Parwana Parwana komentáře u knih

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Knížka byla sice napínavá, nicméně na Mlčení jehňátek to nemělo ani zdaleka. Poměrně slušně napsaná obdoba Dětských zoubků.

02.01.2022 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Nemyslím si, že je to horor, spíš thriller, napínavý až do konce. Závěrečné rozuzlení jsem čekala, ale epilog mě hodně překvapil.

16.12.2021 4 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Atraktivní téma, navíc jsem hororových young adult románů moc nečetla. Nedalo se to číst, musela jsem odložit. Nečtivé, nezáživné, škoda papíru.

09.12.2021 odpad!

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Dle referencí jsem očekávala výjimečný čtenářský zážitek, nepřenesla jsem se však přes první dvě kapitoly, kde hlavní hrdinka popisuje rodinné trampoty s dětmi, resp. ubíjející život s dvěma školáky a kojencem, který neřekne, co mu je, a kteří mají nad dvěma absolventy Harvardu navrch.

09.12.2021 odpad!

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

(SPOILER) Čokoládový průšvih byl opravdu průšvih. Knihu jsem dočetla zhruba v polovině scény v restauraci, kde si nesympatická hlavní hrdinka poroučela polévku tak dlouho, až ji musel řešit kuchař i majitel. Víc byhc nevydržela...

07.11.2021 odpad!

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Knihu jsem musela odložit, vůbec jsem se do toho nemohla začíst.

29.08.2021 odpad!

Děti pravdy a pomsty Děti pravdy a pomsty Tomi Adeyemi

(SPOILER) Zdařilé pokračování prvního dílu, kde se překvapivě dozvídáme, že Inan žije, a Zélie s ním bude bojovat i nadále. Opět otevřený konec, opět čekáme, jak vše dopadne...

28.08.2021 5 z 5

Strážci majáku Strážci majáku Emma Stonex

Tohle se úplně nepovedlo. Nemohla jsem se do knížky vůbec začíst, je psaná poměrně zvláštním stylem, vůbec to neodsýpá... Na straně 44 jsem odložila, nešlo to. Nejvíc mě zaujala obálka, bohužel...

28.08.2021 odpad!

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Historická detektivka, jakou jsem ještě nečetla. Miluju Budapešť, a proto jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít. Čekala jsem sice něco trochu jiného, ale i tak se mi kniha líbila.

28.08.2021 4 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

(SPOILER) Skvělá oddechovka vyprávěná ve dvou rovinách. Zamilovala jsem si postavu Louisy, a nečekala bych, jaké bude mít její prapovidné manželství vyústění. Líbilo se mi, že kniha měla šťastný konec.

28.08.2021 4 z 5

Dcera železného draka Dcera železného draka Michael Swanwick

Knížka vypadala hrozně dobře, zajímavé téma, s jakým jsem ještě nepřišla do styku, ale... prostě se to nedalo číst. Ze začátku jsem vůbec nevěděla, kdo je kdo, kde se děj odehrává, spousta jmen a pojmů, na můj vkus je to až příliš drsné, takže jsem ráda, že jsem se k sexuálním scénám nedopracovala. Můj šálek čaje to holt není, to se stává.

08.08.2021 odpad!

Případ královny krásy Případ královny krásy Erle Stanley Gardner

Skvělá, čtivá detektivka, od začátku do konce. Perry Mason prostě nezklame ;)

08.08.2021 5 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

S knihou jsem ze začátku bojovala, zda ji neodložit. Nakonec jsem ji přece jen dočetla. Příběh byl jednodušší, hlavní hrdinka velmi naivní, vývoj až příliž optimistický. Jako oddechovka super, líbila se mi cvičení pro osobnostní rozvoj, ale to bylo tak vše.

29.07.2021 2 z 5

Exil Exil James Swallow

Jednička se mi líbila víc, druhý díl mě až tolik neoslnil, ke konci se to docela vleklo. Jsem zvědavá, jak to s Marcem a Lucy nakonec dopadne, proto se pustím i do dalších dílů.

16.07.2021 2 z 5

Tichá žena Tichá žena Monika Zgustová

(SPOILER) Téma bylo atraktivní, bohužel zpracování lehce pokulhávalo. K odložení mě přiměla pasivita hlavní hrdinky a jejího syna, který odmítl velkorysou nabídku od Forda. Jsou i lepší knihy.

10.04.2021 odpad!

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Její knihy mě nikdy moc nebraly. Tuto jsme odložila po pár stránkách.

28.03.2021 odpad!

Trable Trable Samantha Towle

Nebavilo mě to, po pár stránkách odloženo.

28.03.2021 odpad!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Skvělá variace na Krásku a zvíře, s příměsí Zaklínače. Jak jsem se začetla, už jsem se neodtrhla. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

28.02.2021 4 z 5

U Petrovových řádí chřipka U Petrovových řádí chřipka Alexej Salnikov

Ze začátku to bylo čtivé, pak už jsem nevěděla, co se v knížce vlastně děje a kam postavy směřují, spíš se potácejí... Měla to být pecka, zhruba na straně 25 jsem odložila.

23.01.2021 odpad!

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Rádoby vtipná kniha, kterou jsem odložila po první kapitole. Škoda papíru.

15.01.2021 odpad!