Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

Důkaz, že láska je všemocná, slepá a nevybírá si. Příběh mě chytil za srdce a přesto, že to celé bylo o lásce zapovězené, byla vlastně krásná, ať to zní jakkoliv paradoxně. Tento příběh je mou srdcovou, četla jsem vše co o něm vyšlo a byť se tento úplně nedrží historických faktů líbil se mi zatím nejvíc, za což se trochu stydím, neboť je to fakt hodně červené. No a ještě víc se asi stydím za to, že bych snad byla schopna Franze milovat též, prostě jsem v tomto hrozný až přílišný romantik a lásku miluju ve všech podobách. Je krásná, krutá i naprosto nevyzpytatelná. I jsem si poplakala, tohle fakt umí napsat jen život.

26.04.2024 5 z 5

Jindřich VIII.: Král a dvůr Jindřich VIII.: Král a dvůr Alison Weir

Toto bylo opravdu super čtení, pokud milujete Tudorovce a jejich dobu je to must have. Opravdu se projdete po všech sídlech, půjdete na rytirsky turnaj, kde Jindřichovi budete muset fandit, zahrajete si s ním tenis a kopanou, vezme Vás na lov, potom hurá do kuchyně, hodovni síně a den zakoncime v ložnici. Fakt to byl super výlet a podaný čtivou formou. Doporučuji všema deseti.

26.04.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Nebylo to zlé, ale ani nejlepší. Hattie mi moc nesedla a Luc je naprosto antisexy jméno dle mého.:D pravé Šampaňské jsem nikdy neměla a víno nepiji. Jediné co bych jim tam zobala ráda by byly ty máslové croissanty, teploučké, měkoučké... mňam! Kniha z Itálie už čeká na startu a já se těším.

24.04.2024 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Jasně každý by chtěl takovou lásku jako Anne a Skicák. Prošla jsem ztrátou nenarozeneho dítěte, takže linka Holly mi byla blízká a byla dojemná, přesto jsem čekala daleko víc.

08.04.2024 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Já to nedočetla. Odmala miluju hřbitovy, ne že bych tam hledala nějaké senzace atd. Prostě jsem tam cítila ohromné propojení s těmi co mi chybí, vnitřní klid, vlastně optimismus a uvolnění. Povídala jsem si s nimi, děkovala, že mě hlídají a bylo mi dobře, o to více mě zarazilo, že toto nešlo. Prostě já a francouzská literatura nebudeme kamarádi, ověřeno ať už klasikou tak modernou. O Francii čtu ráda, ale knihy francouzských autorů mi pod nos nejdou, mají styl uvažování a psaní mě příliš vzdálený, takový jako samou nepodstatnou kudrlinku.

26.03.2024

Marion: Guvernantka královské rodiny Marion: Guvernantka královské rodiny Fern Britton

(SPOILER) Moc se mi to líbilo, bylo to neuvěřitelně čtivé a zajímavě podané. Marion i Alah mi přirostly k srdci a vlastně i malá Margaret, zato královna - matka mě neskutečně štvala a Lilibeth, ta vlastně též. Rozčilovalo mě jak moc může tato familie ovlivnit život člověka, jak mu může do života vtrhnout a vzít mu jeho vize a sny... jak ti lidé myslí jen na sebe a své blaho. Také mi přišlo, že je zde královna-matka vylíčena jako naivní husička a zákeřná manipulátorka. Doufám, že taková ve skutečnosti nebyla, jestli ano, je to velmi smutné. Marion, děvče zlaté, dopadlo to smutně, moc jsem ti držela place, je mi to celé líto, ale zvládla jsi vše s gracii i když to muselo moc bolet. Moc ráda bych si popovidala se skutečnou Marion, ach jo...

21.03.2024 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

To zase bylo... pořád kdo s kým zrovna spí, kdo se s kým tajně schází a kdo koho nesnáší, jasně o tom jsou rodinné ságy, ale tato trilogie za mě byla moc, moc slabá. Autorce dám ještě šanci, ale toto se moc nepovedlo, bylo tam sice více čokolády a díl to byl za mě nejlepší, ale přesto víc jsem prahla po historických souvislostech a sladké maně jménem čokoláda, škoda, že to je převážně průměrná vztahovka. Obálky a grafické provedení jsou ovšem kouzelné.

14.03.2024 3 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

První díl ještě šel, druhý byl ovšem opravdu hrozný, tam je všeho jiného, ale čokoláda nikde a když tak velice zběžně, to fakt čokoladovna není toto. Tam se víc dozvíte o tom jak se hraje tenis nebo vyrábí gramofonové desky či ladí klavír. A taky mám moc ráda zvídavé a upovídané děti, ale ta jejich Viktoria mi lezla na nervy. Byla všude a nikde a spíše jako takový malý špión nebo někdo absolutně netaktni, což i děti staršího věku se mohou učit. Takže příště méně Viktorie a milostných linek a více čokolády.
Doufám!

11.03.2024 1 z 5

Dny rozhodnutí Dny rozhodnutí Michaela Grünig

Toto byl za mě nejlepší díl, ale prostě mě tato autorka nepřesvědčila, abych zkoušela její případné další počiny.

11.03.2024 4 z 5

Bouřlivá doba Bouřlivá doba Michaela Grünig

Už nic moc pro mě.

11.03.2024 2 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Čteno podruhé a velmi mě to bavilo i když Elisabeth prostě nebyla pro mě. Jo a ta LGBT linka, to bylo něco na mě, ať se všichni milujou, ale já prostě nějak nezvládla číst o něžnostech mezi dvěma muži rozepsanych na dvou stranách, vadí mi o tom číst i u hetero, ale tady se přiznám ještě víc.

11.03.2024 3 z 5

1000 + maličkostí, které dělají šťastní a úspěšní lidé jinak 1000 + maličkostí, které dělají šťastní a úspěšní lidé jinak Marc Chernoff

Ne, ne a ne! Hrozné to bylo.

02.03.2024 odpad!

Anděl života z Osvětimi Anděl života z Osvětimi Nina Majewska-Brown

Taková hodnotná kniha to mohla být, ale vysvětlivky pod čarou stažené z Wikipedie, to je opravdu ostuda, sem to nepatří. Takže za mě zklamání.

28.02.2024 2 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Silný příběh, skvěle napsaný, nemám slov nejlepší kniha co jsem zatím letos četla a určitě se zařadí do těch nejlepších za letošek. Ach bylo to tak silné a poučné, smutné i nadějné a pak zase tragické... doporučuji. Pracovala jsem v jeslích a musím říct, že o to více to na mě působilo.

28.02.2024 5 z 5

V ženskom rode: 30 rozhovorov s inšpiratívnymi ženami V ženskom rode: 30 rozhovorov s inšpiratívnymi ženami Katarína Strýčková

Toto byl velký oříšek, všechny rozhovory působily jako vytržené z kontextu, byly dost krátké a plytké na to jak závažná témata byla snaha v nich rozebrat. Alespoň jsem tedy poznala mozaiku opravdu různorodých pohledů na život, nejvíce mi dal rozhovor s Veronikou Homolovou -Thótovou nejméně pak rozhovor s chorvatskou utečenkyní.

27.02.2024 3 z 5

Vývojová psychologie Vývojová psychologie Kateřina Thorová

Úžasné dílo

27.02.2024 5 z 5

Dítě... A co teď? - 100 triku francouzské výchovy Dítě... A co teď? - 100 triku francouzské výchovy Pamela Druckerman

Fantastická, měla jsem ji půjčenou a co nejdříve ji koupím.

23.02.2024 5 z 5

Nic není pravda a všechno je možné Nic není pravda a všechno je možné Peter Pomerantsev

No,mrazí mě

23.02.2024 4 z 5

Jak se bude vaše dítě jmenovat? Jak se bude vaše dítě jmenovat? Miloslava Knappová

Kdyby mi jen někdo řekl jak hrozně těžké je shodnout se na jménu potomka... :D No, jméno máme už pro druhé dítě jsme ho v této knize nakonec po dlouhém boji dokázali najít, takže doporučuji. :D

14.02.2024

Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Peter Vronsky

Těžké téma, ale srozumitelně a velmi dobře a podrobně vysvětlené.
Máte sice pocit, že zlo číhá všude, ale vlastně možné to je... Bylo to velice zajímavé a komplexní dílo popisující historické reálie, sociologické souvislosti různých desetiletí a psychologické profily vrahů a podobných monster.

14.02.2024 5 z 5