Šanghajský Expres

V této novele z r. 1935 využívá námětu oblíbeného v tradiční čínské literatuře - setkání ctnostného muže s nevhodnou ženou, avšak přepracovává ho novým způsobem. Děj novely se odehrává během několika dní v první třídě vlaku jedoucího z Pekingu do Šanghaje. Zde se setká bohatý obchodník se záhadnou mladou dámou. Vznikne mezi nimi napjatý vztah, jeden druhého se pokouší svést, avšak tak, aby nikdo z nich neodhalil své úmysly předčasně či se společensky nekompromitoval. Nakonec se ukáže, že bohatý obchodník není až tak úctyhodný a kráska v nesnázích je spíše než femme fatale jen dívkou, která využívá všech možností, jak postoupit po společenském žebříčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97776/sanghajsky-expres-97776.jpg 3.910
Literatura světová, Novely
Vydáno, DharmaGaia

Shanghai Express, 1935

Kniha Šanghajský Expres

Sparkling
20.05.2016

Oddechovka. Celá kniha by se byla převyprávět dvěma větami... A to není nic pro mě. Opravdu jednoduchý a předvídatelný děj.

pajusss
27.06.2013

Kniha se velmi příjemně četla, měla zajímavou zápletku i rozuzlení.

Huanglong
02.12.2011

Opravdu pěkné počtení, knihu jsem otevřel při odjezdu na dalekou cestu autobusem a zavřel jsem jsi až těsně před cílem jízdy.Oprášil jsem rčení přečíst jedním dechem.

čínská literatura

Autor knihy