Bizarní atraktor

Koupit

O zvláštních knihách.

Sbírka experimentálně-fantastických textů. Recenze fiktivních knih z oblasti esoteriky, zabývající se především oblastí temných zákoutí magické praxe. Předkládá množství otázek a námětů, nad kterými je čtenář nucen se zamyslet.

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83845/bizarni-atraktor-TVX-83845.jpg 4.516
Povídky, Literatura česká, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Vodnář

Kniha Bizarní atraktor

Ikkju
26.12.2019

Vážně hodně dobré počtení, některé kapitoly si dávám znovu, například teorii o šedých jako rase žijících v době dinosaurů a postupně se technologicky přemístivší se do jiné dimenze bych mohl pinknout nazpátek kamarádovi, který mě existencí potměšilé rasy vysávající v skrytu lidský rod děsil v lese u ohně v hodině, ve které i duchové a místa na krátkou chvíli otvírají svá skrytá, často temná tajemství.

Při jednom čtení jsem pojal podezření, že zdrojová literatura za kapitolami není vůbec, ale vůbec scifi. No naštěstí jsem nedohledal..

Eldar80
19.12.2015

Tak tohle se Kojotovi vážně povedlo. U knihy jsem se výborně pobavil, ale tohle mohou očekávat spíše zájemci o záhady a esoteriku, neřkuli okultismus. Tito lidé si knihu náramně užijí. Pro běžné čtenáře bude možná bizarní až příliš. Ikdyž nápad to už v dnešní době není originální, tak provedení je velmi precizní. Uváděné souvislosti mezi různými druhy lidského poznání jsou bizarně logické. Není to však samou vlastností našeho skutečného světa? Jedinou nevýhodou tak je občasné chybění pointy. Všem kteří mají rádi experimentální prózu vřele doporučuju. Musí být sen každého okultisty něco takového napsat. 90%

PAVEL z BRNA
24.10.2013

S knihou jsem se poprvé setkal v knihovně a přilákán podivným názvem otevřel a první slovo, které jsem uviděl bylo Cthulhu a jelikož jsem milovník Lovecrafta a jeho následovníků, knihu jsem si okamžitě půjčil a v mrazivé hrůze přečetl. Pak jsem utíkal do obchodu si ji koupit, nebot jsem tušil, že ji budu číst ještě mnohokrát. Nutno říci,že v hrůzyplnosti předčila samotného mistra H.P.Lovecrafta.