olívoil olívoil komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nestvůry, které si neváží lidských životů............nestvůry, které rozhodují o tom, zda naprosto pro ně neznámý člověk bude žít, či nikoli...........opět skvěle napsaný příběh, ale toto mi na příběhu nesmírně vadilo

11.03.2022 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Opět pan Vondruška nezklamal. Bylo to tedy hodně zamotané a pomalu jsem se ztrácela ve všech těch postavách. Co mě dostalo, bylo to, že jsem vůbec neodhadla hlavní pachatele. Super

14.02.2022 5 z 5

Kriminálka v ofsajdu Kriminálka v ofsajdu Ladislav Beran

Skvělé příběhy písecké kriminálky z pera Ladislava Berana. Nejedná se o vraždy a přesto je každý případ zajímavý. Jedná se o loupeže různých úrovní. Kdo má rád "klidné" a při tom vtipné kriminální příběhy, doporučuji.

13.02.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika...........všem naprosto známá..........nicméně jsem knihu četla poprvé, krása jazyka i příběhu..........snad se mi někdy poštěstí vidět i baletní zpracování

26.01.2022 5 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

Nemám ráda sci-fi..........přečetla jsem v rámci Čtenářské výzvy, nicméně mě mile překvapilo, že byla psána jako detektivka.........jen mě mrzelo, že unesené děti, které byly vypátrané, nebylo možné vrátit.............prostě sci-fi. Ze tří knih tohoto žánru pro mě nejlepší.

24.01.2022 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Zajímavé tajemství, zajímavé rozuzlení...........příliš mnoho vražd........ale kniha opět pobavila, těším se na další

12.01.2022 5 z 5

Imprimatur Imprimatur Rita Monaldi

Těžká četba, obzvlášť, když jsem kupovala knihu kdysi svému 15tiletému synovi.........dodnes ji napřečetl. I mně dala zabrat. Příběh složitě popisovaný, často se mnohé věci opakovaly, při tom je překvapivé, že je napsána dle skutečných postav....

30.10.2021 3 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Opět skvělá kniha..........na začátku ve mě hrklo, ale pak mě napadlo to, co jsem se dočetla v závěru knihy, uf.
Každá kniha má v sobě schované něco jiného, i když systém je stále stejný. Těším se na další knihu.

15.10.2021 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Další skvělá kniha...........tolik mordů snad v žádné knize nebylo........mám ráda tyto historické dobrodružné příběhy........jde se na další knihu

05.10.2021 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal........tentokrát šlo o život samotné královně, ale objevil se zde trikse záměnou osob a dokonce první "neprůstřelnou vestou"............zajímavý počin.

20.09.2021 5 z 5

Hříšní lidé města Písku Hříšní lidé města Písku Ladislav Beran

Stejně jako v Praze (Hříšní lidé města pražského) byla galerka, lupiči, vrazi a četnická pátračka i v městě Písku. O jejich činech z konce první republiky pojednává tato kniha.
Autor píše o skutečných případech.

05.09.2021 4 z 5

Černí baroni - Černí baroni I. Černí baroni - Černí baroni I. Miloslav Švandrlík

Pobavilo. Než jsem otevřela knihu, viděla jsem filmové zpracování v kině..........no, viděla.........ano viděla, ale vtipné repliky neslyšela. Můj muž před filmovým zpracováním knihu četl, takže se všem vtipům smál dopředu, a protože má velmi, ale velmi nakažlivý smích, smálo se celé kino...........a já? nic neslyšela.
Později jsem film viděla několikrát v televizi a moc jsem se u toho bavila.
Kniha je naprosto luxusní, často jsem se s chutí smála nahlas. Doporučuji.

27.08.2021 5 z 5

Do nepohody připraven Do nepohody připraven Miroslav Plzák

Byť je kniha tenká, nečetla jsem ji na jeden zátah...........forma otázky, odpovědi, stále dokola omílané téma manželských konfliktů a jejich řešení...........taky jsme si prožili a vyřešili po svém...........možná vhodné pro "budoucí" manželství

21.08.2021 2 z 5

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut

stejně jako ve Večerníčcích skvěle napsáno, přečteno za pár dní vnoučkovi před spaním............nasmáli jsme se oba

12.08.2021 5 z 5

O skřítku Racochejlovi O skřítku Racochejlovi Zdeněk Smetana

Koupili jsme knihu vnoučkovi , a když u nás byl na prázdninách, četla jsem mu ji před spaním. Moc se mi líbil i večerníčkově.

10.08.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Se severskými autory se v poslední době roztrhl pytel, jak se říká. Přesto jsem sáhla po autorce, která nás skoro všechny provázela hlavně v dětském věku...........její Děti z Bullerbynu jsou čtivé v každém věku, tedy pokud v sobě máte stále kousek dítěte..........

22.07.2021 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

"Smrt je jeho umění."
"A jeho vzorem je Sběratel kostí."
Úžasně napsaná kniha, rozuzlení zcela famózní. S autorovou první knihou ze série Rhyme + Sachsová jsem se seznámila formou filmového zpracování. Již teď se těším na její přečtení a na četbu dalších knih. Jeffery Deaver se stává mým dalším oblíbeným autorem.

21.07.2021 5 z 5

Rok na kanadské vsi Rok na kanadské vsi Josef Novotný

Není to klasická vesnice, je to ves v kanadské provincii poblíž Aljašky. Na rok se sem dostává český učitel Josef, učí francouzštinu a další předměty, ve volném čase chodí s ostatními na lov a účastní se slavností s žáky i jejich rodiči. Na to, že kniha byla napsána v 70.letech 20. století, je zde popisována řada technických vymožeností, které se k nám dostali podstatně déle.

02.07.2021 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Opět úžasná kniha plná napětí, zmatků a rozuzlení.
Opět jsem se bavila. Těším se na další knihy.

16.06.2021 5 z 5

Děti Arbatu Děti Arbatu Anatolij Naumovič Rybakov

Velice zajímavá kniha. Dočetla jsem ji po dlouhé době, protože jsem se věnovala čtenářským výzvám.
Předválečný stalinismus a už tenkrát posílání nepohodlných lidí na Sibiř. 30.léta v Sovětském svazu.

"rysy sovětské mládeže - budovatelské nadšení, čistota mravních zásad a víra ve stranu a Stalina.............a přes to postihuje tuto mládež represe jako následek atmosféry vytvořené kultem osobnosti, v níž se daří přizpůsobivým kariéristům, demagogům a nepoctivcům."

25.03.2021 4 z 5