papaja papaja komentáře u knih

Lucie je holka pro každou srandu, sama ráda chodím po horách, takže tenhle "výlet" je mým snem. Druhá půlka knihy byla trochu utahaná, ale celkový dojem supr. Je to kniha na oddech a svůj účel naprosto splnila. Fandím a určitě si s chutí přečtu druhou knihu.

29.11.2022 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Knihu jsem dostala darem a dle hezké obálky i hodnocení jsem se na ni těšila, ale jsem velmi překvapená z hodnocení knihy i z komentářů většiny. Takto plitkou knihu jsem dlouho nečetla, bohužel jsem očekávala dalšího skvělého autora z Japonska, jelikož mne tato země mnohými věcmi láká. No rozhodně to není další Murakami ani Tanizaki. Pokud máte rádi knihy z nakladatelství Odeon apod., tak tuto knihu zahoďte a utečte :)

29.11.2022 1 z 5

Líbí se mi tenká hranice reality a nadpřirozena, kterou Murakami ve svém díle využívá. Jeho díla jsou skvělá, tato kniha je obsahově i stránkově objemná, ale přečetla jsem ji rychleji než mnoho knih, které měli stran 200. Miluju popisy běžných činností, které autor v knihách popisuje lehkým, přirozeným stylem.

21.06.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kdybych si knihu přečetla dnes, tak určitě nedostane 5*, ale je to jeden z titulů, který mě přivedl ke čtení, pár let po tom, co jsem vyrostla z dívčích románků jsem nepřečetla ani řádku. Díky Vieweghovi jsem znovu začala, takže nemůžu než děkovat 

21.06.2021 5 z 5

Pro mne dlouho očekávaná kniha, u knih tohoto žánru vždy přemýšlím, co bylo pak? My děti ze stanice zoo byla velmi silná knížka a očekávala jsem velký propad v kvalitě, což se také stalo. Christiane sice své „divoké“ období přežila, ale není o co stát. Z knihy jsme měla dojem, že má tendence se obhajovat a omlouvat. Nemyslím, že je to psané tak upřímně, jako předchozí titul. Některé scény, které byly popsány v knize, nezněli úplně reálně, spíš poněkud upravené, aby Christiane, vypadala lépe, než to je skutečně. Určitě štěstí, že první titul vyšel, jinak by neměla z čeho žít …

21.06.2021 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Zajímavý motiv na knihu, při prvním pohledu a zjištění konceptu knihy jsem byla poněkud rozpačitá, ale za zajímavý nápad a zpracování 4*. U knihy jsem se nasmála i kroutila hlavou.

21.06.2021 4 z 5

Osvobozená móda: Emilie Flögeová - módní návrhářka a múza Gustava Klimta Osvobozená móda: Emilie Flögeová - módní návrhářka a múza Gustava Klimta Margret Greiner

Kniha se mi do rukou dostala jen díky tomu, že se sama octla ve výprodeji. 4* patří spíše Emílii, než autorce, ale doporučuji všem, koho zajímá móda, umění nebo i společenská sešněrovanost přelomu minulého století. Příběh silné a pokrokové ženy, která byla velkou průkopnicí své doby a to nejen v módě.

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Po prvních stránkách jsem byla celkem mile překvapena, že se mi snad do rukou konečně dostal nadějný současný autor z našich končin. Bohužel po dalších pár stránkách mé nadšení zcela opadlo. Líčení běžných činností podrobným popisem s nádechem intelektuálního pohledu shora se skutečně nevyvedlo. Věřím, že autor má potenciál, ale musí ještě hodně moc dozrát. Pozitivně hodnotím počet stran, více bych nebyla schopná přečíst – i tak mi to zabralo asi 4 měsíce postupného odkládání. Konec byl naprosto očekávaný po prvních pár stránkách, tak ani v tomto směru autor nepřekvapil.

21.06.2021 3 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Ke knize jsem se dostala díky názvu a zvláštní obálce, bez velkých očekávání. Byla jsem knihou velmi mile překvapena, je bláznivá, plná černého humoru. Kniha je sice z kategorie odpočinkových knih, ale nasmála jsem se tolik, že jsem se neubránila 4*, k autorovi se určitě ještě vrátím a to už plná očekávání.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po dočtení knihy jsem uvažovala nad hodnocením a celkově nerozumím hodnocení této knihy. Autorka píše plitce, obsah působí dost uměle. Postava otce mi přišla nepříliš propracovaná. Samotný příběh byl celkem dobrý, ale celkově mi to přišlo napsané tak, aby byl čtenář v napětí, šokovaný, ale nemělo to přirozený spád. Postava hlavní hrdinky a její nemluvení mi přišlo vůbec zvláštní, kdyby bylo vynechané, tak to knížce maximálně přidá do plusu. Myslím, že všichni, kdo dali autorce 4-5 hvězd by měli zabrousit do klasiků a zkusit trochu náročnější literaturu, věřím, že by pak hodnocení vypadala jinak! Ráda si přečtu něco na oddech, ale nedám tomu pak 100 % a pět chválou do nebes.

18.06.2021 2 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Klobouk dolů před autorem, u nás nepříliš čtený autor a za mě je to obrovská chyba. Kniha je skvěle strukturovaná, moc se mi líbili vložky o životě v civilu jednotlivých aktérů. Nápad na vhled do života celého útvaru napříč šaržemi je vynikající. Kniha naprosto předčila má očekávání, není to jen kniha o válce, ale psychologický román, který musí každého připoutat. Kniha pojednává o válečných strategiích, pracovní morálce, mezilidských vztazích i vnitřních monolozích jednotlivců.

18.06.2021 5 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Alberto Moravia je skvělý vypravěč, styl jeho psaní je lehký a svižný. Postavy v příběhu byly naprosto příšerné, celou dobu jsem nikoho z nich neměla ráda, ale přesto jsem byla napjatá, jak bude příběh pokračovat a přála jsem jim šťastný osud. Líbilo se mi, že v knize není prostituce odsuzována, spíš naopak, je to součást každé společnosti.

18.06.2021 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Příběh, jako z telenovely, přesto se mi kniha líbila. Přečteno za den, ale nakonec jsem musela dát ***. Jediné, co se mi nelíbilo je, že autor mluví o falešných modelech sexu, aniž by všem rovinám zcela rozuměl a to mi dost narušilo celkový dojem z knihy. Možná něco slyšel od prostitutek, ale vždy je rozdíl pokud něco člověk dělá s někým, koho miluje. Odsuzovat praktiky, o kterých nic moc nevím, případně se mi nelíbí, je například jako homosexualita, která byla dříve tabu a nyní je pro většinu lidí naprosto akceptovaná.

18.06.2021 3 z 5

Moře Moře John Banville

Jazykově je kniha pěkně napsaná, ale ... Základní problém pro mě je, že kniha vlastně nemá děj, je to soubor vzpomínek, který se mi na konci nespojil velkým vyvrcholením. Během čtení jsem musela takřka násilím držet oči na řádku, abych nepřeskakovala stránky. Pozitivem knihy je, že má jen 158 stran, tak se ji nevyplatí odkládat :).

09.06.2021 2 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Cestopisy příliš nečtu, raději sama prožívám dobrodružství v horách a cizí kulturu na vlastní kůži. Kniha je napsána s humorem, proložená zajímavostmi a životními příběhy, kombinace se mi líbila, akorát mi chyběla tak trochu skutečná duše lidí, kteří v zemi žijí. Na dovolenou do Bhútánu mě kniha nenaladila, cestovat s průvodcem po hotelích na to mám čas až budu ve věku autorky, zatím si raději naložím věci do batohu a vyrazím po svých i do kopce ????. Zibura mi stylem dovolené sedí více, tohle je na mě trochu nuda.

28.09.2020 3 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Kniha je obsahem velmi zajímá, ale po literární stránce je to naprostá katastrofa. Tuto knihu jsem četla po knize od Murakamiho a ve stylu psaní to byl pád do bláta. Přesto knihu ke čtení doporučuji, o událostech a existenci popisovaného tématu by se mělo mluvit. Doufám, že v budoucnu naleznu na toto téma další knihu, která svým zpracováním bude důstojnou výpovědí.

26.09.2020 2 z 5

Exil a království Exil a království Albert Camus

Poněkud náročnější čtení v porovnání s ostatními tituly, ale mám ráda ponuré témata jeho příběhů. Báječný autor.

17.11.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Druhý titul od tohoto autora pro mě byl zklamáním, šla jsem si knihu přečíst pro oddych, ale po další knize už nejspíš nesáhnu. Vesměs velmi podobný styl, humor, tragédie osudu, působilo to na mě spíš, jako další díl seriálu, než další kniha.

16.11.2018 2 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Ke knize jsem se dostala díky svému oblíbenému autorovi GGM a jeho zmínce v knize. Bezvadná trefa do černého - humor, myšlenky na úvahu, rychlý spád děje. Určitě se pustím i do dalších titulů.

16.11.2018 5 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Nepovažuji se za milovníka Sci-fi, ale tato kniha se mi v celkovém dojmu líbila. První část byla svižná, druhá část se mi zdála poněkud utahaná. Titul určitě stojí za přečtení, autorovi se podařilo hezky vylíčit lidskou povahu.

16.11.2018 4 z 5