Conan a nefritový amulet

Conan se zaplete se stygijskou odpadlickou sektou thillitů. Je nucen pro ně získat jejich nejposvátnější předmět – nefritovou hlavičku opičí bohyně Thillis. Jeho pouť začíná v chladném Gunderlandu. Dostává se až do černých království. Cestou se zaplétá s intrikami místních vladařů i jejich protivníků; střetává se s démony, duchy i bytostmi staršími než lidstvo. Stygijské chrámy i jejich páni pocítí údery jeho meče. Společnici mu dělá ambiciózní kněžka Hathettar, jejíž záměry se ne vždy shodují s Conanovými. Cimmerijský barbar se může spolehnout jen na ocel svého meče a náhodně získané přátele…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13830/conan-a-nefritovy-amulet-13830.jpg 3.511

Kniha Conan a nefritový amulet

zbyna666
30.01.2020

Podle mě se jedná o pár souvisejících povídek ze kterých je vytvořen román. Číst se to dá, ale osobně mi vadí vtahování lovecraftovských nestvůr a celého universa do tohoto cyklu.

lampernaqui
13.01.2020

Ajaj, můj neoblíbený Pergill alias Šimůnek. Jeho styl psaní mi zatím ani jednou nesedl, stejně tak tomu je i teď. Je to zajímavé, protože jinak příběhově bych nemusel nic moc vytknout, je to klasická conanovka, která si na nic nehraje. Ale prostě... nikdy jsem se do toho nedokázal pořádně začíst.