Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Tahle knížka se mi moc líbila. Ze života obyčejných ženských. Ráda si zase něco od této autorky přečtu.

02.01.2017 5 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Kniha byla zajímavá, občas jsem se ztrácela v těch všech cizích jménech - s tím mám trošku problém, ale líbil se mi ten zásadní zvrat ke konci knihy. Doporučuji k přečtení.

05.12.2016 4 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Kniha se mi také moc líbila. Příběh je vážně ze života, potkat to může kohokoliv, možná proto jsem ji přečetla velice rychle. Člověka to přímo vtáhne do děje. Budu se těšit, až si přečtu další knihy, které určitě pan Kostka napíše.

14.11.2016 5 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Tohle je asi nejodvážnější knížka od této autorky, popisuje i ty nejintimnější postelové detaily, což mne docela překvapilo. Až tak jsem to nečekala. Kniha byla celkem dobrá, pohltilo mne opět kouzlo Paříže, jako se mi to stalo již v jejích předchozích knihách. Zde popisuje místa, která jsem také navštívila, proto je mi asi tahle knížka o něco bližší. Taková oddychovka, která dodává sebevědomí ženám po čtyřicítce.

10.11.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji také za dva dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se, až uvidím film.

31.10.2016 5 z 5

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

Knížka se mi četla dobře. Takový oddychový romantický příběh. Jsem ráda, že jsem předtím přečetla "Lorda v nesnázích" a byla jsem v obraze, jak to je s postavami i v této knížce.

26.10.2016 4 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Ze začátku jsem se nemohla do knížky začíst, ale konec mne docela bavil. I když je to taková "červená knihovna", je dobré si občas nějakou takovou oddychovku dát, aby se člověk naladil pozitivně.

14.10.2016 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Knížku jsem dostala k vánocům a přečetla ji jedním dechem. Právě proto, že vždy pohádky nedopadly dobře, se mi asi vryla do paměti. Děvčátko se sirkami jsem obrečela.

Krkonošské pohádky Krkonošské pohádky Amálie Kutinová

Krásné pohádky, knížku jsem si půjčila v knihovně a dodnes na ni vzpomínám.

29.09.2016 5 z 5

Zlatý cop - Polské pohádky vypráví Oldřich Sirovátka Zlatý cop - Polské pohádky vypráví Oldřich Sirovátka Oldřich Sirovátka

Taky moc hezké pohádky. Některé úplně kraťoučké, jiné klasicky dlouhé. Četla jsem ji několikrát a svým dětem také.

29.09.2016 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Ráda jsem se k ní vracela a četla ji i svým dětem. Nejvíc se nám líbila a zároveň děsila Baba Jaga. Měla jsem jako malá ráda i večerníčky na toto téma.

Slovanské pohádky Slovanské pohádky Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky. Záviděla jsem ségře tuto knížku, když ji dostala k vánocům. Ještě že mi je nechala přečíst. Další knihu - Krása nesmírná - jsem už dostala já. Byla jí svými příběhy dost podobná a taky moc krásná.

29.09.2016 5 z 5

Doktor Bolíto a jiné veselé pohádky Doktor Bolíto a jiné veselé pohádky Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Krásná veršovaná knížka. Měla jsem ji moc ráda a pořád si pamatuji sem tam nějaký veršík : U doktora Bolíto bývá stále nabito....

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Tuhle knížku jsem taky milovala. Jen jsme doma měli vydání s opravdovými fotkami. Nikde ji tu nemůžu najít. Tu černovlasou copatou holčičku s bílými podkolenkami si pořád pamatuji.

Zpívající housle Zpívající housle Marie Voříšková

Krásné cikánské pohádky. Dodnes si pamatuji : Letue lavuta zabaš pre lavuta....bári raní (nevím, jestli po těch mnoha letech si to pamatuji správně, ale utkvělo mi to v paměti). Pohádka o čarovných houslích.

Slovenské pohádky Slovenské pohádky Pavol Dobšinský

Pamatuji si knížku z knihovny. Moc se mi líbila a hlavně měla krásné obrázky.

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Jako dítě jsem ji milovala.

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Krásná knížka. Stejně jako "Ferda Mravenec".

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Tuhle knihu znám z knihovny. Jakmile vyšla znovu, nelenila jsem a koupila ji svým dětem. Je to krásná knížka stejně jako každá od O. Sekory.

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Také jsem si ji jako malá stále dokola prohlížela a četla. Úplně mi učarovala. Škoda, že se časem někam "zatoulala" a už ji nemám.