pauele pauele komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Najprv som čítal knihu a tá ma nenechala chladným, naopak zaryla sa mi do hlavy tak, ako sa podarí máloktorej. Jej filmové spracovanie za sebou necháva všetky trainspottingy, requiemy a podobné zlátaniny tváriace sa ako filmy o drogách. Film, ale obzvlášť táto kniha Vám ukážu závislosť na tvrdých drogách a všetko čo s tým súvisí veľmi priamo a bez servítky.

03.05.2012

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Vtipne poňatá alternatívna história židovského národa a biblických príbehov v období okolo kráľa Davida a jeho synov.

14.03.2012 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Snáď to bolo len tým katastrofálnym slovenským prekladom, ale každú chvíľu som neveriacky krútil hlavou nad použitými výrazmi.. Ako toto môže patriť do zlatého fondu svetovej literatúry.. Snáď naozaj len ten preklad.

24.07.2018 2 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Po Enderovej hre sa pre mna cela kniha niesla vo velmi vlaznom tempe a az samotny zaver sa rozbehol a strhol. Avsak hned bol koniec. Myslim ze touto knihou s Ederovou sagou koncim.

29.03.2014 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Po hostine pro vrany sa opat nieco deje. Stale to vsak nieje to co to byvalo. Verim ze dalsie dve casti budu mat stupajucu tendenciu a aj nejake zmysluplne ukoncenie. Kedy vsak budu a ci vobec je otazne. Vsak?

25.03.2014 4 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Ako som si už zvykol prvá časť sa potrebuje trochu rozbehnúť, ale stále výborné čítanie.

10.09.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nemala to byt najprv iba trilógia? Ak nie, tak určite tato kniha výborne zakončuje (asi dočasne) epochu konfliktov. Kam ďalej? Uvidíme.

10.09.2013 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hlavný hrdina s ktorým sa dá stotožniť a prežívať jeho strasti len veľmi ťažko. Epizódne postavy prichádzajú a odchádzajú bez väčšieho povšimnutia. Kniha neustále dáva nádej, že sa zlepší, ale to sa nestane. Veľká škoda nevyužitého potenciálu. Námet s ktorého by skúsenejší a vypísanejší alebo "talentovanejší"? spisovateľ dokázal urobiť nesmrteľný príbeh. Takto iba šedivý priemer. Toto všetko navyše podtrhuje totálne zbabraný slovenský preklad.

04.07.2013 2 z 5

Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Margaret Atwood

Ako sa budú pozerať historici na dobu ktorá sa našťastie ešte neudiala? Nad priemer sa kniha dostane až samotným záverom. Ten ma potešil tým, že ma prekvapil. Inak skôr slabší román.

04.03.2013 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Prvá časť slabšia, druhá časť výborná. Priemer 4*

30.10.2012 4 z 5

Za modrým horizontem událostí Za modrým horizontem událostí Frederik George Pohl Jr.

Po tom ako som bol nadsený prvou časťou serie o Heechee a krásne vymyslenom svete, mi neostáva nič iné ako nad celou touto sériou zlomiť palicu. Že druhú knihu písal pán spisovateľ na objednávku, že musel začať odkrývať tajomstvá ktoré robili s prvej knihy to najzaujímavejšie by zas až tak nevadilo. Avšak to, že celá kniha bola absolútne chaoticky napísaná, chýbalo jej úplne všetko čo by mala mať kvalitne rozbehnutá séria kníh, že nedokázala absolútne ničím zaujať, že jej potenciál bol prachsproste premrhaný to už sa odpustiť nedá. Dočítal som ju len s veľkým odporom a tam aj končím. 2* dávam naozaj len pre nevyužitý potenciál. Veľká, naozaj veľká škoda.

25.06.2012 2 z 5

S trilógie milénium ma najviac pohltila druhá časť. Pravdepodobne by to dopadlo inak keby som asi dva roky pred knihou nevidel Švédske filmové spracovanie. Finchera pozriem až niekedy zase za nejaký čas. Až po vzhliadnutí som sa dozvedel, že to je celá trilógia a nielen filmová ale dokonca knižná. Neholdujem knihám označovaným "BESTSELLER" Ale nechal som si čas aby spomienky na film vybledli a potom som prečítal prvú. Spomienky neboli až tak bledé a preto, kedže trojke už dochádza para ako astmatikovi dych po náročnom behu, zákonite vyhrala dvojka. Zhltol som ju za 3 dni. U mňa nevídaná rýchlosť. Po dočítaní trojky som spokojný, že som sa nechal zlákať, ale na dlhší čas mám od bestsellerov pokoj. (možno) I) 4*; II) 4*; III) 3*

26.04.2012 3 z 5

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Film patrí k tomu najlepšiemu a videl som ho veľa krát. Možno práve preto mám pocit že ma tá kniha nevtiahla do deja tak ako som si želal. Napriek tomu preklad bol znamenitý a týnovský slang mi po pár stranách prišiel absolútne dokonalý. Viem si predstaviť, že by sme si ho s mojimi frendíkmi v dobách a vo veku prisvojili.

10.04.2012 4 z 5