Nýdnol Nýdnol komentáře u knih

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Konečně chápu, proč Masamure vnímal své dílo v porovnáním s anime jako nepochopené.

15.10.2017 4 z 5

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Nádherný příklad toho, že na internetu nebylo nikdy bezpečno

31.10.2013 4 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Parádní vyvrcholení příběhu. Ze všech dílů nejchytlavější, přečetl jsem skoro na jeden zátah. Dále netřeba rozvádět, nechť si to každý vychutná sám...

20.06.2016 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Tenhle díl je pěkné maso, které se nebojí vrtat v minulosti.

24.05.2016 4 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Parádně sejdnocené a chytlavé. Byl jsem zvědav, jak se autorka popasuje se sloučením mnoha herních scénařů, které originální hra nabízela a výsledek působí autenticky. Při čtení se mnou cloumala vlna nostalgie. Přesto je škoda, že děj nebyl rozšířen o příběh George Trevora a jeho rodiny, který by na atmosféře ještě více přidal. Rovněž bych uvítal využití více herních předmětů (ozdravné rostliny, skrytá munice aj.) Celkově ale pecka. Po přečtení jsem prostě musel oprášit playstationa a hru si po dlouhé době s chutí znovu zahrát. Paul Anderson by si z toho měl vzít příklad.

06.10.2014 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Chytne a nepustí! Skvělé odkazy na retro kulturu, doporučuji všem geekům :-)

27.10.2013 5 z 5

Válka vládců noci Válka vládců noci James Palmiotti

Díky Sovímu tribunálu jsem čekal větší souvislost s batmanovským Gothamem, ale té jsem se dočkal jen pomálu, Jinak jde ale o příjemné čtení, které dokáže na chvíli zabavit.

18.08.2017 4 z 5

Příběh čaje Příběh čaje Zdeněk Thoma

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o čaji a báli jste se na to zeptat.

10.12.2014 5 z 5

Batman & Robin: Batman znovuzrozený Batman & Robin: Batman znovuzrozený Grant Morrison

Záměr udělat Batmana ve stylu příběhů z 50. let se Morrisonovi podařil, tím ale utrpěla tolik pověstná temná atmosféra, škoda.

13.11.2013 3 z 5

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Mé křičení ze spaní mluví za vše...

27.10.2013 4 z 5

Mučedník Mučedník Brian K. Evenson (p)

Skvělý prequel pro herní linii příběhu.

27.10.2013 5 z 5

Metal Gear Solid Metal Gear Solid Raymond Benson

Čekal jsem rozšířenou verzí herního příběhu, ale místo toho jsem měl pocit, že mi tu někdo popisuje hraní hry od vynoření v doku po závěrečnou scénu s jízdou na skútru. Pokud bych neznal hru, zřejmě bych se bavil víc, ale toto je opravdu málo.

27.10.2013 3 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Parádní ilustrace, chvílema jsem se místo čtení prostě kochal :-)

27.10.2013 4 z 5

Gantz 10 Gantz 10 Hiroja Oku

Trochu divnej díl s hodně nevyužitým potenciálem.

30.03.2016 3 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Stephani Danelle Perry

Po Caliban Cove se S.D. Perry vrací k ději dle hry. Konspirace Umbrella, která se držela prvního dílu jde Město mrtvých podle scenáře Resident Evil 2. Tento má oproti prvnímu dílu však jednu nevýhodu a to tu, že scénář je pevně daný a nenabízí možnosti volby. Proto jsem očekával, že tato kniha se bude událostmi pouze inspirovat, ne však, že bude herní scénář čistě kopírovat. Kdo hrál hru, musí potvrdit, že příběh se od hry prakticky neliší. Navíc je tu spousta pasáží, které se z hry daly využít podstatně lépe. Bestiář, arsenál zbraní, sebrané spisy, puzzly jsou zde hodně oškudlené. Konspirace Umbrella dosytosti tyto prvky využila k přetvoření residentovské atmosféry do knihy. Město mrtvých se soustředí výhradně na postavy a ostatní prvky tím proto hodně trpí. Pro mě zklamání, doufám, že další díl bude zajímavější.

11.11.2015 3 z 5

Nahý bojovník Nahý bojovník Pavel Tsatsouline

V mnoha ohledech revoluční průvodce silovým tréninkem. Pavel Tsatsouline je člověk na svém místě. Tohle zkrátka musí ocenit každý, kdo žije posilováním.

24.10.2015 5 z 5

Gantz 7 Gantz 7 Hiroja Oku

Tenhle díl je konečně pořádná vyvražďovačka. Začíná to nabírat pořádný grády.

06.04.2015 4 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Jednoduchý příběh, ale poměrně chytlavý. Domácí mazlíčky má přece rád každý a tak vám při čtení nemůže být jejich osud lhostejný. Osobně mě ale nejvíce zaujala stylizace kreseb. Okénkové sekvence jsou velmi dynamické, takže akční scény působí živým dojmem. Chybí k tomu už jenom 3D brýle.

04.11.2014 4 z 5

Pistolníci z Gothamu Pistolníci z Gothamu Jimmy Palmiotti (p)

Fajný příběh, ilustrace mohli být lepší...

08.07.2014 4 z 5

Kruh násilí Kruh násilí Gregg Hurwitz

Parádní dialogy a krutopřísný Scarecrow

25.06.2014 4 z 5