Norimberk Norimberk komentáře u knih

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Tohle mistrovské dílo má všechno. Romantiku, válku, lásku, zklamání, štěstí, politiku, filozofii, historii.
Nádherný je popis ruské duše přes postavu Kutuzova.
Odložte všechny současné braky a čtěte Tolstého. Stojí to za to.

20.11.2021 5 z 5

Bůh synergie Bůh synergie Jiří Šifrin

Skvělá faktologie. Nejlepší česky psaná kniha o Stalinovi.

09.05.2020 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Nádhera. Kvalitní literatura.
Práce s jazykem na nejvyšší úrovni.

11.02.2020 5 z 5

Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina Nikolaj Viktorovič Starikov

Pro mnoho historiků bude tato kniha velmi nepohodlná.
Nic není "jen tak samo sebou", ani Hitler nespadl z nebe a ze zbídačeného Německa po 1.SV nevybudoval Třetí říši bez cizí pomoci (VB).

20.06.2019 5 z 5

Brilantní.
Opět skvělá práce s jazykem, každý dialog má smysl, hloubku a posouvá děj dál.
Jedna z nejlepších od Murakamiho.

27.12.2018 5 z 5

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Mika Waltari

Moudrá kniha.
Skvělé zachycení tehdejší společnosti Egypta.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl.

27.11.2018 5 z 5

Hodina Býka Hodina Býka Ivan Antonovič Jefremov

Skvělá nadčasová kniha.
Více zde

12.07.2018 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Moje třetí od Forsytha a moc nerozumím, proč je tak vysoce hodnocena. Den pro Šakala je o 2 třídy výš, stejně tak Čtvrtý protokol.

23.10.2015 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Moje první kniha od Forsytha. Skvělý thriller!

03.10.2015 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Hluboká kniha. Příliš postav tam není a časem se v nich dá orientovat.
Pro mě byla opravdovým zážitkem. Autor nenechá vydechnout ani na chvilku a prakticky každá věta je v díle důležitá. Určitě si přečtu i další Dostojevského kusy.

15.01.2015

Spánek Spánek Haruki Murakami

Hezká krátká stať. Nutí k zamyšlení o životě.

23.11.2014 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha je relativně dlouhá. Autor až dost často kopíruje styl Jo Nesba. Nicméně je ve velké většině dost napínavá a přináší mnoho zajímavých informací. Jazykovou barvitostí příliš neoplývá, ale brak to rozhodně není. Určitě stojí za přečtení.

22.11.2014 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Skvělá kniha.
Některá historická fakta, především ohledně zrodu bolševismu jsou však nesprávná. Lenina financovali Rotschildové, přes bankéře Jacoba Schifa.

30.10.2014 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Skvělá věc! Podobná jako 1984 od Orwella, avšak z mého pohledu věští "budoucnost" cca kolem roku 2040. Snad se nikdy nestane skutečností. V takovém světě bych žít nechtěl!

20.01.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Zbytečně rozsáhlé a překombinované. Každopádně napětí si udržuje celou dobu. Předchozí kousky jsou asi lepší, ale i tato kniha má vysokou kvalitu.

30.12.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Skvělé zakončení trilogie. Méně komplikovanější, ale romantičtější než první dvě knihy. Práce s jazykem je stále úžasná. Spolu s Norským dřevem top dílo od Murakamiho.

21.11.2013 5 z 5

Peníze v rukou státu Peníze v rukou státu Murray Newton Rothbard

Kniha rakouského velikána. Dokáže přesvědčit každého o zrůdnosti a absurditě centrálních bank a současného bankovního systému.

08.09.2013 5 z 5

Smrt v sametu Smrt v sametu Petr Hájek

Důležitá kniha. Každý kdo konzumuje mainstreamová média by si ji měl přečíst. Donutí se zamyslet nad světem kolem nás.

07.09.2013 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásná kniha. Zatím moje třetí od Murakamiho (Konec světa & Hard-boiled Wonderland, 1Q84) a každá byla kvalitní a přeci tak odlišná od té další. Každý se v této knize na nějakém místě najde.

21.07.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Skvělá věc. Výborná práce s jazykem. Mistrovské popisy scény. Murakamiho čtu zatím krátce, ale prozatím všechna díla byla vysoce nadstandardní.

04.05.2013 5 z 5