norrasun norrasun komentáře u knih

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Kresba úžasná, i příběh mě zaujal, ale ta interakce mezi hrdiny mi přišla dost nezábavná, místy až trapná. Deadpool i Spiderman samostatně mě baví, jejich společným dobrodružstvím a romancím se ale do budoucna vyhnu.

04.10.2019

Naposled Naposled Charles Burns

Mé nadšení odstartované Černou dírou pokračuje. Kresba je mi strašně sympatická, styl, jakým spolu postavy hovoří, taky. A ten pocit, když vám začne celý ten zamotaný příběh dávat smysl, to je radost až na kost.

25.09.2019 5 z 5

Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Anna Matvějevová (p)

Jelikož mi byly před přečtením známy pouze základní fakta ohledně výpravy, považuju z tohoto hlediska knihu jako přínosné čtivo.
Propojení se spisovatelčiným osobním příběhem mě nijak výrazně neiritovalo, i když by se bez něj dílo obešlo, to je bez debat.
Výstižný komentář ke knize píše Vesmich.

14.08.2019 5 z 5

Abstinentka Abstinentka Táňa Kubátová

Román pro holky a ženy, s nápadem a humorem. Takže v rámci žánru plný počet hvězd.

14.02.2018 5 z 5

IQ IQ Joe Ide

Holmese bych tam tedy nehledala, ještě že mě upozornil přebal. Ale to je jedno. Problematika Losangeleských gangů mě obecně nijak zvlášť nezajímá, ke knize jsem se dostala náhodou, ale nelituju vůbec. Zábavná jízda ulicemi LA, doprovázená svižnými, vtipnými dialogy. Hlavní detektivní zápletku doplňuje životní příběh hlavního hrdiny prostřednictvím pasáží, věnované jeho poněkud diskutabilní minulosti.
Tahle knížka má prostě šťávu! A jistě na tom nemalou zásluhu má i skvělý překlad pana Popela.

14.02.2018 5 z 5

Ibikus Ibikus Pascal Rabaté

Ano, připojuju se k oslavným komentářům zde. Zkrátka, zabodnete zrak na první a odtrhnete jej až na poslední stránce.

27.05.2015 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Mně osobně tohle sedmisetstránkové veledílo přišlo straš-li-vě roz-vláč-né, z postav mě výrazněji zaujala jediná, a to záporný hrdina Morgan Sloat. Je tam řada zajímavých pasáží, nicméně celkově jsem se při čtení dost nudila. Ovšem je dost dobře možné, že jsem tomuto typu literatury poněkud odrostla, a proto se mě knížka výrazněji nedotkla.

08.04.2015

Bílý Potok Bílý Potok Jaroslav Rudiš

Já mám komiksy ráda, přečetla jsem jich ranec, a musím říct, že mě Nebel nadchnul. Příběhem, prostředím i postavama. Zkrátka, věc se podařila.

30.03.2015 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Bohužel, nadšení se u mě nekoná,
námět je, uznávám, zajímavý, ale zpracování (dle mě) prostě nezáživné. Takže s poručíkem Volfem se tímto loučím, k jeho toporným vyšetřovacím metodám jsem vášní nevzplála..

23.05.2024

Předstírat je prostě lhát Předstírat je prostě lhát Dominique Goblet

Smutně krásné.

11.03.2024 5 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Vše podstatné už bylo napsáno v komentářích níže. Uvěřitelný, citlivý prázdninový příběh podtržený moc hezkou kresbou.

05.03.2024 5 z 5

Hubert Hubert Ben Gijsemans

Takové něžné, poetické, zvláštní, ale moc hezké..

13.07.2023 5 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Obrázky jsou pastva pro oči.. příběh mě až tak nevzal, místy mi dialogy přišly až lehce trapné, ale přiznávám pět hvězd - protože si je prostě knížka zaslouží.

15.06.2023 5 z 5

Vytržení Vytržení Petr Michálek

Vynikající. Knížka se mi vlila do krevního oběhu a zaryla pod kůži. Osoby a obsazení, příběh a celý divoký zlínský svět, vše mi skutečně způsobovalo stavy vytržení.
Do postavy obstarožního, zhrzeného herce jsem se, myslím, zamilovala.

06.06.2023 5 z 5

Stilnox, detox a jiné katastrofy Stilnox, detox a jiné katastrofy Jiří Krechler

Možná to není zrovna literární skvost, ale určité kvality to nese, nebo alespoň já je tam spatřuju. Sebeironie, humor, určitá hořkost, pocity marnosti jsou popsány věrně...Slabší se mi jeví dialogy a taky snaha vykreslit se jako playboy, jemuž ženy skáčou do postele, jen co jim ožrala naznačí lehký zájem, mi přijde mírně křečovitá.

27.01.2023 5 z 5

Téměř nesmrtelná láska Téměř nesmrtelná láska Andrea Sedláčková

Martina postupně propadá závislosti na vztahu s Tomášem, mužem, který soustavně navazuje a udržuje vztahy s jinými ženami. Chronický nevěrník se snaží partnerku přesvědčit, že je milující, věrný a ona že zbytečně paranoidní, Martina neúnavně vyslýchá, sleduje, pátrá a přitom duševně i tělesně chátrá..
Příběh fatální lásky je prokládán epizodami z Kunderova života, které mě bavily stejně tak.
Kniha je čtivá, má spád a jako celek pro mě bezvadně fungovala.

14.01.2023 5 z 5

Iogi Iogi kolektiv autorů

To bylo tak zvláštní čtení, musela jsem si dát u některých kapitol hodně na čas, abych vstřebala, o čem vlastně jsou - a spoustu jsem toho dost možná ani nepochopila a prostě se nechala unášet poetikou příběhů a jen tak si plula japonskou krajinou..

30.12.2022 5 z 5

Tomb Raider: Archivy S.1 Tomb Raider: Archivy S.1 Dan Jurgens

Velká kniha, velké nadšení! Díky kresbě a příběhu člověk snadno vpluje do dobrodružství a už se nechá unášet podmořskými proudy či se prosekává hustou pralesní vegetací ve společnosti té nejneohroženější sexy hrdinky..
Věřím, že mě nikdy nepřestane těšit listovat takovými super komiksy a přitom se tak moc bavit!

19.04.2022 5 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Setkání dvou velkých talentů, přesněji řečeno talentovaných žen, které vytvořily tento úžasný komiks. Příběh postupně plešatějící hlavní hrdinky mě opravdu dojal..a místy jsem se upřímně zasmála..jsem moc ráda za takovéhle literární počiny.

26.10.2021 5 z 5

Prsten Nibelungův Prsten Nibelungův P. Craig Russell (p)

Ze začátku jsem chvíli v ději tápala, ale záhy jsem se naprosto oddala příběhu. No, vše podstatné už bylo vychváleno v hodnoceních přede mnou.. já vyzdvihuji vynikající překlad, a samozřejmě výtvarné provedení - prostě perfektní a poctivé dílo

26.07.2020 5 z 5