pami pami komentáře u knih

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Skvěle vyvážená směs akce, romantiky, historie, nápaditosti i humoru.

30.10.2021 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nemohla jsem se od knihy odtrnout. Napínavé, vtipné, nápadité.

10.10.2021 5 z 5

Lásky slavných mužů Lásky slavných mužů Reinhold Dörrzapf

Obsah celkem zajimavý, ale co této knize velmi chybí je naprostá absence obrazového materiálu. Kromě šesti fotek na titulku ( v knize je 14 příběhů). Čtenář by se jistě rád podíval, jak vypadali pánové v toku času a jak jejich manželky a milenky.

24.09.2021 3 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Bylo to hodně zvláštní a nezasmála jsem se ani jednou.

01.09.2021 3 z 5

Epilog Epilog Alois Jirásek

Kniha vyšla v rámci souhrného díla. Obsahuje básně, díla ze začátku tvorby, povídky pro časopisy. Můj názor - raději si přečíst od autora něco jiného.

14.05.2021 2 z 5

Náš král je šílený! Náš král je šílený! Hans-Dieter Otto

Škoda, že tam nebylo více obrazových materiálů.

06.05.2021 4 z 5

Pod balkánským sluncem Pod balkánským sluncem Alena Vachoušková

Po knize jsem sáhla, protože jsou zavřené knihovny. Dozvěděla jsem se mnoho o Bulharsku. Hezkého, ale i to, že jejich rybářská flotila v dubnu měla sezónu delfínů. Za dva dny tisíc delfínů, pro tuk. Maso vyhazovali, protože je příliš tvrdé. Jinak byla kniha (za mě) zbytečně natahovaná. Foto příloha malá a nepřehledná, ale to je dobou.

23.02.2021 2 z 5

Bílá sestra Bílá sestra Anna Dědičová Lánská

Mělo to spád i nápaditost. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak krásné.

12.02.2021 5 z 5

Kresby a črty Kresby a črty Teréza Nováková

Nejvíc je mi líbila povídka V lázních pohorských. Ráda si od autorky ještě něco přečtu.

30.01.2021 3 z 5

Ela zlatovláska Ela zlatovláska Luisa Šebestová

Za dívčí román nemůžu dát víc hvězdiček. Knihovny byly zavřené a tak jsem sáhla po knize, kterou moje babička dostala v roce 1937. Hezky napsaný příběh o tom, jak chudé děvče svou pracovitostí ke štěstí přišlo. Za zajímavost považuji, že Elu dokonce Němci uvězní, když za sněhové vánice omylem překročí v Krkonoších hranice. To napětí bylo tehdy už tak silné, že se dokonce objevilo v dívčím románku.

05.12.2020 3 z 5

Malíř chodského lidu Jaroslav Špillar Malíř chodského lidu Jaroslav Špillar Jan Wenig

Fakta o tvorbě Jaroslava Špillara, zejména na Chodsku.

25.11.2020 3 z 5

O věrné lásce Chairea a Kallirhoe O věrné lásce Chairea a Kallirhoe Charitón z Afrodisias

Kallirhoe je neobyčejně krásná dcera nejmocnějšího muže v Syrakúsách. Chairea je krasavec, sportovec, který by mohl stát modelem antickému sochaři, syn druhého nejmocnějšího muže tamtéž. Rodiny se nemají rády. Jednou se potkají a zamilují se, (tady jsem čekala, že to bude něco, jako Romeo a Julie, chyba). Hned v první kapitole si lid vynutí jejich svatbu. Zanedlouho je Kallirhoe pohřbená (nebudu psát, co se stalo). Ale v hrobce se probere, najdou jí tam vykradači hrobů, odvezou daleko a prodají. A tak začíná jejich dobrodružství. Děj má spád, kniha je vlastně starý řecký dobrodružný román.

18.10.2020 4 z 5

Pro kravičku Pro kravičku Jindřich Šimon Baar

Připomenutí toho, jak to měli naši předci těžké, jak si dovedli vážit věcí a jak se dokázali radovat z maličkostí.

12.10.2020 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Skvělé, vtipné, nápadité. Protože se v knize často omílá zmizení Oskarova syna v Africe, napadlo mě, že by ho Prévit v příštím pokračování mohl jít hledat. Jediné, co je trochu moc velká náhoda je, že hlavní hrdina je ubytovaný zrovna v domě, který patří ... .

12.10.2020 5 z 5

Ludvík II. Bavorský Ludvík II. Bavorský Franz Herre

Autor moc rozebírá dobu, politiku a tak dále. Čekala jsem čtivý příběh o Ludvíkově životě. A toho jsem se nedočkala.

22.05.2020 2 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Když jsem knihu na konci zavírala, samovolně jsem pronesla "To bylo krásné".
A vůbec poprvé se mi chce i pochválit překlad, jmenovitě Renátu Tetřevovou.

06.04.2020 5 z 5

Záhadný Saša a jiné povídky Záhadný Saša a jiné povídky Karel Poláček

Jde o výběr povídek a bajek ze sovětských satirických a humoristických časopisu ( obdoby našeho Dikobrazu) z let 1927-1955. Různých autorů, témata i kvalita též různá. Nevím proč je zde uveden jako autor Karel Poláček (nic takového jsem v knize nenašla). A František Zvěřina je jeden z překladatelů.

31.03.2020 2 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Chválím, že autor se snaží seznamovat nás s novými tématy i místy. Mimochodem str.285 poklop zavírá Hedvika, Milada přece nemůže. Omlouvám se, ale mě tyto nesrovnalosti, vždy uhodí do očí.

02.12.2019 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Oldřich na konci příběhu Vražda v ambitu odchází z Magdeburku s Annemarií. Mají spolu syna a když mu je rok umírá se svou matkou na mor. V dalších knihách se pak píše o Blance. Mám v tom trochu zmatek. A ještě jeden postřeh. Oldřich vypráví Václavu II. svůj příběh z kláštera na Točníku. Přitom je snad celkem známo, že si Točník nechal postavit Václav IV. Je jasné, že autor má nárok na omyl. Od toho má být v nakladatelství osoba, která má autora upozornit. Zdá se mi, že tato kontrola v MOBA moc nefunguje, tedy podle mé zkušenosti i z jiných knih, bohužel.

27.11.2019 3 z 5

Uzdravte si oči - Jak si uchovat dobrý zrak a snadno napravit poruchy Uzdravte si oči - Jak si uchovat dobrý zrak a snadno napravit poruchy Inka Jochum

Kniha je stručná, ale plná zajímavých rad.

23.11.2019 4 z 5