Putování slepého hada za pravdou

Putování slepého hada za pravdou https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24980/putovani-slepeho-had.jpg 5 46 6

Klímův nedokončený román s filosofickým podtextem, který nebyl doposud v Čechách publikovaný (s výjimkou ukázek), vychází poprvé v plném rozsahu. „Putování slepého hada“ představuje satiru až dadaistického rázu jednak na vlastní Klímovy filosofické názory, ale i na všeobecné poměry na konci 1. světové války i na mocenské struktury tehdejší doby. ... celý text

ozzak
09.04.2021 5 z 5

další skvělá kniha od Ladislava Klimy

eviah
25.12.2015

Vítejte v Klímově Stupidii, Velké Nesmyslii a Malé Skotáčtině...společnost vám budou dělat mravenec Všislav, slepý had a jejich „moč ohnivého draka“ (= rum). Karikatura velkých dobyvatelů, vypočítavých politiků a zkorumpovaných režimů. Z úst hlavních protagonistů zaznívá Klímův filozofický "systém" a pod všemi srandičkami skrývá se téma války a moci.

PAVEL z BRNA
22.06.2015

Naprosto úchvatná a nadčasová kniha, plná komických absurdit a filosofických úvah. Dá se číst vícekrát a proto jsem moc rád, že ji vlastním v knihovně.

Thessaloniki
06.12.2014 5 z 5

Kouzelné putování po filozofických zákoutích s notnou dávkou humoru a duševní výživy.
Ladislava Klímu mám opravdu rád, je to jeden z nejoriginálnějších zjevů, které kdy vzešly z naší literatury.

Fairiella
18.06.2014 5 z 5

Neuvěřitelný. Mravenci si podřídí hada a dva opilí spisovatelé si předávají slovo nad rumem. Krásně dělají ze čtenáře pitomce a ten je za to ještě blahořečí.

Ikkju
10.02.2012

Zvláštní čtení, symboly snad s příchutí gnosticismu? Jedna z prvních knih která mě přivedla k zájmu o filosofii...

Kniha Putování slepého hada za pravdou je v