Pavlina.13 Pavlina.13 komentáře u knih

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Jelikož pro mě 4. a 5. díl série byli značným zklamáním, tak už jsem od posledního dílu ani nic moc nečekala. Ale byla jsem opravdu příjemně překvapena. Děj mě konečně zase pohltil a já si knihu náramně užila. Povedený závěr série, kterému nemám co vytknout.

27.06.2015 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Nerada čtu naučné věci, když jsou psané stylem učebnice. To ovšem není případ této knihy. Je to příběh lehký,krátký a velmi zajímavý. Máte pocit, že čtete obyčejný příběh, ba i dokonce pohádku, ale není to tak. Kniha je plná poučení a myslím, že i dobrých rad do života. Velmi oceňuji formu jakou je napsána, nezačne nudit a něco ve vás zanechá. Stojí za to si jí přečíst. Navíc vám to zabere jen půl hodinky. xD

29.05.2015 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Nejprve jsem se obávala, že další díl tuto sérii už totálně pohřbí. Není to tak, ale ani ji nijak zvlášť nevyzvedl. Důvod proč jsem to s touto sérií ještě nevzdala je, že za prvé nemám ráda nedočtené série (pořád doufám, že dojde k nečekanému zvratu a já budu ráda, že jsem ji neodložila) a za druhé mám ráda autorčin sarkastický humor, který spolehlivě rozesměje a pobaví. Ovšem příběh už mě moc nebaví, zdá se mi vynucený a občas dokonce iritující. ... Avšak musím uznat, že kniha se čte snadno a rychle, není špatná, ale už to prostě není ono. Obzvláště pokud jste jako já četli nejprve autorčinu druhou sérii "Pekelné stroje", tak prostě asi čekáte něco víc.

22.05.2015 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tak nějak nevím, ale zdá se mi to už trochu přehnané a vynucené. Jako kdyby si autorka po napsání předešlých dílu řekla: "Když to vydělává, tak proč nenapsat další díl. Že už to bude klišé??? No a co, oni mi to sežerou!" ...

Jsem zvědavá na další díl. Ale jsou jenom dvě možnosti. Buď to bude dobré a tenhle díl budu považovat pouze za malý úlet. A nebo to bude děsný a celý to půjde do kytek. Což by mě mrzelo. Opravdu, první díly byly poměrně dobré. A její trilogie Pekelných strojů, kterou jsem četla před touto sérií mě skutečně nadchla, takže je to opravdu škoda. Myslím si, že Cassandra Clare má talent a obzvláště skvělý smysl pro sarkastický humor, ale při psaní tohohle dílu svůj talent zřejmě zapomněla vyndat ze šuplíku.

01.05.2015 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělý příběh, skvělá série. Jen jednu věc mám k vytknutí a to hroznou předvídatelnost. Sotva začnete číst už můžete dost dobře odhadnout co se bude dít, a proto když dojde k zápletce chybí tam to "wow" které by bylo kdyby jste to už dávno neočekávali. Ale jinak opravdu čtivé a chytlavé, rozhodně kdo má rád fantasy tak doporučuji.

20.04.2015 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Vůbec nechápu, kam autorka chodí na ty své love stories. Někdy jsou tak absurdní a iritující. Ale na druhou stranu její styl psaní oceňuji. Mám ráda sarkastický humor a ten jí tedy rozhodně není cizí. Výbuchy smíchu rozhodně jdou ruku v ruce s jejími knihami.

17.03.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Na 5 hvězdiček to úplně nebylo, ale musím uznat, že je to skvělá a velmi chytlavá kniha. Nejvíce se mi líbil způsob, jak postavy mluvili. Jejich humor a sarkasmus je opravdu skvěle vystižen. Někdy jsem se prostě musela smát a nešlo to zastavit, i když jsem zrovna seděla uprostřed přednášky, bylo mi to jedno. Rozhodně stojí za to si jí přečíst

11.03.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Na této knize oceňuji to, že když už začínám mít pocit, že je to jen pohádka s jasným předem daným happy endem, tak dojde najednou ke zvratu a už se nejedná o pohádku pro děti na dobrou noc. I když mě trochu rozčiluje, že člověk prostě už předem ví, že princ a princezna vždycky skončí spolu šťastný až na věky. xD

27.02.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Velmi čtivé a poutavé, ale opět jako první díl bohužel dost předvídatelné.

22.02.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zajímavý námět, dobrá srozumitelnost a celkově moc pěkná kniha. Jen bohužel dost předvídatelná. Už někde v první čtvrtině knihy mi bylo jasné jak se situace vyvine.

13.02.2015 5 z 5

Geny na prodej Geny na prodej Joan Kerr (p)

Taková oddechová četba. Závěr jednotlivých příběhů mi byl většinou už v polovině znám. Ale kniha se četla dobře a rychle, i když nic co by mi vyrazilo dech to doopravdy nebylo.

03.02.2015 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Ze začátku mi to přišlo poněkud zmatené a nesrozumitelné, ale jakmile jsem si zvykla na styl, jakým to je psané a pochopila některé souvislosti, pak jsem knihu dočetla na jeden zátah. Musím ale přiznat, že celkový dojem z knihy mám neurčitý, nějak nedokážu říct jestli se mi vlastně líbila nebo ne.

31.01.2015 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

I když má kniha 1000 stran, je příliš krátká. Velmi mě zaujal nejen příběh samotný, ale i autorova častá filozofická zamyšlení nad věcmi, o kterých bych nikdy nepřemýšlela, protože jsou tak samozřejmé (jako například "ticho").

27.01.2015 5 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Autor rozhodně ví jak si získat pozornost čtenáře. Některé věci jsou pouze naznačeny nebo částečně nakousnuty a to mě nesmírně rozčiluje, ale také mě to nutí číst dál.

04.12.2014 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Občas mi některé věci přišli nedovysvětlené a kdyby mi to někdo osobně vyprávěl zasypala bych ho množstvím otázek. Doufám, že ve druhém dílu se mi dostane odpovědí alespoň na některé z mých otázek.

27.11.2014 4 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Někdy se mi stává, že kniha kterou zrovna čtu mě ovlivňuje a stává se mou součástí, proniká hluboko do mého nitra. A pak když kniha končí mám pocit, že jsem něco ztratila, že část mě zmizela společně s koncem knihy. ...Ale díky tomu vím, že jsem ji milovala.

21.10.2014 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Autorka má můj plný obdiv. Je velmi obtížné se od knihy odtrhnout, doslova jsem hltala každičké slovo.

14.10.2014 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Ode dneška patří "Mechanický anděl" mezi mé nejoblíbenější knihy. Není ani jedna jediná věc, kterou bych mohla vytknout. Zajímavé postavy, akční děj a to vše v prostředí pochmurného Londýna ...

10.10.2014 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Povedené zakončení celé trilogie, i když první díl byl jednoznačně nejpovedenější. Stále pořád čtivé a nepředvídatelné. V průběhu celé trilogie jsem sice měla připomínky k míchání moderního světa do středověku, ale autor se k tomuto problému v závěru vyjádřil a čtenářům tento jev vysvětlil.

07.10.2014 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

U této knihy se mi líbí, že mnohdy do předu nedokáži odhadnout, co se stane a díky tomu mě mohla i párkrát dost šokovat. Bohužel, ale musím říct, že po přečtení prvního dílu, mi tento druhý připadal už "slabší". Stejně jako u předchozího dílu, je zde častý výskyt vulgárních slov, která bych raději vynechala, ale budiž.

30.09.2014 4 z 5