Gantz 10

Gantz 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284971/bmid_gantz-10-Uf0-284971.jpg 4 62 8

Gantz série

Zatímco se Kei Kurono vzpamatovává z krvavých událostí posledních dnů, do Tokia zavítá podivný mladý muž z venkova, jehož fyzické síle se vyrovná snad jen jeho urputné odhodlání nalézt dostatečně silného soupeře. Na scéně se objevuje také šikanovaný student Hiroto Sakurai, který se po setkání s tajemným Sakatou rozhodne jednou provždy vypořádat se svými tyrany. Protnou se jejich spletité osudy dřív, než si to někdo šeredně odskáče?... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

ガンツ 10 (Gancu 10) , 2003

Atlantis
24.11.2022 3 z 5

2,5* Eh? Tohle je Gantz? Takhle bude vypadat budoucnost této mangy? Proboha snad ne. Vlastně asi ani nechápu, jakým způsobem by mělo jít o zakončení čehokoliv. Nové postavy jsou dost divné, navíc se i v normálním světě začínají objevovat superschopnosti... Odkud tohle přišlo? Bojím se, jestli takhle pojedeme dál, tak já to brzo zabalím.

Negan
18.04.2021 4 z 5

Desátý svazek série Gantz mě vcelku bavil, líbí se mi jak je tato část příběhu osobní. Ano Gatnz přes tuto "realistickou" linku trochu skřípe, ale mě to prostě baví. Nové postavy jsou fajn, ale u Sakuraie jsem okamžitě z obálky uhodl, jaké bude mít schopnosti. Obálka je tentokrát famózní.
Celkové hodnocení: 8/10

trudoš
03.06.2020 3 z 5

Jak říká sám Hiroya Oku v doslovu, jakmile při vyprávění upozadí akci, jde hodnocení čtenářů dolů. Nahotinky, emzáci a zvrácenosti, tohle všechno mu jde na jedničku, ale sotva dojde na civilní příběhy ze života, tak to začne drhnout obdobně jako herecké výkony Mathewa Karedase v čemkoliv na co si z jeho tří filmů vzpomenete. Takže ačkoliv se představují další hrdinové a celé to vypadá, že se série pohne zase o kus dál, uvěřitelnost toho všeho jde zcela stranou. Postavy se buď chovají úchylně, anebo debilně, jako by v Japonsku neexistoval kompromis mezi těmito dvěma extrémy. Paradoxně tvůrci věřím víc jeho fantasmagorie, než když se pokouší vykreslit realitu.
Každopádně vývoj událostí znovu slibuje do budoucna zajímavou podívanou, protože nová sestava týmu je vskutku k pohledání. Jen mě upřímně děsí romantická linie kolem Tae - to už mi byl Kei milejší jako pubertální uslintanec, co koprněl nad každou prsaticí, jež se objevila na scéně. A někteří čtenáři si přitom alespoň přišli na své.

Lenka.Vílka
28.03.2018 4 z 5

Co????
Tohle jsem vůbec nepobrala, tak snad další díl za to bude stát. Vzhledem k tomuto "úvodu". Každá stránka, každý dialog, každá akce na jedničku. Autor vzal díly skládačky, každý zvlášť nám je ukázal a já doufám, že je (už) v dalším díle poskládá dohromady. Asi mi víc vyhovuje, že se o postavách dozvím víc, než skončí v Gantz. Víte dopředu co čekat. Ale taky je super, když nevíte nic a potom se to postupně odlupuje. Takže super, že autor používá oba postupy. Teď už jenom tipovat, kdo tam skončí a kdo ne. Ale i tak. Já chci zase vraždění emzáků!
Přes to všechno nemůžu říct, že se mi díl líbil o něco míň. Ale za pět ne.
Rozhovor s autorem na konci potěšil. Fakt jsem se nasmála :) dokonale shrnuté moje pocity z dílu. Že by autor četl myšlenky?!

Hadati
04.08.2017 3 z 5

Objevují se tu další nové postavy, které předznamenávají, že by další tým nemusel být tak ubohý jako ty předchozí.

p3tris
05.04.2016 4 z 5

Tato kniha je trochu o něčem jiném, než o vyvražďování mimozemšťanů. Což ale není na škodu. Navíc se seznámíme s dvěma novými zajímavými postavami. Snad nebudou mít, jak je u Hiroja Oku zvykem, jepičí život.

Nýdnol
30.03.2016 3 z 5

Trochu divnej díl s hodně nevyužitým potenciálem.

martinstefko
17.02.2016 3 z 5

I když je série Gantz jednou z mých nejoblíbenějších, které v současné době u nás vycházejí, tak tentokrát půjdu poprvé pod 70 % s hodnocením některého dílu série.

manga

Hiroja Oku