OldaB OldaB komentáře u knih

Texaský Jack Texaský Jack Pierre Dubois

Kresba skvělá, ale ve srovnání se Sykesem výrazně horší. Závěr opravdu prapodivný.

31.12.2023 3 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Hodně příjemná záležitost, občas lehce úlet. Přítel hlavní hrdinky slizák.

31.12.2023 5 z 5

Murena: Druhý cyklus - Cyklus manželky Murena: Druhý cyklus - Cyklus manželky Jean Dufaux

Trochu jiné než první díl. Ne horší, spíše méně akční. Kresba fantastická, postavy nejednoznačné.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá sonda do života na česko-polském pomezí. Autorka výborně pracuje s postavami, čte se to prakticky samo.

Batman, který se směje Batman, který se směje Scott Snyder

Sedlo mi to rozhodně více jak Metal. I když si pořád myslím, že poloha detektiva sedí Batmanovi více.

29.12.2023 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

Výborná adaptace temně mrazivého hororu. Chlad z hlubin vesmíru přímo odkapává ze stran této knihy.

29.12.2023 5 z 5

Temný vesmír Temný vesmír Grant Morrison

Po druhém dílu rozhodně slabší. Určitě zajímavá možnost si přečíst uceleně velkou událost DC. Ale tak dvacet let zpátky bych to žral rozhodně více.

29.12.2023 4 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Slušná řezničina, ale Marvel Zombies určitě lepší. Bere se to hrozně vážně.

29.12.2023 4 z 5

Zázračná Hvězda Zázračná Hvězda Thierry Smolderen

Kdysi jsem tento komiks vlastnil, ale bohužel později prodal. Upřímně, po létech to není žádné veledílo. Děj ale tak nějak běží, ilustrace příjemná, po dalším dílu bych klidně sáhl. Klasická odpočinková četba.

13.11.2023 3 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Drak je pro naše přátele opravdová výzva. Děj příjemně ubíhá, ale pořád mi přijde, že první dva díly byly lepší.

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Dračák inspirovaný počítačovou hru. Inu, proč ne.

Basil - Valašský vojvoda Basil - Valašský vojvoda Miroslav Žamboch

Drsný příběh o odhodlaném hrdinovi, který se nezastaví před ničím. Čtu po letech a je to překvapivě hodně dobré.

Maverick - Pěšec na odpis Maverick - Pěšec na odpis Miroslav Žamboch

Krátká návštěva ve Vegaši v mini vydání. Svět čarodějů je pěkně drsné místo.

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Steampunk okořeněný lehkou erotikou. Logiku moc nehledejte, ale čte se to příjemně.

22.07.2023 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Po přečtení mi zůstaly v hlavě tři věci - Zeman není hloupý, vydrží velké množství chlastu a na Vysočině zatrpkl a po zvolení prezidentem si vyřizoval účty. Rozhodně stojí za přečtení.

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Hezky napsaná variace Zaklínače. Autorce se daří především v dialozích, které hodně dobře spoluvytvářejí celkový fantasy rámec. Tohle se povedlo.

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Volně navazuje na Drsného spasitele. Jako jednohubka to není vůbec špatné, škoda, že je to tak krátké.

Bouncer Bouncer Alejandro Jodorowsky

Je to výborné, i když musím přiznat, že jsem u Joda poměrně nekritický. Westerny v komiksové podobě mám čím dál radši a ten mix divokého západu a Shakespeara se vyloženě povedl. Vše ještě vylepšuje výborná kresba. Je třeba ocenit také Argo, že to vydali celé a člověk nemusí čekat na další pokračování.

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Rozhodně to umí vtáhnout do děje. Ideální na léto, navíc se člověk leccos dozví z historie.

22.07.2023 4 z 5

42: Dělej co Tě baví! 42: Dělej co Tě baví! Mikoláš Tuček

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Historky z natáčení, cesty po světě, komentáře k hrám a trochu těch namustrovaných kydů. Pro znalce Score a třeba Replaye povinnost.