PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Bizarní atraktor Bizarní atraktor Jaroslav A. Polák

S knihou jsem se poprvé setkal v knihovně a přilákán podivným názvem otevřel a první slovo, které jsem uviděl bylo Cthulhu a jelikož jsem milovník Lovecrafta a jeho následovníků, knihu jsem si okamžitě půjčil a v mrazivé hrůze přečetl. Pak jsem utíkal do obchodu si ji koupit, nebot jsem tušil, že ji budu číst ještě mnohokrát. Nutno říci,že v hrůzyplnosti předčila samotného mistra H.P.Lovecrafta.

24.10.2013 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu mi doporučil jeden kámoš s tím,že hlavní hrdina se mi podobá. Vracel jsem se k ní stále znova nebot jsem se nemohl nabažit komického životopisu svého dvojčete. Tragikomický ráz knihy,moralizující pohled na společnost a především božský Ignacius je pomilování hodný pro každého amatérského filosofa,který je raději pošukem než nudně normální.

13.10.2013 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

HRŮZA. HRŮZA. STUD. KATARZE. Ketchumovo vrcholové dílo mě asi definitivně vyléčilo z fascinace hororovým žánrem.

09.04.2020

Křižovatky Křižovatky Jack Ketchum (p)

Westerny sice nečtu ale tohoto autora miluji, takže jsem slupl i toto dílo. Příběh i hrdinové mi vlezli pod kůži, jak to Ketchum umí a rád se v budoucnu k této knize vrátím jako ke všem jeho dílům.

28.03.2020

Parazit Parazit David Koepp

Mě se kniha velmi líbila, čtivá a napínavá na každé straně. Autor vsadil na hrdiny všedního dne a superagenti tu hrají vedlejší roli. Pravda námět sliboval víc peripetií a zápletek ale kdo může vědět, zda autor nechystá pokračování.

11.12.2019 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Tato kniha je pro mě velmi milé překvapení, neboť epidemii viděnou očima dospívající dívky, která je mírně duševně labilní, je vcelku orginální nápad. Příběh,který sleduje dozrávání mladé dívky v krizové situaci, je nejen napínavý ale dobromyslně pozitivní, neboť hlavní hrdinka neodsuzuje druhé lidi, když v ohrožení selhávají. Vyznění celé knihy je optimistické a tak jsem se rozhodl přečíst si i druhý díl.

18.08.2018

K počátkům svobodomyslné víry K počátkům svobodomyslné víry Jarmila Plotěná

Ke knize jsem se dostal velmi zajímavým způsobem a to tak, že mi ji nabídla sama autorka zrovna v době, když jsem četl knihy o husitech a středověké víře v Evropě. Jana Kalence jsem sice neznal ale Jarmilu Plotěnou trochu ano a tak jsem byl velmi zvědav na její knihu, která mě zaujala tak, že jsem ji přečetl v krátké době hned dvakrát za sebou. Jak stateční museli být naši předkové, když bojovali za svou náboženskou víru...Bylo to silné povzbuzení i pro mě a pro mé duchovní dobrodružství.

17.09.2017

Nic je vše Nic je vše Maruti Shivrampant Kambli

Jsem rád, že jsem se mohl ponořit do dalších hovorů světce Nsargadatty Maharadže, které jsou oproti minulým knihám kratší ale o to přímější a vedou čtenáře k směřování k absolutnu-nezrozenému stavu, ve kterém přebýváme všichni ale nevíme o tom neboť jsme zaujati něčím jiným, což z nás nedělá moc radostné bytosti. Doporučuji všem zájemcům o jogu a mystiku.

19.01.2017

Malostranský ďábel Malostranský ďábel Jan Poláček

O mágovi Smíchovském jsem věděl už dřív neboť jsem se zajímal o české okultisty první poloviny 20. století a tak jsem si s nadšením přečetl tuto knihu. Trochu mě zklamalo, že
jsem se nedověděl moc o jeho magickém životě, kromě černo-magickém útoku na Hitlera ale kniha byla tak poutavá, že mě to záhy moc nevadilo. Líbilo se mi, že autor tohoto výjimečného knihomola nesoudí a jen prostě popisuje těžkou dobu a kriminály, kterými osudem zkoušený mág, kabalista, zednář a satanista ale i dvojitý agent procházel. Asi nejsilnější pro mě je scéna z cely, kde Smíchovský pobýval s katolickým farářem, kterého se ptal, proč jím neopovrhuje jako všichni ostatní, proč s ním má soucit. Dostává odpověd, že je jen trpící člověk.

05.12.2016

Dantovo Inferno - Prolog: Mágův sen Dantovo Inferno - Prolog: Mágův sen Carl Friedrich Frey

Tak toto je nádherné zasvěcení do tajemství lidské duše, kosmu a smyslu života. Je to dílo pro duchovně hledající, kteří mají už načteno pár kilo duchovní literatury a pak je čtení úchvatný spirituální zážitek. Stále znovu a znovu se k němu vracím a už se těším na další díly. Mám jen obavy, že tento 12 dílný komiksový epos nebude celý publikován do češtiny pro nedostatek zájemců. A to je škoda ale chápu, že pro komiksové čtenáře je to dílo příliš složité a duchovní
hledači nečtou komiksy, jako to bylo do nedávna i se mou, než jsem si přečetl Akronovo Dantovo inferno a propadl fascinaci duchovním komiksem.

23.11.2016 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Tak to byla nádherná kniha, chvílemi až hrůzostrašná zachycující strachy mladého lékaře v nemocnici uprostřed divočiny ale též soucitná, lidská či komická. Autor píše opravdu skvěle a jako mnohým zde i mě se nejvíc líbila povídka Morfium.

27.07.2016

Virus Virus Patrick Lynch (p)

Román jsem přečetl za dva dny, což se mi už dlouho nestalo. Napínavé, hrůzyplné a zároveň i poučné. Jsem rád, že ji mám doma a můžu se k ní vracet, protože lékařské thrillery s tématikou virů mě velmi zajímají.

06.11.2015 5 z 5

Putování slepého hada za pravdou Putování slepého hada za pravdou Ladislav Klíma

Naprosto úchvatná a nadčasová kniha, plná komických absurdit a filosofických úvah. Dá se číst vícekrát a proto jsem moc rád, že ji vlastním v knihovně.

22.06.2015

Výstup na horu Karmel Výstup na horu Karmel Svatý Jan od Kříže

Tak na tuto knížku jsem musel dozrát, abych ji s rozkoší a radostí mohl, stále znovu a znovu číst. Je úžasně povzbuzující a inspirující.

29.04.2015 5 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Kniha mě uchvátila svou čtivostí, rychlým spádem, černým humorem a jednou velmi dojemnou scénou ke konci knihy. Je to moje první kniha od tohoto autora a už se těším na předchozí díly.

25.04.2015

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Nádherný klíč k nazíraní na fantastickou realitu všude kolem nás a v nás. Tuto knihu jsem četl mnohokrát a rád se k ní vracívám.

29.11.2014

Agartha – ztracená podzemní říše Agartha – ztracená podzemní říše Alec Maclellan

Beze sporu úchvatné čtení si našlo ve mě věřícího. Agartha-podzemní říše se supercivilizací- mě uchvátila a rovněž touha přečíst si další knihy autora.

25.09.2014

Utíkej, malý, utíkej Utíkej, malý, utíkej Nicky Cruz

I mě kniha chytla srdce, četl jsem ji několikrát.

27.07.2014 5 z 5

Chůze Chůze Henry David Thoreau

Knihu jsem si koupil proto, abych se vyléčil z postelového peciválství a to se opravdu stalo. Začal jsem chodit a oběvil nového autora, jehož názory mi dobře chutnají.

11.06.2014

999 otázek a odpovědí na cestě Poznání 999 otázek a odpovědí na cestě Poznání Eduard Tomáš

Moudrá kniha pro joginy a budhisty, kteří nemají duchovní vedení a potřebují se orientovat na cestě na kterou se dostali. Jde o vynikající dílo, které se dá číst mnohokrát.

15.05.2014