PaniJani PaniJani komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Na tenhle díl jsem se moc netěšila, protože jsem podle recenzí zjistila, že je to jejich nejslabší kniha. Ale nakonec mě bavila víc než Hypnotizer. Nechybělo napětí a ztěží jsem knihu odkládala. Pátou hvězdičku nedávám za některé ty absurdity, které se v knize vyskytnou. Pro mě osobně napínavější než předchozí kniha.

12.07.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha byla dobrá, příběh zajímavý, ale něco mi tam prostě na tu pátou hvězdičku chybí. Možná jsem od toho dle komentářů čekala víc? Nevím, tak jako tak se mi líbila a ještě dlouho o ní asi budu přemýšlet a doufat, že něco podobného se nikde neděje! Konec se mi líbil, lehce mě překvapil.

01.07.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizéra jsem přečetla jako druhou knihu ze série s Joonou. První byla Písečný muž, to jsem nevěděla, že se jedná o sérii a že na sebe navazuje. U Písečného muže bylo podle mě více napětí. Tam jsem hltala už od začátku snad každou stranu. To tady ne. Co mě skoro vůbec nebavilo, bylo ohlédnutí se o 10 let zpět, ale i to tam má svůj účel. Sem tam jsou v knize nějaké (alespoň z mého pohledu) absurdity, ale to jsem překousla. Suma sumárum knížka se mi líbila a vrhnu se na další díl.

29.06.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá knížka. Chtěla jsem zkusit něco od Keplera a tato kniha se mi podle hodnocení zdála nejlepší. Jelikož teprve teď budu číst další díly ( a pekně popořadě), nevím, zda je nejlepší, ale skvělá rozhodně je. Ty krátké kapitoly mi nedovolily se od knížky odtrhnout a ještě se mi snad nestalo, abych už zhruba na 20. straně měla mrazení. Uvidím, jaké budou další knihy ze série, ale myslím, že se Kepler stává mým oblíbeným autorem!

11.06.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poprvé jsem měla obrácený postup - nejdřív film, pak kniha. Film byl super, tak jsem si nedávno objednala knihu. Ze začátku jsem se do toho nemohla pořád tak nějak "zakousnout", dokonce jsem se občas k tomu i nutila a asi i trochu mě nudil Nick. Ale pak se to přehouplo a byla jsem v druhé části a tu jsem hltala. Suma sumárum jsem s knížkou spokojená, skvělý příběh a líbí se mi když jsou v knize promyšlené detaily. U závěru jsem se musela malinko usmát, ačkoliv mě mrazilo.

06.06.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tenhle žánr většinou nečtu, ale udělala jsem výjimku a knihu koupila. Četla jsem do půlky a moc mě nebavila, tak jsem ji na nějaký čas odložila a mezitím přečetla několik jiných knih. Teď jsem se k ní ale vrátila a přečetla ji dá se říct jedním dechem. Byla to příjemná oddechovka. Taková ta klasika, jak chudák holka ke štěstí přišla, ale jo, líbila se. Dávám 5* už jen za to, jak jsem se přitom odreagovala od všech těch thrillerů, které jinak čtu :)

03.05.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha mi přijde o něco málo lepší než Dívka v ledu, je dost čtivá a často jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ačkoliv nemám nic proti homosexuálům, přijde mi do očí bijící, že pomalu každý druhý je v knížce homosexuál.
A až na nějaké malé detaily, je to fajn kniha, tak dávám 5*

29.04.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ze začátku mi styl psaní připadal takový strohý a měla jsem pocit, že je kniha přeceňovaná. Ale pak mě to vtáhlo a musela jsem číst a číst. Ve finále jsem byla spokojená, tenhle styl miluji a zvláště když je to pěkné zamotané. Dávám 5 hvězdiček, ale nevím, zda bych ji nominovala na knihu roku.

19.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Téma mi přišlo zajímavé, tak jsem si knihu objednala. Ale musím říct, že ze začátku mě děj moc nebavil a dokonce jsem místy přeskočila i nějaký ten odstavec. Pak se to ale (alespoň z mého pohledu "rozjelo") a bavilo mě to. Po dočtení jsem ještě několik dní měla knihu v hlavě a musela zkouknout ještě film. Suma sumárum dobré, místy i vtipné čtení a už vím co je rover, MAV atd. :-)

15.04.2017