Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Nevěsta na prodej Nevěsta na prodej Mary Jo Putney

Taková romantická oddychovka, nechybí napětí, moc hezky se mi kniha četla.

31.10.2018 4 z 5

Závislost nejen na lásce, aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Závislost nejen na lásce, aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Lubomír Nečas

Knihu jsem dostala jako dárek, životopisy mne ovšem nikdy nebavily. Tuhle jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy a tak nějak nevím, co k ní říci. Snad jen to, že jsem ráda, že jsem vyrostla v obyčejné rodině jako obyčejná holka.

22.10.2018 1 z 5

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Spisovatelka opět nezklamala a kniha se bezva četla. Napínavá, nepředvídatelná, fajn.

16.10.2018 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Skvělá kniha, autor opět nezklamal. Ze začátku jsem se nemohla do knihy nějak začíst, ale pak mne příběh tak zaujal, že nebylo možné knihu odložit.

27.08.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Kniha se mi velice líbila, mám ráda, když se dějová linka posune o roky a čtenáře to nutí přemýšlet, jak spolu různá období souvisí. Jojo Moyes ani tentokrát nezklamala. Už se těším na další její knihy.

20.08.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha byla od začátku velice zajímavá, pouze v závěru se děj začal odvíjet v žánru, který není až tak můj oblíbený. Ale i přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

17.07.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tak tahle kniha se mi hrozně moc líbila. Bavilo mě to napětí, kdy už se konečně dozvím, co se stalo při grilování, vážně moc pěkné čtení.

25.06.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavý čtivý příběh. Moc se mi líbil a těším se na další knihy v této sérii, které mám již doma připravené ke čtení.

04.06.2018

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Povídky byly moc zajímavé, byla jsem zvědavá hlavně na "Ptáky" a je pravda, že povídka na mne působila úplně stejně jako film. Kniha se mi moc líbila, škoda, že povídek nebylo víc.

07.05.2018 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Pro mne krásná tečka za spisovatelskou érou této skvělé autorky. Moc mne mrzí, že se již nedočkáme dalších knížek, protože od ní mne bavilo úplně vše. Nejlepší byly vždy konce, které vzaly rychlý spád a četly se jedním dechem. Stejně jako tato kniha. Odešel Gino a odešla nám i "Paní spisovatelka". Veliká škoda.

03.04.2018 5 z 5

Lourdy Lourdy Émile Zola

Kniha o bolesti, utrpení a velké naději a víře, že se člověk uzdraví. Také o knězi, který ztratil víru a smysl života. Na svou dobu hodně odvážná kniha, nedivím se, že církev byla silně proti Zolovi a že jeho knihy zakazovala.

13.03.2018 4 z 5

Plodnost I. a II. díl Plodnost I. a II. díl Émile Zola

Tahle kniha se mi moc líbila. Popisuje drsný život žen v Paříži, kdy mít či nemít dítě bylo pro ženy hodně těžkou otázkou. My, současné ženy, si vůbec nedovedeme představit, jak těžké to dřív ženy měly, co se týkalo nechtěného těhotenství. A co to stálo lidských životů jak dětí, tak nastávajících maminek. Je to příběh jedné rodiny, která se během let rozrostla tak, jak to je pro nás teď nepředstavitelné. Mít 12 a víc dětí, to bychom asi dnes nechtěly. V knize se odehrává hodně lidských příběhů zlých i krásných, určitě stojí za přečtení i dnes.

23.02.2018 4 z 5

Plodnost Plodnost Émile Zola

23.02.2018 4 z 5

S Elvírou v lázních S Elvírou v lázních Miroslav Kapek

Četla jsem ji již dávno, ale pořád si na Elvíru vzpomínám. Pěkná knížka.

19.02.2018 4 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Kytice mne očarovala už jako mladou holku. Asi tím, že ty příběhy byly tak drsné - hororové. I když básně nebyly nikdy mou silnou stránkou, tuhle knihu jsem přečetla celou a moc se mi líbila.

16.02.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha se mi líbila i když ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se do ní začetla.

13.02.2018 4 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se mi líbila, zase takový obyčejný lidský příběh a v tom dnešním životním shonu a v době, kdy se neustále poukazuje všude jen na negativní věci, jsem byla ráda, že vše dopadlo dobře. Prostě oddychovka.

11.01.2018 4 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se mi líbila. Takové obyčejné lidské starosti a příběhy. Anny mi bylo líto, že se dostala do nepříjemné situace takovým neočekávaným způsobem.

22.12.2017 4 z 5

Milující tyran Milující tyran Renata Šindelářová

Bylo to smutné čtení, příběh, který by nechtěla prožívat žádná z nás.

27.11.2017 5 z 5

Doktor Pascal Doktor Pascal Émile Zola

Příběh byl zajímavý, zaujalo mne, jak v jedné chvíli při líčení zvrácených charakterů předků dr. Pascala Zóla popsal příběhy lidí ze svých předchozích knih - jako by všichni předkové dr. Pascala byli jen zvrácení a šílení a nebyl zde jediný rozumný člověk. Určitě stojí za přečtení.

14.11.2017 4 z 5