Dcera železného draka

Jane, ukradené a zaměněné dítě, je uvězněná v průmyslové Faerii ovládané elfí aristokracií. Dětští nevolníci jsou zde zneužíváni pro výrobu mohutných ozbrojených válečných strojů – kybernetických magických draků – a Jane je mezi nimi jediný smrtelný člověk. Když ji poškozený drak Melanchton vyzve ke společnému útěku, je zaděláno na troufalý podnik, jenž otřese samými základy existence… V mnoha směrech převratná Dcera železného draka v sobě netradičním způsobem spojuje alchymii a techniku, nejtemnější fantasy a drsný kyberpunk. Příběh o dospívání, jaký jste ještě nikdy nečetli, se odehrává na pozadí pochmurného nihilistického světa plného neřešitelných problémů a třídních střetů, v němž nic není tím, čím se zdá být, a za všechno se platí vysoká, strašlivě vysoká cena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441444/dcera-zelezneho-draka-kY9-441444.jpg 3.38
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Iron Dragon's Daughter, 1993

Kniha Dcera železného draka

janca6129
předevčírem

Dcera železného draka se řadí přesně mezi ty knihy, o nichž nevím, co si mám myslet. Zpočátku jsem byla rozpačitá, zda má cenu takový mišmaš a fakt divnou podivnost vůbec dočítat. Jenže se tomu nedá odepřít několik věcí - plynulost děje, jeho zajímavost, originalita, surovost i syrovost a... nadmíru skvělá čtivost. Ta mě udržela až do konce. A nakonec jsem knížku, co se zprvu jevila jako něco, co jaktěživ nedočtu, se zájmem slupla za dva dny.

Je jasné, že Dcera železného draka není pro každého. Sama jsem si často říkala, na čem autor jede, ale nakonec jsem si příběh celkem oblíbila. Je to dílo pro fajnšmekry, co si potrpí na divnostech, žánrových rozmanitostech a dokonalých mišmaších.

Hlavní hrdinka Jane je postavou, o které nevíte, zda ji mít rádi či nikoliv. V jednu chvíli s ní soucítíte, dokážete se do ni vcítit, aby vám vzápětí bodla kudlu do zad a vy si řekli, jaká je to... špatná holka.

Ale celkem se mi to líbilo. Plus krásná obálka.

(Dala bych 3 hvězdy, protože i na mě to bylo moc šílené, nicméně až tak nízké hodnocení si kniha nezaslouží. Fakt se to skvěle čte. A je to správně ulítlý.)

dzahradnik

Tak tohle mě draplo a nepustilo, než jsem dosvištěl na konec. A teď mi to vrtá hlavou. Milé děti, tohle nečtěte! ;-)
Seznam alergenů: sex, drogy, alchymie a může obsahovat stopy rokenrolu!

Steew

Tahle knížka je naprosto šílená a je určená pro opravdové fajnšmekry, gurmány a lidi, kteří už neví, co by četli. Ne, vážně, je to takovej myšmaš až mě z toho občas bolela hlava. Vlastně jsem tak nějak tušil, jak by knížka mohla skončit, v průběhu knihy jsou takové náznaky, vlastně je to i celkem chytré. Přesto mě knížka bavila i nudila zároveň.
Nudila, protože se mi plynutí příběhu zdálo zcela chaotické.
Bavila, protože některé scény jsou zábavné a konec je hezky vygradovaný.

Nicméně obří plus za luxusní obálku.

Culda

(+ SPOILER) wow. tohle byla jizda :D určitě to není čtení pro každého (nemusí nadchnout, nemusí člověk vše pochopit a pobrat :D, sprostá slova, eroticke scény ve druhé půlce knihy skoro kam se podíváš). Ale při čtení jsem se bavila a rozhodně je to něco, co se týče žánru opravdu jedinečného.
Popis knihy mi neřekl rozhodně vše na co se mám v knize připravit a o to víc jsem byla překvapená když jsem pročítala stránku za stránkou :D

SPOILER
poslední strana.... nedočkavě jsem otočila dál a jako... WTF? :D :D :D to se vážně nedočkam jména? :D