P-puma- P-puma- komentáře u knih

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Alternativní reality ze začátku 20. Století. Egypt je světovou velmocí, díky otevření alternativních světu a vpuštěni magie do našeho světa. Vpuštěni magie způsobilo, že různé po zeměkouli se objevují nadpřirozené bytosti. V Egyptě jsou to džínové, kteří sebou přinesli obrovský rozvoj techniky a vědy.

Ale co když se najde někdo kdo jich chce využít pro svoje vlastní účeli. Agentka Fatima, agentka Hatia a jejich přítelkyně, musí urychleně odhalit podvodníka a vraha a zastavit tak jeho plán.
Krásná oddechová kniha. Kombinace fantazi, detektivky a dobrodružství. Díky bohu jednodílná
Knihu jsem pak nakonec napůl poslouchala napůl četla. Ke knize nemám výtku, dobře se to četlo ale hůř se mi to poslouchalo. To bylo asi po druhé co mi hlas ke knize neseděl.

17.06.2023 4 z 5

Pandora Pandora Susan Stokes-Chapman

Za mě bohužel velké zklamání. Je to nuda a hlavně děj se dá odhadnout po prvních 50ti stranách a nedá to ani moc práce. Děj se táhne a chybí tam akce, nějaké napětí.

07.01.2023 1 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Za mě to nebylo špatné Siena za mě výborná postava ve smyslu, jejího vývoje. Ne vše se jí hned daří, není dokonalá ve všem na co sáhne a časem se vyvíjí a učí se žít život se zodpovědnosti. Hvězdička dolů za příšernou scénu se sexem ve sněhu a nějak mi tam chyběli autorčin cit pro popis míst. A samozřejmě neuvěřitelné množství překlepů a chybějící interpunkce. Jako věcně tam chyběli uvozovky za mě to nakladatelství nezvládlo. Hrozna škoda.

20.11.2022 3 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Příjemné překvapení, zase pod lacinou obálkou se skrýval velmi propracovaný a hezký příběh.

02.11.2021 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Doba jazzu, večírků a krásných a prokletych je má slabost. Příběh malé Alice a jejího narození je krásný a stál mě i několik slz a já se u něj krásně zasnila. Tři hvězdy jsou za to, že je úplně nepředvídatelny a rychle zapomenutelny.

09.02.2021 3 z 5

Nedovol mi zmizet Nedovol mi zmizet Lucie Závacká

Že začátku se mi zdálo, že už jsem některé pasáže někde četla, ale přiznám se že pak mě kniha vtahla a přečetla jsem ji na dva zátahy. Za mě jedna z lepších knih ve svém žánru. A těším se na pokračování.

30.12.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Ufff, no celý ten příběh je tak chatrný až to celé nakonec autorově spadne. Svět je splaceny něco mezi fantasy a distopii. V jednu chvíli bojují s meči za chvíli po sobě střílí. V knize není popis hlavní hrdinky, postavy jsou ploché. A nesnáším milion nepochopitelných náhod aby se hrdinka dostala tam kde je a příběh dostal smysl. ???? takže za mě skutečně děs....

06.08.2020 odpad!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jsem veliká obdivovatelka paní Morštajnové. Velmi se mi líbí její styl psaní. Kniha je podle mě nejslabší zatím z vydaných. Části psané z otcova pohledu jsou čtivé a rychle utíkají ale Bohdaniny části mě moc nezaujali, byli víc popisné a málo dějové.

03.08.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Přiznám se že mě druhý díl překvapil. Narozdil od prvního dílu, se tady objevili napínavé části a konečně jsem se nemohla dočkat dalších stránek. Hirka se stává čím dál víc zajímavější postavou. Bohužel mě Rime trochu zklamal. Takže hurá na velké finále ☺️

17.07.2018 4 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Román se mi velice líbil, byl čtivě napsaný a udržoval mě v neustálem neklidu i když člověk podle učebnic dějepisu ví co se stane :-) o hvězdičku míň dávám za to, že jsem nepochopila vztah Barbary s jejím manželem a nebyl tam vůbec rozvinut ani nijak popsán a tak jsem nevěděla co si o tom mám myslet.

15.12.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jsem velký fanoušek kmini a fantasy, ale tohle bylo naprosto scestné. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem některé pasáže pochopila. A závěr, to bylo asi na celé knížce to nejhorší. Takže už nikdy víc

16.02.2016 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mám knihy JKR velmi ráda, její vyprávění mě vždycky bavilo. Bohužel tady už toho bylo příliš přiznám se že ke konci už jsem nestačila sledovat kdo je přesně kdo a kde byl a už vůbec jsem nepřišla na to, jak hlavní hrdina to vůbec mohl rozluštit. Bylo to čisté hádání. Ty tři hvězdičky jsou za to, že mě zvědavost kdo ji vlastně zabil a kdo to byl donutil knihu dočíst až do konce :-)

12.08.2014 3 z 5