pajusss pajusss komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasná oddechovka, místy jsem se smála nahlas :)

15.06.2015 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Neuveritelne poutave a pusobive, skvele zpracovani.

12.06.2015 5 z 5

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

Velmi poučný pohled do života čínských rodin žijících v Americe. Spletitost čínské kultury a jejích zvyklostí se často špatně popisuje, autorka to ale zvládla bravurně. Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením.

10.03.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Bohužel tato kniha není mým šálkem kávy a navždy zůstane povinnou četbou, ke které se zřejmě znovu nevrátím.

10.03.2015 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Velmi silný a nezapomenutelný příběh. Pro mě jedna z TOP knih od Kinga.

10.03.2015 5 z 5

Nankingský masakr Nankingský masakr Iris Chang

Velmi sugestivní popis jednoho z nejtragičtějších momentů čínských dějin. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

05.03.2015

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Úžasná kniha, která mě naprosto pohltila..

Šíp času Šíp času Martin Amis

Výborná knížka, sice mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na netradiční způsob vyprávění, ale poté mě úplně pohltila.

Dva liangy rýžového vína Dva liangy rýžového vína Jü Chua

Výborná kniha, která zachycuje životy obyčejných lidí během dramatických historických událostí v Číně.

Zázračný cop  /  Labužník Zázračný cop / Labužník Feng Ťi-cchaj

Knížky od čínských autorů mám ráda, ale tato kniha mě příliš neuchvátila. Bylo sice zajímavé dozvědět se něco z těch dob, ale čekala jsem něco víc.

27.06.2013 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Ráda se k ní vracím

Priechod Priechod Justin Cronin

Tato kniha mě naprosto nadchla! Přečetla jsem ji tzv. jedním dechem. Těším se na pokračování

27.06.2013 5 z 5

Byla jsem na knížku hodně zvědavá, první půlka mě chytla, byla napínavá, se zajímavou zápletkou .. ale druhá polovina byla horší, už jsem knihu četla, jen abych věděla, jak dopadne. Docela zklamání, potenciál tam byl. Na další díl se už nechystám..

27.06.2013 3 z 5

Balzac a čínská švadlenka Balzac a čínská švadlenka Dai Sijie

Zajímavý milostný příběh odehrávající se za Kulturní revoluce. Dobře čtenáři přiblíží situaci, která v té době v Číně panovala.

27.06.2013 4 z 5

Šanghajský Expres Šanghajský Expres Henshui Zhang

Kniha se velmi příjemně četla, měla zajímavou zápletku i rozuzlení.