Conan a nefritový amulet

Conan a nefritový amulet https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13830/bmid_conan-a-nefritovy-amulet-65c2fc9379549.jpg 3 13 2

Conan se zaplete se stygijskou odpadlickou sektou thillitů. Je nucen pro ně získat jejich nejposvátnější předmět – nefritovou hlavičku opičí bohyně Thillis. Jeho pouť začíná v chladném Gunderlandu. Dostává se až do černých království. Cestou se zaplétá s intrikami místních vladařů i jejich protivníků; střetává se s démony, duchy i bytostmi staršími než lidstvo. Stygijské chrámy i jejich páni pocítí údery jeho meče. Společnici mu dělá ambiciózní kněžka Hathettar, jejíž záměry se ne vždy shodují s Conanovými. Cimmerijský barbar se může spolehnout jen na ocel svého meče a náhodně získané přátele... celý text

zbyna666
30.01.2020 3 z 5

Podle mě se jedná o pár souvisejících povídek ze kterých je vytvořen román. Číst se to dá, ale osobně mi vadí vtahování lovecraftovských nestvůr a celého universa do tohoto cyklu.

lampernaqui
13.01.2020 2 z 5

Ajaj, můj neoblíbený Pergill alias Šimůnek. Jeho styl psaní mi zatím ani jednou nesedl, stejně tak tomu je i teď. Je to zajímavé, protože jinak příběhově bych nemusel nic moc vytknout, je to klasická conanovka, která si na nic nehraje. Ale prostě... nikdy jsem se do toho nedokázal pořádně začíst.

Autoři knihy

J. A. Poloni (p)
česká, 1975

Kniha Conan a nefritový amulet je v