odhalení hlavního záporáka by málokdo tušil a konec mě nezklamal. Bonus tohoto čísla je další old-shool Detective komiks #33 přičemž zajímavostí tohoto čísla je první náhled na Batmanský tragický zrod.

18.01.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

První kniha série DCKK je vítaným obohacením knihovničky k upadající série červeného Marveláckého UKKčka. Samotné Ticho se samozřejmě kultovní Batmanský příběh a první knížka zakončená povedeným cliffhangerem dává jen úvod k hlavnímu dění. Bonus první knížky série je věhlasný Detective comics 27 z roku 1939, první výskyt Batmana, což je vtipné ohlédnutí za moderním netopýřím komiksem. Naději dodáv i fakt že podle editačního plánu DCKK neupadne tak rychle jak červená série Marvelu.

07.01.2017 5 z 5

Tváře smrti Tváře smrti Antonio S. Daniel

Temný Batmanovský komiks vysvětlující kdy si Joker nechal vyříznout tvář během new52, seznamující nás s Dollmakerem jako hlavním padouchem celé knihy je nadprůměrná Batmanovská akčňárna. Samotná jeho část by dala na dobrý hororový film a trošku celkový dojem kazí poslední, dvousešitová jednohubka se Snakeskinem a Penquinem. Kresba první části je velmi fajn, ke konci mi přijde že trochu polevila, stejně jako samotný příběh. Celkově je první knížka česky vycházejícího Detective Comicsu zajímavý start poměrně uspokojivé série kterou doporučuji číst každým příznivcům netopýřích komiksů.

02.01.2017 3 z 5

Válečné jizvy Válečné jizvy Chris Yost

Příběh Válečné Jizvy ze začátku vypadá dost zajímavě ale padá na čem stojí, na tom že nejde o nic jiného než snahu udělat z komiksového Nicka Furyho Samuela L. Jacksona což se mi vůbec nelíbilo a ještě větší výsměch byla kresba na konec posledního sešitu kde se vizáž hlavní postavy naprosto překroutila aby náš nový Nick vypal filmově. Kresba nezajímavá ale komiks je plný akce a poslouží jako rychlá oddechovka.

01.01.2017 2 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Od prvního momentu naskakuje Suicide Squad z new52 do akce ze které se až do konce nedostane. Charaktery tu nemají žádnou velkou cenu protože i když nejsou špatně napsané, umírají rychleji než by jste řekli "G.R.R. Martin". Kresba je příjemná i když ničím zvláštní a příběh je sice odpočinkový ale poutavý (zvlášť závěrečné 2 sešity).

25.12.2016 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Všechny díly Děníku malého poseroutky jsou jako jedna velká spojená kniha a k dílčím knihám nejde říct o moc víc než k té předtím ale musím říct že druhý se mi líbil ještě víc než první co se týče děje a vtipů.

23.12.2016 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Po delší době jsem se vrátil k jedné ze svých lásek let minulých a ani po takové době mě tento koncept neomrzel a vtipy a přístup Grega jsou furt naprosto dokonalé, doufám že pro mě tahle knížka nikdy nezestárne.

13.12.2016 5 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Joseph Michael Straczynski

Hříchy minulosti se vrací k jedné z nejsmutnější události celé pavoučí historie a poutavým způsobem doplňují klasický příběh. Kresba je poutavá a Děj ubíhá příjemně rychlým tempem. Zvláštní roli má v příběhu Mary Jane jako Peterova opora ať se stane, co se stane. Definitivně jeden z nejlepších Spider-Manských komiksů co můžeme v češtině dostat.

07.12.2016 5 z 5

Síť Síť Geoff Johns

Dost jsem se těšil na pokračování po hodně dobrém Trůnu Atlantidy ale 4. knížka v pořadí mě moc neuchvátila, děj není nijak moc zajímavý, panely jsou občas rozmístěné zmateně a jediné věci které se mi líbily byly občasné dobře nakreslené dvojstrany a zajímavý cliffhanger který mě doslova nutí koupit si další knížku.

02.12.2016 1 z 5

Pomsta Green Lanternů Pomsta Green Lanternů Geoff Johns

Po failu pod názvem Žádný strach se mi konečně dostalo Green Lanterna ve svěží a zábavné podobě a jako bonus nám Pomsta Green Lanternů představuje pár méně známých členů sboru a zahostují si tu i například Batman a Green Arrow. Nejlepší knížka série pro mě zůstává Tajemství Původu ale i Pomsta Lanternů má svoje kouzlo a definitivně doporučuju přečíst.

28.11.2016 4 z 5

Žádný strach Žádný strach Geoff Johns

Druhá Lanternská knížka se mi líbila už o něco míň. Konec je poměrně uspěchaný a není tak dobrý jak zbytek příběhu a alternativní kresba u konce mi moc nesedla (I když dokázala vyčarovat pár pěkných panelů). Celkově bych řekl že tak do tří čtrtin se mi "Žádný strach" líbil hodně, konec žádný zázrak.

26.11.2016 2 z 5

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá Grant Morrison

Nevím proč se mi Morrisonova Justice League tak nelíbí ale ani v druhém díle jsem nenašel zalíbení, základní příběh mě vůbec nenadchl a jediné u čeho jsem se trošku bavil byly příběhy ke konci. Pravděpodobně moc doporučit nemůžu.

19.11.2016 2 z 5