pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Docetl jsem za dva vecery. Mam rad ten strohy styl, kdy v jednom odstavci umi autorka vyjadrit podstatu neceho, co u ostatnich je na cele stranky.

01.09.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Az na ty romanticko-milostne vsuvky to melo docela spad. Oproti Cernemu svetlu zlepseni o 2 hvezdicky. Doporucuji mit ke cteni pripravenou sklenku dobre skotske a vychutnat si ji spolu s Enzem.

10.08.2018 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

No nevim. Ostrovni trilogii jsem zhltnul, ale Enzo mne nejak ne a ne sednout. Psane trochu podle sablony, pak ty romanticke vsuvky, popis realii vypada jak nastavovana kase, ale pribeh na druhou stranu docela slape. Co mi konkretne nesedlo tady jsou vsude pritomne nesrovnalosti. Nekdo mu zablokuje karty (jak to dokazal?) a misto toho, aby zavolal na hotline banky, tak zmatkuje a necha se platit kamosem. Aby pak v dalsim dnu vypsal sek (ktery je zda se kryty a o jeho problemech s kartou uz ani muk). Zaver je sfouknuty dost nahrubo a veci typu : poslala mail a pritom smazla Finder mi nejak nelezou do hlavy. Za mne dost zklamani.

07.08.2018 2 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Zacatek supr, ale na konci jsem se nejak ztratil v tech casovych rovinach.

04.07.2018 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Precteno jednim dechem. Zabavne, velice dobre napsane (i kdyz zit v takove rodine bych asi nechtel)

24.06.2018 5 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Bylo tam par dobrych momentu, ale jinak to bylo dost zdlouhave. Asi nejzajimavejsi mi prisel Alistair a popis mise na Malte, naopak ucitelske angazma Mary mi prislo jak vystrizene z detektivek Penicka a Paraplicko.

24.06.2018 2 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Uf, precetl jsem to v ramci Ctenarske vyzvy (kniha zanru, ktery nectete). A slibuji, ze dalsi romantarnu uz urcite neotevru. Asi na to opravdu nejsem.

09.06.2018 odpad!

Stalker Stalker Lars Kepler

Zacal jsem cist vecer, docteno rano. Jeste, ze je vikend.

13.01.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

“Nikdy mne nenapadlo, ze bych mohl neuposlechnout rozkazu”

11.01.2018 5 z 5

Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Dominika Wittenberg Gašparová

Neni to jenom kucharka, je tam i moc zajimave povidani o Svedsku a ke kazde kapitolce i o zvycich, ktere se k tomu poji. Jde to opravdu cist jako knizka. Zaradil jsem si ji do Ctenarske vyzvy 2018 - kniha o jidle.

01.01.2018 5 z 5

Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Jan Luffer

Pokud mate radi japonskou kulturu se vsim vsady, je tato knizka je presne pro vas. Krome souboru pribehu obsahuje i pomerne obsahlou cast, kde autor vysvetluje detaily k jednotlivym pribehum, navaznost na podobne pohadky ze sveta, nebo podtext k postavam.
Pozor - ne vsechny pohadky jsou pro deti, nekdy je to fakt drsnarna! A neni to uplne knizka na zhltnuti. Tim, jak je to razene do jednotlivych tematickych kapitol, tak mi to prislo v ramce jedne kapitoly lehce repetitivni.
Obcas jsem mel problem to cele nejak pochopit, je to fakt jina kultura a premysli nejak jinak. To by mne zajimalo, co by rikal Japonec na pohadky Bozeny Nemcove.

18.12.2017

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Znal jsem nektere povidky z filmu, ale celkove to bylo pro mne dost prekvapeni. Sci-fi uz jsem dlouho necetl, do teto knizky jsem se dal jenom diky ctenarske vyzve a rozhodne nelituji.

18.12.2017

Obsahuji davy Obsahuji davy Ed Yong

Je to neuveritelne ctive a zajimave. Nektere pasaze jsem predcital i manzelce. Vubec jsem netusil nic o mikrobech a ted si rikam - kolik je jich asi na tom iPadu, na kterem ted tukam tuhle recenzi.
A navic jeden bonus - dozvite se proc neni az tak dobre prehnane uklizet [nejen] na zachode.

03.09.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Cetlo se to velice dobre (precteno behem vikendu). Docela mi sedlo to, ze je to vypravene z ruznych pohledu a i kdyz clovek tak nejak tusi, kudy se to bude odvijet, tak mozna prave proto je to dost zajimave.

23.07.2017 5 z 5