Ten černý vzadu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sám proti bílým. Získá spojence, než naposledy zazvoní? Amerika 70. let. Ghanský chlapec Osei je zkrátka outsider. Stěží na tom cokoli změní jeho přátelské způsoby, odhodlání, sportovní talent, natož fakt, že je synem diplomata, a proto jeho rodina často mění působiště. Bude tedy stačit jedna chápavá dívčí duše, nebo i na tomhle plácku číhají mstitelé s naučenými frázemi a utajovanými strachy? V jediném školním dni se události vyhrotí natolik, že se opět potvrdí, nakolik jsme na světě pouhými herci. Herci ve vleku předpojatostí, kvůli kterým nám navzdory naivitě holek a kluků z páté třídy tuhne krev v žilách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386837/ten-cerny-vzadu-55g-386837.jpg 4.45
Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Práh
Orig. název:

New Boy (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ten černý vzadu

Přidat komentář
kuruteku
04. ledna

Hezky nám to ten Shakespeare nastínil. Žárlivost, odlišnost, manipulace - a je tu tragédie na školním dvorku. Pro mne trochu připomínající Harper Leeovou, asi tou rasovou otázkou. Každopádně si teď budu muset poslechnout předlohu, abych si našel předobraz Mimi, Roda a Kašpara. Dáju, Oseie a Iana jsem rozluštil ;-) Kladné body i za to, že to neskončí dobře. I když by si to člověk přál.

iška
15.10.2018

Příběh Othella vždy nutil k zamyšlení. Vsadit jej mezi teenagery do jediného školního dne je velmi zajímavý nápad. A u mě vyvolal těch podnětů k zamyšlení snad ještě více.


Autor a jeho další knihy

Tracy Chevalier
americká, 1962

Kniha Ten černý vzadu je:

v Přečtených5x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x