Elegie za April

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Quirka požádá jeho dcera Phoebe, aby jí pomohl najít její nejlepší přítelkyni Apríl Latimerovou, není zrovna příliš ochotný. Jeho vztah s dcerou není právě ideální, přesto se však nakonec rozhodne, že udělá vše pro to, aby Apríl, která pracovala jako lékařka v místní nemocnici, našel. Své pátrání začíná mezi členy její rodiny, kteří mu ale příliš nepomohou, neboť s apríl už delší dobu neudržují žádné kontakty. Phoebe mezitím pátrá na vlastní pěst ve skupině Apriliných přátel, kterou tvoří několik mladých hereček, reportér a také přitažlivý nigerijský student chirurgie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113708/elegie-za-april-Jex-113708.jpg 3.720
Série:

Quirke (3.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

Elegy for April (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Elegie za April

Přidat komentář
harena
16.12.2018

Irskou zimu a vyšetřování, kam se poděla April, to vše se náš patolog Quirke snaží zvládat pokud možno jen s malou mírou alkoholu. Vyšetřování tu moc není, spíš se dozvíme o životě jeho dcery Phoebe a jejích kamarádů. Mám ráda styl psaní Benjamina Blacka, ale tady příběh plynul tak nějak hodně pomalu. Uvidím další díl.

JulieBarborův
18.11.2017

Z prvních čtyř dílů mi tento přišel nejslabší. I tak se ale četl velmi dobře, díky skvělému jazyku...

Isserley
13.11.2016

Třetí díl série, která má podle mne vzestupnou tendenci. Je to napínavé a má to atmosféru.
Pěkné čtení na mlhavé podzimní večery - v Dublinu je určitě ještě hůř.

soukroma
26.04.2015

Trochu rozvláčné (asi aby lépe příběh odpovídal zachycené poválečné době), bez velké akce, zato s mnoha napínavými náznaky...
Důvody pro autorův odpor ke katolickému pokrytectví jsou v jeho knihách velice dobře podány.
Báječně je také vykreslen irský vztah k místnímu podnebí, zejména k deštivému únorovému počasí v Dublinu.

konformita
18.12.2014

Bohužel musím také souhlasit s předchozími komentáři. Z té knihy jde zima a všichni tam hulí jak fabriky. Pořád si tam někdo zapaluje cigaretu a vyfukuje kouř, jako by to bylo to nejstěžejnější z celé knihy. Konec zůstává otevřený, což mě dokáže skutečně "potěšit".

vikikl
05.12.2013

Musím souhlasit s Andulkou, že kniha je napsaná tak nějak nudně...

kalache
05.11.2013

....nečíst za pošmourných dnů ...

LG73
06.06.2013

Nevím, čím to je, ale v irské detektivce má vždycky hlavní hrdina problémy s alkoholem...asi nějaký národní rys :). Ovšem to nic neubírá na kvalitě irské literatury. Spíše naopak čtenáři hlavní hrdina přiroste více k srdci, protože nemá žádné nadlidské schopnosti, ale řeší stejné každodenní problémy. I v této detektivce se snaží doktor Quirk bojovat s alkoholismem a zároveň svojí dceři pomáhá najít ztracenou kamarádku. Příběh zasazený do 50. let a pošmurné irské zimy plyne poměrně klidně, i když velice záhy čtenář začíná tušit temné pozadí celého příběhu. Nejen, že pohřešovaná asi už nebude naživu, ale i důvody, které způsobily její zmizení. Hlavní hrdinové se pomalu snaží rozmotat celou historii, která se ukáže v závěru jako docela děsivá.