Zázračný cop / Labužník

„Zázračný cop“ se odehrává za Boxerského povstání. Dobrodružný příběh plný bojových umění zachycuje Čínu v době zanikajícího císařství a počínající modernizace země. „Labužník“ zachycuje ve zkratce dějiny Čínské lidové republiky poznamenané politickými kampaněmi a „modernizací“ v duchu komunistické utopie. V 80. letech, kdy obě novely vznikly, se staly v Číně literární senzací, neboť se zde zábavnou formou píše o věcech, které byly do té doby tabu. Českému čtenáři novely přibližují zlomové okamžiky moderních čínských dějin a zároveň mu dávají okusit umění starých vypravěčů s jejich smyslem pro humor a barvité detaily. Lu Wen-fu (1928–2005) a Feng Ťi-cchaj (1942) patří k nejvlivnějším čínským autorům poslední čtvrtiny 20. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162640/zazracny-cop-labuznik-162640.jpg 3.96
Literatura světová, Novely
Vydáno:, DharmaGaia

Kniha Zázračný cop / Labužník

Amalberga
28.07.2017

Prosté jednoduché příběhy, ve kterých se ukrývá nashromážděná moudrost čínských filozofů. Zázračný cop mne příliš nebavil, ale ponaučení se mi moc líbilo. Labužník mne oslovil o něco víc.

pajusss
27.06.2013

Knížky od čínských autorů mám ráda, ale tato kniha mě příliš neuchvátila. Bylo sice zajímavé dozvědět se něco z těch dob, ale čekala jsem něco víc.

učtese
16.05.2013

Pro mě jako nesinologa docela zajímavý náhled na fragmenty čínské historie i na styl čínských autorů. Nicméně tyto dvě novely u mě hlubší zájem o podobnou literaturu nevzbudily.

Čína

Autoři knihy