NiNo NiNo komentáře u knih

Zkrocení nebezpečného lorda Zkrocení nebezpečného lorda Nicole Jordan

A zas jedna rádoby historická romance. Hrdinka se tváří jako emancipovaná žena a přitom brečí do polštáře, že si jí manžel nevšímá. Hrdina doslova přinutí hlavní hrdinku k manželství a zbytek knihy sbírá důkazy, že je to nevděčná mrcha, která si ho vzala jen proto, aby ho mohla podrazit. Ale pravá láska všechno zachrání, i když spolu hlavní hrdinové dohromady nestrávili ani týden. Logiku nehledejte. A knihu vlastně ani nemusíte číst celou, stačí hrdinčiny infantilní promluvy k mrtvé matce na začátku kapitol - dokonale shrnují celý příběh.

13.02.2016 1 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Z knihy jsem měla velmi smíšené pocity. Připadala mi jako nevyvážená kombinace něčeho a ničeho, bezvýznamnosti i velkých dosahů. Zajímavé pojetí druhé světové války, která je podstatná jako historický milník, ale pro dospívajícího kluka tak nějak ztrácí na důležitosti ve srovnání s osobními problémy, i když zase vlastně není až tak druhotná, když člověka může stát život...

11.02.2016 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Díky této knize jsem pochopila, proč se autorce přezdívalo Viewegh v sukních. Příběh byl žensky jemnější, ale pořád ufňukaný a sebestředný pohled na život autorky spíše než výplod její imaginace. Bohužel mě hluboce zklamala. Alespoň, že nebyla dlouhá.

11.12.2015 1 z 5

Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Edgar Allan Poe

Jeden z nejděsivějších příběhů, které jsem kdy četla. "Moderní" horory mě většinou zklamou, u Poea mi běhá mráz po zádech pravidelně.

11.12.2015 5 z 5

Nejlépe napsaná kniha o tom nejhorším možném "hrdinovi". Autor dokázal vytvořit postavu, kterou každý musí nenávidět po prvních třech stránkách. Úžasná kniha. :-)

27.10.2015 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Kniha byla určitě zajímavá, ale... Pokud bych ji měla srovnat s předchozí sérií, řekla bych, že je to jako srovnávat espresso a latte macchiato. První série je hutné romanticko-psychologické drama, druhá se zatím sice zdá také jako drama, ale notně ředěné fantasy tématikou. Někdo dává přednost tomu, jiný onomu - to nikomu neberu, jen podle mého názoru měla Temná Raven mnohem větší potenciál, ale ne příliš domyšlený svět italských upírů ji sráží (doufám, že budou mezery v "logice" a "zákonitostech" nadpřirozeného světa dořešeny v dalších dílech, ne jen zběžně naznačeny jako tady - např. kdo je sakra Kurie? Podle poznámek z knihy: "nepřátelé nadpřirozených bytostí" = a co si pod tím mám asi tak představit?).

07.07.2015 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Nenadchne, nezklame. Romantika s nádechem tragičnosti, kde je ukázáno, jak minulost dokáže člověku ničit přítomnost i budoucnost.

19.05.2015 3 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Prakticky žádný děj a až na závěr nulová romantika. Místy vyloženě nechutné scény, nesmyslné mezery v "příběhu" a prapodivné střídání vyprávěcích stylů. Hlavní hrdinka by potřebovala psychiatra a o hlavním hrdinovi jsme se toho moc nedozvěděli. Celkově mišmaš bez nápadu a navíc více než podprůměrně zpracovaný. Ke čtení dalšího dílu mě nikdo nepřinutí!

18.05.2015 odpad!

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Kdybych nevěděla, že se jedná o knihu autorské dvojice Christin Hobbsové a Lauren Billingsové, asi bych si jí užila víc. Ale protože jsem četla předchozí sérii, byla jsem velice zklamaná. Hlavní hrdinka se utápí v trapnosti, hlavní hrdina se objeví prakticky jen v sexuálních scénách. Zápletka je strašně nepravděpodobná a rádoby zvrat až groteskní. Korunuje to navíc neuvěřitelně odfláknutý závěr. Tři hvězdičky jen za občasné vtipné dialogy a popis Paříže.

26.03.2015 3 z 5

Ne, ne a ne. Tahle kniha mi přišla jak z jiné planety a autor jako z jiné galaxie. Nemám nic proti pozitivismu, ale tohle bylo zkrátka moc.

27.02.2015 1 z 5

Zlato Inků Zlato Inků Clive Cussler

Tento autor má skutečné nadání - ať už napíše jakýkoli nesmysl, ve chvíli, kdy jeho knihu čtete, mu věříte každé slovo. Zlato Inků byla první kniha, kterou jsem od něj přečetla a žádná z dalších cca 20, které jsem dostala do ruky, jí nepřekonala. Dirk Pitt je Indiana Jones, James Bond a Robert Langdon dohromady. :-)

27.02.2015 5 z 5

Liška ryšavá Liška ryšavá Lisa Henry

To ale byla blbost... Naštěstí mám čas od času náladu si podobné blbosti přečíst jen tak pro odreagování. U knihy nedoporučuji myslet, stačí si jí užít.

23.04.2024 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Touto knihou jsem se přesvědčila, že z žánru historických "romanťáren" jsem už vyrostla. Dočetla jsem se, že autorka chtěla volbou pseudonymu vzdát holt své oblíbené spisovatelce Amandě Quick (což je také pseudonym), co se týče mě, kdyby mě to náhodou zase chytlo, sáhnu raději po vzoru, než po napodobenině, která je dost nudná, a se zvraty, kterým se už ani nedá říkat klišé. Seriál jsem zatím neviděla a po přečtení nemám náladu si ho pustit.

26.05.2022 1 z 5

Gantz 18 Gantz 18 Hiroja Oku

Masakr. V mnoha smyslech toho slova.

22.09.2021 5 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Takovou slátaninu jsem dlouho nečetla. Základní myšlenky - protože se příběhem prolínají dvě - nejsou samy o sobě špatné, ale ani trochu k sobě nejdou, ať se snažil autor sebevíc (a že se snažil tak moc, že se z toho dělaly mžitky před očima). Je to v podstatě Kráska a Zvíře naruby - normální chlap se dá dohromady s princeznou, jen aby na konci se z ní stala obyčejná ženská a z něho primitivní monstrum. Nebýt toho, že jsem si knihu zvolila do čtenářské výzvy, ani bych nedočetla. Za mě velké zklamání a k autorovi se jen tak nevrátím.

25.02.2021 1 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Dobře napsaná kniha prakticky o ničem... Doufala jsem, že se to trochu rozjede, ale ne.

23.09.2020 2 z 5

Cromwell Stone Cromwell Stone Andreas Martens

Kresba fascinující. Příběh už tak moc ne...

26.05.2020 3 z 5

Útok titánů 21 Útok titánů 21 Hadžime Isajama

Před lety, kdy jsem četla tohle volumko v angličtině, jsem vyplakala spoustu slz. A konečně je tady v češtině. Armin nebo Erwin... Armin nebo Erwin... Armin nebo Erwin... A pak, že Sofiina volba byla těžká. :,-(

13.11.2019 4 z 5

Královská hra 2 Královská hra 2 Nobuaki Kanazawa

Příběh se stupňuje a dramatizuje. Studenti si pomalu začínají uvědomovat, že všichni jsou v ohrožení života a nehodlají se s tím smířit. Musí najít Krále! Excelentní kresba a zajímavá zápletka. Asi jsem četla už příliš mnoho mang, abych dala plné hodnocení, přece jen tam pár věcí hapruje, ale rozhodně jde o nadprůměrné dílo.

13.11.2019 4 z 5

Ten černý vzadu Ten černý vzadu Tracy Chevalier

Knihu musím hodnotit ve dvou rovinách:
1. Jako "případová studie" chování dětí na základní škole zajímavé, neortodoxní dílo, které dobře zachycuje sociální strukturu malé skupiny lidí (nejen dětí, ale i učitelů) s důrazem na přenos postojů a názorů mezi generacemi (děti sami nechápou některé "věci", ale automaticky si osvojují postoje k nim od svých rodičů a autorit a dál je reprodukují vlastním chováním a jednáním - tak přežívá a šíří se i rasismus, na který se kniha zaměřuje).
2. Jako "moderní převyprávění Shakespeareova Othella" hrůza hrůz. Autorce bych doporučila znovu si toto drama přečíst a zapřemýšlet nad pohnutkami postav, obzvláště co se týče Jaga.
Nevím, jestli to bylo překladem, ale jazykově byla kniha úděsná. Často jsem skřípala zuby nad použitými výrazy i jazykovou strukturou.
2/5 hvězd, když přimhouřím obě oči.

26.10.2019 2 z 5