Pajulinka69 Pajulinka69 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná kniha z válečného obdobi, s velkým rodinným tajemstvím.

15.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi silný příběh Zuzany, dcery Holašovického cukrovarníka. Od dětství až po návrat z koncentračního tábora.
V porovnání s podobnou knihou Hana se mi tato líbila, ještě o trochu víc.

05.06.2021 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Velmi dobrá česká detektivka se zápletkou.

11.05.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice silný příběh, plný bolesti a hrůzy druhé světové války. Násilné odvlečení milionů obyvatel Pobaltských republik krutovládcem Stalinem. Příběh vypráví dospívající dívka Lina, která se ocitla se svou rodinou a dalšími lidmi na Sibiři. Autorce musím opravdu zatleskat, za tuto poutavou knihu. Určitě si ji přečtěte, nebudete litovat.

10.05.2021 5 z 5

Bezcitnost Bezcitnost Martyna Bunda

Kniha vypráví o těžkém životě matky a jejich tří dcer v poválečném Polsku.

29.04.2021 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Celkem dobrá kniha, na mě bohužel až dost depresivní.

28.04.2021 3 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Vydařená česká detektivka, napínavý děj, vraha jsem do konce neodhalila. Zajímavá zápletka.

24.04.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi celkem líbila, je psána z pohledu tří vypravěček. První polovina knihy pozvolnější, bez akce. Konec to vynahradil.

13.04.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nejhezčí a nejcitlivěji napsaná kniha, kterou jsem kdy četla. Klobou dolů, paní Mornštajnová.

03.04.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První polovina knihy méně záživná, později to začalo mít spád. Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka. S knihou Hana se ale nedá toto dílo srovnat.

03.04.2021 3 z 5

Vůně času Vůně času Marie Formáčková

Poutavé vyprávění o životě velikánky českého filmu v první republice. Některé dnešní herečky ji nesahají ani po kotníky. Oceňuji především staré fotografie ze života, které v knize najdete.

06.03.2021 4 z 5

Josefov ve starých pohlednicích Josefov ve starých pohlednicích Olga Mertlíková

Pěkná kniha, plná fotografii starých pohlednic Josefova.

01.03.2021 5 z 5

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Dost dobrá detektivka se zápletkou. Do konce knihy netušíte, kdo je vlastně vrah.

28.02.2021 5 z 5

52 úžasných dovolených 52 úžasných dovolených Elena Luraghi

Je to nádherná kniha, plná krásných fotek s kterou procestujete celý svět.

14.02.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartl je můj oblíbený spisovatel. Chvíli vás mate, kdo ke komu patří ale jakmile se chytíte, je kniha velmi čtivá pojednávající o všedních i nevšedních osudech lidí z jedné firmy.

13.02.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha se mi celkem líbila, jen místy mi přišlo, že autor chtěl nacpat vtip na každou stránku. Méně je někdy více.

13.02.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová