Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Ježourek a jeho příhody Ježourek a jeho příhody Jarmila Minaříková

Taky krásná stará knížka. I tu jsem měla po rodičích a ráda jsem ji četla.

29.09.2016 5 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Tohle je kouzelná knížka z dětství mých rodičů. Četla jsem ji i já, ale bohužel se nedochovala celá, chyběl začátek. A když byla znovu vydaná v r. 93, tak jsem ji musela koupit aspoň pro své děti a konečně jsem ji mohla přečíst celou.

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Krásná knížka. Jako dítěti se mi moc líbila a četla jsem ji i svým dětem.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle kniha mne úplně odrovnala. Nikdy jsem nečetla něco, co by mne tak citově zasáhlo. Konec jsem probrečela, nemohla jsem ji přes slzy skoro dočíst. A nemohla jsem se dlouho z toho příběhu vzpamatovat. Člověk leccos přehodnotí, když se nad tím příběhem zamyslí.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha si na mne musela počkat 40 let. Jako dítě jsem ji dostala od rodičů k vánocům a nijak mne tenkrát nenadchla. Tak jsem ji vytáhla z knihovny a přečetla teď. Myslím, že už vím, proč mne tenkrát nebavila. Přijde mi, že je to čtení spíše pro dospělé. Ten příběh, ačkoliv je napsaný před 70 lety, je dnes hodně aktuální.

29.09.2016 3 z 5

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Má cenu něco dodávat k téhle knize? Krásné pohádky. Toto vydání jsem měla u babičky a poslouchala pohádky, které jsem si tenkrát ještě neuměla přečíst sama. Milovala jsem ty krásné obrázky. Bohužel, když jsem onemocněla a musela do nemocnice, knihu mi rodiče dali s sebou. Musel jsem ji tam ovšem nechat, protože jsem ležela na infekčním. Obrečela jsem to. Když tuhle knihu s těmi samými obrázky znovu vydali, musela jsem ji mít. Tak ji mám doma. A už to bude 30 let.

27.09.2016 5 z 5

Kolotoč v Africe Kolotoč v Africe Václav Čtvrtek (p)

Krásná dětská knížka. Mám ji doma po svých rodičích v prvním vydání, ale chyběly mi listy, proto jsem zajásala, když jsem objevila, že ji znovu vydali. Tak jsem ji pak přečetla svým dětem a zároveň se sama dozvěděla, jak vše dopadlo.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Moc hezká knížka, kterou jsem objevila u babičky. Zůstala tam po mých strýcích a moc se mi líbila. V té době byly knihy od pana Foglara zakázané, což byla veliká škoda.

Pohádky krále Gambrina Pohádky krále Gambrina Charles Deulin

Tuhle knihu jsem si jako malá četla u babičky. Moc se mi pohádky líbily a když jsem vyrostla, babička mi knihu věnovala. Mám ji dodnes. Babičku už bohužel nějaký ten rok ne.

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Úžasná knížka.Dodnes si vybavuji některé drsné příběhy, které mne jako dítě úplně uchvátily. Na tuhle knihu nelze zapomenout. Mám ji stále doma. A díky čtenářské výzvě jsem si ji znovu přečetla. Bavila mne stejně jako malou holku.

Z českých hradů, zámků a tvrzí Z českých hradů, zámků a tvrzí Helena Lisická

Moc krásná a občas smutná knížka. Zde jsem poprvé četla slovo "zcepeněl", které jsem neznala. Ale došlo mi, co to znamená. Do dnes na tuto knihu moc ráda vzpomínám.

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Nádherná knížka, kterou mám stále doma a teprve jako dospělá jsem viděla muzikál. Ten se mi také velice líbil. A nedávno jsem dokonce viděla film "Zachraňte pana Bankse", který pojednává o tom, jak vlastně tento krásný muzikál vznikal. Prostě dětství člověka provází celý život.

Kluci, holky a Stodůlky Kluci, holky a Stodůlky Eva Bernardinová

Nádherná knížka. Její pokračování mne ale už tak nenadchlo. První díl byl pro mne prostě nej.

Kdy přijde Dora Kdy přijde Dora Helena Šmahelová

Mě se knížka moc líbila. Připomínalo mi to dobu, kdy jsem byla jako malá v nemocnici a čekala jsem, až si mě maminka vyzvedne.

Trhan Kuba Trhan Kuba Eugène le Roy

Moc hezky napsaná kniha, kterou mám také dodnes ve své knihovně a moc se mi líbila.

Evička v zemi divů Evička v zemi divů Jožka Jabůrková

Jako malá jsem si ji vypůjčila v knihovně - bylo mi 8 let - a na knihu jsem dodnes nemohla zapomenout. Pamatuji, že se mi hrozně líbila a ačkoliv se doba v knize popisovaná dnes zásadně odsuzuje, ve mě zůstaly jen krásné vzpomínky na tuhle dětskou knížku.

27.09.2016 5 z 5

Pohádky Václava Říhy Pohádky Václava Říhy Václav Říha (p)

Kdysi jsem si ji vypůjčila v knihovně a hrozně moc se mi líbila. Nikdy jsem na ni nemohla zapomenout a když jsem ji náhodou objevila u nás ve školní knihovně, kde jsem byla na brigádě vyřazovat staré knihy, byla jsem na vrcholu blaha, když jsem si ji mohla vzít domů. Byla vyřazená. Já z ní měla radost jako malá holka. Dodnes ji opatruji a četla jsem ji i svým dcerám.

27.09.2016 5 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství Davida Damiána Neuvěřitelná dobrodružství Davida Damiána Karel Dewetter

Krásná knížka, která se nedá vymazat z paměti. Četla jsem ji jako malá, mám ji stále doma v knihovně a určitě si ji zase přečtu.

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Krásná knížka pro mladé holčiny. Četla jsem ji kdysi jako čtrnáctiletá a moc mě okouzlila. A je fakt, že od Stanislava Rudolfa jsem přečetla skoro všechno.

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Na tuhle knihu také nemůžu zapomenout. Zapsala se mi přímo do srdce. Ačkoliv nejsem žádný milovník koní, tenhle příběh si mě získal. Stejně jako další knihy od paní Horelové.