Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice

Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376200/mid_vladislav-ii-necekany-vzestup-zavrz-NW8-376200.jpg 4 16 9

Vladislav má pověst nezodpovědného mladíka – holduje ženám, vínu i jiným světským radovánkám. A právě takového panovníka potřebuje na trůn česká šlechta, aby mohla sama posílit vliv a moc. Ale k překvapení všech se Vladislav ujme panovnických povinností velmi svědomitě a stejně svědomitá se zdá být i jeho volba české královny – krásné, bohaté a chytré Judity.... celý text

Ran
20.02.2024 3 z 5

Příběh se mi líbil a byl velmi zajímavý a dobrý. Text byl na některých místech zkratkovitý, ale celkem to navazovalo, takže to moc nevadilo.

hannina
30.06.2021 4 z 5

Opáčko z dějepisu, období - ranný středověk, lokace - české země, rod - Přemyslovci, panovník - Vladislav II. Krátce, stručně, jasně, dobře se to četlo.

WaN635
27.10.2020 5 z 5

O Vladislavu II. jsem přečetla několik knih a i přesto, že jeho příběh již znám, líbila se mi i tato verze.
Kniha byla poutavá, milovníkům Přemyslovců a beletrie se bude líbit. Přečtená za jedno odpoledne :)

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Krásné čtení ,kterému vždycky naplno propadnu...

pramatinka
29.05.2019

Už jsem z dějepisu zapomněla a teď znovu objevila.

jahlina
04.11.2018 5 z 5

Poutavě napsáno. Ráda jsem si připomněla už zapomenutá fakta z našich dějin a zároveň si přečetla příběh o muži, statečném válečníkovi, a jeho dvou manželkách, které obě miloval a které se obě zasloužili o rozkvět naší vlasti v oblasti stavitelství.

pagac17
04.11.2018

Začetl jsem se s chutí do této nové publikace autorky. Opět zajímavě podala dějiny středověku a v tomto případě boje mezi Přemyslovci před a za vlády Vladislava. Fabuluje dobře poměry v této části středověku, boje o moc a proradné počínání současného římského císaře.

radus
24.10.2018 3 z 5

Jelikož nejsem moc zdatná v dějepisu, tak pro mě těch historických faktů a osob tady bylo dost a moc mě to nebavilo. Pasáže, které by mě zajímaly, byly popsané příliš stručně a naopak některé popisy Vladislavových tažení byly zdlouhavé.

milunka21
17.10.2018 5 z 5

Další skvělá kniha autorky. U jejích knih miluji, že se drží faktů a její knihy jsou napsány tak čtivě, že se člověk do nich naprosto ponoří a ještě zjistí, co se dělo v naší historii. :-)