OSTROVID OSTROVID komentáře u knih

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Bivoje jsem před lety přečetl jedním dechem. Našlapaná slovanská fantasy s naším nejlepším a nejsilnějším bijcem, který se svou věrnou sekerou nadělal z nepřátel guláš. Chemie mezi Bivojem a Kazi parádní. Super knížka.

05.02.2016 5 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Nejlepší fantasy, jaké si člověk vedle Zaklínače a sérii o Felixovi a Gotrekovi může přečíst. Conan je prostě borec a nemá konkurenci. R. E. Howardovi se podařilo stvořit doposud nepřekonanou heroickou ikonu fantasy. Mnoho mladých čtenářů odkojených Harry Potterem asi nenadchne, nicméně na trůnu fantasy může sedět jedině Conan - válečník, zloděj a král!

Přízraky, zázraky & spol. Přízraky, zázraky & spol. * antologie

Další z výborných hororových sbírek obsahující parádní povídku Soudcův dům a mnoho dalších. Jedná se převážně o duchařinu.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Dunwichská hrůza je přesně ten typ hororu, který mám rád. Je tam to zlověstné nadpřirozeno, proti kterému se člověk cítí bezmocný.

05.02.2016 5 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Vydařená kniha o Draculovi, tentokrát ze středověku, což je její velké plus. Není to horor, spíš historická akce a romantika, i když pár strašidelných scén se tam najde.

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Výborná kniha plná hororových a strašidelných povídek z viktoriánské doby, mohu jen doporučit.

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Knihu jsem četl asi před půl rokem a divím se, že na její motivy ještě nikdo nenatočil pořádný film. Kvalitní rytířská akce plná soubojů a bitek, honiček po lese, ale i romantiky.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Naprostá klasika, netřeba víc dodávat. Na poli fantasy nemá konkurenci.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Bílý vlk z Rivie, mašina na zabíjení nestvůr, ale i zkažených lidí. Mutant schopný milovat a výtečný alchymista. Viděl jsem o něm seriál, hrál jsem pc hru, četl jsem knihy. Zaklínač je u mě TOP 1.

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knihu jsem četl poměrně nedávno, i když filmů na toto téma jsem viděl nespočet. Kniha se čte v podstatě sama a pro příznivce tohoto žánru je to vlastně povinnost. Jedno z vrcholných hororových děl.

Mrtví kráčí po zemi Mrtví kráčí po zemi Martin Štefko

Parádní akční zombie kousek s pro mě docela šokujícím koncem. Knihu o zombie v postapokalyptické budoucnosti jsem si přečetl s chutí, protože moc takových knih není. V knize je spousta akce, vyhrocených situací, ale i humoru, všechno do sebe zapadá, tak jak má.

Dracula Dracula Bram Stoker

Knihu jsem četl, když mi bylo asi třináct a o pár let později jsem si ji s chutí přečetl znovu. Pekelná a dokonalá jízda, která nemá slabé místo.

05.02.2016