Za modrým horizontem událostí

Robinette Broadhead si užívá svých peněz, ale protože mu problém Heecheeů nedává spát, zakládá vlastní kosmickou korporaci, která se má zabývat shromažďováním poznatků o těchto mimozemšťanech. Průzkum vesmíru odhaluje ve Sluneční soustavě ještě několik velkých seskupení heecheeovského kovu. Jedním z objektů je pravděpodobně Továrna na potraviny, která by mohla od lidstva zahnat přízrak hladu. Výprava, která tam přistane, se setkává s chlapcem jménem Wan, potomkem zahynuvších prospektorů. A Wan je doslova pokladnicí znalostí o heecheeovských artefaktech. Lidstvo tedy mimo jiné konečně zjišťuje, k čemu slouží tzv. modlitební vějíře. A navíc, Wan mnohokrát cestoval lodí Heecheeů do podivného místa, které obývají tajemní Mrtví a Staří. Je možné, že jsou to legendární Heecheeové?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8928/za-modrym-horizontem-udalosti-cT5-8928.jpg 4.1138

Heechee 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

Beyond the Blue Event Horizon, 1980

Kniha Za modrým horizontem událostí

R47

Neskutečná blbost. Není to zajímavé ani stylisticky, ani příběhově. Fakt mi uniká, jak a proč se tam dostali zrovna tyhle lidi a kam to celý spěje. Asi to hrozně zestárlo, tak aspoň hvězdu z úcty. Jestli něco od Pohla, pak si dejte radši Obchodníky z vesmírem.

berry1009
18.02.2020

Druhý díl byl pro mě velmi příjemným překvapením. Nečekal jsem, že po skvělém prvním díle dokáže autor navázat natolik úspěšně, aby se nejadnlo pouze o vykrádání sebe sama. O to více překvapil zajímavým příběhem, který sedí do vytvořeného světa. Jedna hvězda dolů jde za troch utahaný začátek.

Adapa
04.01.2020

Druhý díl je lepší než první. Autor ubral na tom, co kazilo první díl. Přestal řešit neschopnost hlavního hrdiny, jeho sexuální komplexy a začal se více zabírat dějem. I když v osobě Wana se opět nezapomene vracet k sexu, jak kdyby se Pohl snažil náctiletého čtenáře 80. let šokovat něčím z oblasti sexu.
Neschopný zbabělec z prvního dílu zbohatl, stal se vlivným podnikatelem hlavně v oblasti objevovaní nových technologií ve vesmíru. Na kraji sluneční soustavy se objeví ukrytá továrna na výrobu potravin, kterou tam instalovali tajemní Heecheeové. V továrně přežívá sexuálně frustrovaný patnáctiletý Wan, tajemní Mrtví – mozky prospektorů a tajemní Staří – jejich totožnost mě napadla celkem hned, ale nebudu odkrývat jejich tajemství.

TERRORDROME
09.11.2019

Druhý diel konečne prináša plnohodnotné scifíčko kde hrdinovia podnikajú objaviteľskú výpravu na plný úväzok. Konkrétne tu majú zaistiť emzácku konzerváreň aby tak vyriešili problémy hladujúcich na zemi. Akcie v tomto podniku má hrdina prvého dielu, ktorý sa z bývalého niktoša vypracoval na bohatého a vplyvného podnikateľa. Takže posádka ktorá si roky vo vesmíre lezie na nervy objaví vesmírny mekdonald, v ňom chlapca ktorý vyrastal úplne sám na mimozemskej stanici a dokonca aj nejakých žabých mužov ktorým šéfuje "nesmrteľná" plechovka čo zavára ľudské mozgy do fliaš. To je všetko fajn, vrátane vydieracej pasáže vynervovaného geronta, akurát v tom najnapínavejšom okamihu keď sú hrdinovia v pazúroch "nepriateľa" príde sucho informačné finále kde sa dozvieme že sa proste zachránili a ešte na tom nechutne zbohatli, čo mi dosť pokazilo celkové hodnotenie. Naviac sa nepohla dopredu tá najzaujímavejšia linka a síce Broadheadova posadnutosť jeho bývalou milenkou Klárou, ktorá ešte v predošlom diely uviazla v čiernej diere. Tak dúfam že sa na to nezabudne v pokračovaní.

Bašťák
19.03.2019

Ubylo syrovosti a přibylo příběhu a odkrývání záhad Heechee. A to se mi líbilo, takže nechávám nejlepší hodnocení. Pohl v tomto díle předvádí nebývalý gejzír nápadů a invencí, až téměř nestíháte vše sledovat a domýšlet všechny souvislosti a linie příběhu. Výborné.
--- Poznámka: Četl jsem vydání z roku 1993 s dost podivným názvem "Za horizontem modrého jevu", což až odrazuje od čtení, další vydání z roku 2004 má mnohem výstižnější název "Za modrým horizontem událostí".

B4LU
13.12.2017

Není to špatné, ale kvalit předchozí Gateway to podle mého nedosahuje. Výpravy za neznámem v rámci staveb Heechee spojené s odhalováním jejich záhad (jakože ten finiš je opravdu dobrý a zcela jistě si půjdu i pro další díl) v mých očích poněkud shazuje struktura knihy (jedna kapitola je popsána očima jednoho z hrdinů, další pak ze třetí osoby, další očima zase někoho jiného apod.). Přesto bych řekl, že je to solidní sci-fi.

Kraken84
21.06.2017

Parádní počtení. Hodně vědecké teorie, které nerozumím, ale je to vzrušující koření. Konec knihy byl pro fandu sci-fi zcela uspokojující. Posledních pár odstavců bych popsal jako tajemně matoucí.

Schary
06.03.2017

Kniha se mi líbila víc než první díl. Děj má několik linií a mě se víc líbily události v továrně na potraviny. Záležitosti Robinetta mě moc nebraly. Nakonec se obě dějové linky protly. Škoda jen, že po záchraně Robinettem jsme se už nic nedozvěděli o Wanovi a zbytku jeho přátel...

space opera mimozemské civilizace

Frederik George Pohl Jr.
americká, 1919 - 2013

všech 16 knih autora

Kniha Za modrým horizontem událostí je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x