Anatomie strachu

Anatomie strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58369/bmid_quirke-anatomie-strachu-VGk-58369.jpg 3 44 44

Quirke série

Dublin, padesátá léta 20. století Když Quirka kontaktuje Billy Hunt, přítel ze studií, protože si jeho mladá a krásná žena Deirdra údajně vzala život, zavětří Quirke, patolog a bývalý pijan, problémy už zdálky. Je to však muž, který se problémům nevyhýbá, a proto se pustí do vyšetřování na vlastní pěst. Deirdra, majitelka salonu krásy "Stříbrná labuť", byla totiž zavražděna a jako pachatelé připadají v úvahu především její milenec Leslie White a podivný psychiatr dr. Kreuz...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Silver Swan , 2007

Atanone
09.04.2023 5 z 5

Moje druhá kniha o tomhle podivném pavoukovi. Quirke své city schovává pod žulovým obalem, pod kterým stejně tak skrývá svoje vnitřní démony, se kterými nedokáže, nebo možná ani nechce bojovat. Dozvíte se o něm věci, které byste snad ani vědět nechtěli. Do rytíře v lesklé zbroji má hodně daleko. Ale snad právě proto, je tahle postava velmi lidská.
Násilí se stane a prolíná se celým příběhem, ale vlastně jako by o vyšetřování zločinu ani tak nešlo, protože mnohem důležitější je to, co se děje postavám, které nám autor předkládá.
Pomalý styl autora mi sedí. Knihu jsem nestihla dočíst do loňské ČV, a jsem ráda, že ji můžu zařadit do té letošní.

Jara.v
25.04.2022 2 z 5

Další kniha do čtenářské výzvy, ale taková nemastná, neslaná. Styl psaní mi nevadil. Četlo se mi to docela dobře, ale celý ten případ byl takový já nevím. Nezaujalo mě to.

kolacky
20.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Ve světle posledních stránek nechápu Billyho Hunta, proč na začátku přišel za Quirkem. To si to pěkně pomotal. Dost dobře nechápu ani Phoebe. Vypadala jako ukřivděná chudinka, ale buď je praštěná a neví, co chce, nebo je taky pěkná potvora.
A Leslieho nebyla žádná škoda, takového zmetka aby pohledal.

lucakuca
24.02.2022 2 z 5

Bože Růžo, to bylo utrpení! Kdybych tě, kniho, neměla do výzvy, že tvůj stvořitel dostal cenu Franze Kafky, tak bys letěla nedočtená zpátky do knihovny!

čef
03.11.2020 4 z 5

Na originální vypravěčský styl autora jsem si asi už zvykl, předchozí dva romány se mi nelíbily, ale tento bych přijal jako oživení v sále. Ano, je to pro čtenáře klasických detektivek zdlouhavé, samé dlouhé popisy prostředí a atmosféry, nějak to nechce odsypávat. Pátrání je také takové nijaké, ale když čtenář nepospíchá a vychutná si právě tu věrohodnou situaci, tak může být i nakonec spokojen.

pagac17
12.04.2019

Já čtu již druhou publikaci tohoto autora, kniha mě opět zaujala, je dobře a zaujatě napsaná, do poslední chvíle není patrné proč a jak byla zavražděna mladá a krásná žena Deidra. Autor odhaluje i pozadí současné společnosti v tomto století, je velmi zajímavá kniha i po stránce psychické a psychologické. Mohu si tím ověřovat i názory autora publikace, které vlastně promítá prostřednictvím svých hrdinů.

jarin58
07.06.2018 2 z 5

Bohužel nemohu dát víc jak dvě hvězdy.Nic mi kniha nedala.

TeaPeter
06.06.2017 2 z 5

Ta kniha mi prostě nesedla a dočetl jsem jí jen s největším sebezapřením. Asi nejvíce mi vadilo iracionální chování hlavního hrdiny - že by zdravý rozum rozpustil v etanolu? K tomu to autorovi se nebudu vracet.

Baiba
20.04.2017 2 z 5

Asi zatím nejslabšího z toho, co jsem od Blacka četla. Zápletka mě moc nezaujala, chybělo napětí, hlavní hrdina mi trochu lezl na nervy :) Určitě napsal lepší knihy, autora rozhodně nezatracuji.

hana4834
13.12.2016 3 z 5

bohužel tito knihu jsem nedočetla nějak mě nezaujala

Isserley
12.11.2016 3 z 5

Po čtvrtém a prvním dílu série, které mě příliš nenadchly, jsem ještě dala šanci tomuto dílu. A nelituji. Byl ze všech dílů nejnapínavější a nejčtivější. Po první dosti překombinovaném dílu tu byla uvěřitelná zápletka, tísnivá atmosféra a celkem nečekané rozuzlení. Pěkné čtení.

Neo1tex
07.09.2011 4 z 5

Velmi příjemné čtení se zajímavou atmosférou a hezkým příběhem. Nekoná se žádná zběsilá akce, což je možná právě to, co mě na knize tak bavilo.

irská literatura zfilmováno – TV seriál

Benjamin Black (p)