pagac17 pagac17 komentáře u knih

Neobyčejný čtenář Neobyčejný čtenář Alan Bennett

Zajímavá publikace o světě Anglické královny se všemi jejími koníčky. Dobře vymyšlené.

08.10.2019

Za strašidly do měst a městeček Za strašidly do měst a městeček Petr David

Opět jsem se pobavil, naučné a zábavné. Díky autorům

03.10.2019

Staročeský pitaval – Výlety po stopách zlých činů Staročeský pitaval – Výlety po stopách zlých činů Petr David

Přečetl jsem si tuto verzi, s chutí jsem si jí přečetl, dozvídám, jaké zločiny a úskoky se děly v naší středově historii a i v novověku. Je to zajímavé k oddechu.

15.09.2019

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Opět druhá knížka od Oty Pavla, velmi jsem se pobavil a poučil vše o uvedených sportovcích. Nejvíce mě zaujal životopis Emila Zátopka.

16.08.2019

Dukla mezi mrakodrapy Dukla mezi mrakodrapy Ota Pavel

Výborně napsaná tato publikace, osvěžil jsem si svoje poznatky o úspěších naší Dukly, která předváděla světový fotbal. A Josef Masopust byl nejlepším světovým hráčem. Škoda, že již nemáme takový tým, který porážel soupeře světových jmen. Autor popsal svůj námět jedinečně a k tomu zajímavě.

08.08.2019

Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Aleš Cibulka

Velmi dobře zpracovaná publikace o naších hvězdách stříbrného plátna, poněvadž jsem starší senior, tak si dobře vzpomínám na jejích učinkování ve filmu, nebo v divadle. Pro zopakování je to záslužné od autora. Vzpomínky nikdy nezmizí.

25.07.2019

Vlídná slova Vlídná slova Josef Fousek

S velkým zájmem jsem si přečetl tuto publikaci. Autor se vyjádřil opravdu vlídně a něžně ke svým a obecně většinovým problémům, Některé jeho citace byly zhudebněny a staly se oblíbenými.

13.07.2019

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

Je to moje prvotina od autorky. Zajímavé příběhy o poválečné Australií, do poslední části knihy mě zaujalo autorčino vyprávění kolem městečka Morgan´s Reach. Získal jsem nové poznatky o tomto světadílu, kam byly v minulosti dováženi trestanci. Z nich a původních domorodců vyrostli pevní a udatní a smělí občané. Museli si zvyknout a přizpůsobit se téměř divoké krajině, která prožívá období sucha a pak záplav i ohňů, vyplývajících ze sucha. Stačila jediná jiskra a některé oblasti lehly popelem.

22.05.2019 3 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, první, kterou čtu o tohoto autora. Kniha mě velmi zaujala svým obsahem a podáním. Do poslední chvíle autor neodhalil velké tajemství kriminalisty Tonyho. Každá kapitola nás přiváděla pomalu k poznání obsahu publikace. Těším se na další knihy tohoto autora.

14.05.2019

Ozvěny života Ozvěny života Barbora Dvorecká

Pobavil jsem se při čtení této publikace, je podána zajímavým a vtipným způsobem

02.05.2019

Příliš vysoký let Příliš vysoký let Kerry Greenwood

Opět zajímavá detektivka s Phryne Fisher. Dobře jsem se začetl do knihy, pozoruhodný příběh se všemi osobami v knize. Je to již druhá publikace od této autorky. Po přečtení jsem spokojen

18.04.2019

Anatomie strachu Anatomie strachu Benjamin Black (p)

Já čtu již druhou publikaci tohoto autora, kniha mě opět zaujala, je dobře a zaujatě napsaná, do poslední chvíle není patrné proč a jak byla zavražděna mladá a krásná žena Deidra. Autor odhaluje i pozadí současné společnosti v tomto století, je velmi zajímavá kniha i po stránce psychické a psychologické. Mohu si tím ověřovat i názory autora publikace, které vlastně promítá prostřednictvím svých hrdinů.

12.04.2019

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Čtu další publikaci oblíbené autorky. Opět jsem se pobavil jejím humorným podáním. Probrala všechny možnosti rekreace ve volné přírodě a i v jiném prostředí. Ta kniha seě musí číst. Autorce se vzdaluji svým vyšším věkem, ale přirovnávám její zkušenosti se svými, jen vylučuji, že ne všechny se dají aplikovat, protože paní Ivanka je bývalá výborná herečka, s čímž jsou prezentovány její lidské a osobní zkušenosti. Bravo jejímu vyprávění.

26.03.2019

Svatý příkaz Svatý příkaz Benjamin Black (p)

Zajímavý námět a do posledního článku nerozlučitelný, Čtu první knihu tohoto autora, je dobře napsaná a tím i čitatelná. Snažím se vžít do problémů této zelené země. Doufám, že budu pořídit i další publikaci

20.03.2019

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Znamenitá kniha, která podává obraz vesnice po světové válce a i po sametové revoluci. Vystihuje charaktery jednotlivých postav a jejích vzájemné konání. Znám takové poměry z vesnice a autorka je trochu humorným podtextem odhalila. Jako červená nit se projevuje nenávist, ta skutečně byla a i nadále je. Nejhorší vlastnost člověka

04.02.2019

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Zatím jsem žádnou publikaci autorky nečetl. Tentokráte se mi dostala do ruky obsáhlá kniha, líčí příběh mladé ženy, která toužila dostat se svým milým do oblasti ostrovů v Karibiku. Je to uchvacující příběh, podaný spisovatelkou znamenitou fabulací. Osvěžuji si poměry v 18. století v Evropě a v souvislosti s tím i na Jamajce. Příběh, který se musí číst a prožívat. Je to opravdový příběh o lásce a nenávisti. Setkáváme se s problémem otroků z Afriky a s jejích zacházením bílými. Více si snad čtenář dozví o celém obsahu z úvodní části této knihy.

13.12.2018

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Přečetl jsem rázem publikaci mého oblíbeného baviče. Je to vlastně malý životopis. Objevil jsem v ní některé pozoruhodné názory autora. Celkem pokládám dílo jako nenáročné ke čtení a svým způsobem také poučné

28.11.2018

Austrálie – Země kontrastů: Za fascinující přírodou Rudého kontinentu Austrálie – Země kontrastů: Za fascinující přírodou Rudého kontinentu Leoš Šimánek

Dočetl jsem tuto nádhernou publikaci o Australii, jako zemi kontrastů, hodně jsem se zase dověděl o tomto kontinentu, vyprávění poutavé, hlavně však doprovázené skvělými snímky z celé cesty. Prostě nádhera

08.11.2018

Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice Jaroslava Černá

Začetl jsem se s chutí do této nové publikace autorky. Opět zajímavě podala dějiny středověku a v tomto případě boje mezi Přemyslovci před a za vlády Vladislava. Fabuluje dobře poměry v této části středověku, boje o moc a proradné počínání současného římského císaře.

04.11.2018

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Opět jsem se pobavil, příhody, které autorka popisuje jsou skoro nepravděpodobné, ale dobře se čtou, jak se vyjadřuje maminka paní Marcely, ty nejsi ženská, ty jsi chlap. To odpovídá autorčiným aktivitám, dále pak volba osamění na chatě, to je opravdu div.

28.10.2018