Ten černý vzadu

Sám proti bílým. Získá spojence, než naposledy zazvoní? Amerika 70. let. Ghanský chlapec Osei je zkrátka outsider. Stěží na tom cokoli změní jeho přátelské způsoby, odhodlání, sportovní talent, natož fakt, že je synem diplomata, a proto jeho rodina často mění působiště. Bude tedy stačit jedna chápavá dívčí duše, nebo i na tomhle plácku číhají mstitelé s naučenými frázemi a utajovanými strachy? V jediném školním dni se události vyhrotí natolik, že se opět potvrdí, nakolik jsme na světě pouhými herci. Herci ve vleku předpojatostí, kvůli kterým nám navzdory naivitě holek a kluků z páté třídy tuhne krev v žilách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386837/ten-cerny-vzadu-55g-386837.jpg 4.45
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Práh

New Boy (2017)

Kniha Ten černý vzadu

kuruteku

Hezky nám to ten Shakespeare nastínil. Žárlivost, odlišnost, manipulace - a je tu tragédie na školním dvorku. Pro mne trochu připomínající Harper Leeovou, asi tou rasovou otázkou. Každopádně si teď budu muset poslechnout předlohu, abych si našel předobraz Mimi, Roda a Kašpara. Dáju, Oseie a Iana jsem rozluštil ;-) Kladné body i za to, že to neskončí dobře. I když by si to člověk přál.

iška
15.10.2018

Příběh Othella vždy nutil k zamyšlení. Vsadit jej mezi teenagery do jediného školního dne je velmi zajímavý nápad. A u mě vyvolal těch podnětů k zamyšlení snad ještě více.

Tracy Chevalier
americká, 1962