ninano ninano komentáře u knih

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Základní myšlenka je natolik nepravděpodobná a neoriginální, že jsem knihu chtěla dokobce odložit. Potom jsem jí dala ale ještě šanci, a když jsem se oprostila od avizovaných negativ, četla se kniha celkem dobře.

05.09.2021 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Přišlo mi to takové předvídatelné. Začátek dobrý, tajemný, ale pak to sklouzlo k typické současné šabloně.

05.09.2021 3 z 5

Dívka s copem Dívka s copem Jaroslav Velinský

Opět moc hezká detektivka ze série s Otou Finkem. Osobně ale preferuji jiné Velinského tituly.

29.05.2021 4 z 5

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Standardně kvalitní detektivka a jak jinak než z dostihového prostředí :-)

Tajemství obří číše Tajemství obří číše Hana Prošková

Detektivní povídky od jedné z našich nejlepších autorek tohoto žánru. Přece jen je ale na nich znát, že byly psány v minulém století.

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Milá kniha pro děti.

Případ nevěrné manželky Případ nevěrné manželky Deborah Crombie

Trochu lepší detektivka z pera této autorky. Bohužel dvojici detektivů nějak nemůžu přijít na chuť.

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Napínavý thriller s velice silnými místy, barvitým dějem a překvapivým závěrem, který je ale v některých místech trochu až moc akční. Kniha se dočkala i filmové verze s Seanem Connerym v hlavní roli, který trochu nekorespondoval s tím, jak byla jeho postava popsaná v knize.

01.05.2021 4 z 5

Notoricky známý příběh, který se nechá číst i po létech.

05.03.2021 5 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Kniha je pro všechny milovníky psů jistě zajímavá, ale to, jak arogantně přistupuje autor k lidem, kteří ho prosí o radu, o lecčem vypovídá. Málo z jeho rad lze pro obyčejného člověka využít v běžném životě.

05.03.2021 3 z 5

Smrtící kytice Smrtící kytice Radim Nečas

Tak tohle je spíš zázrak, že to někdo vydal. Dialogy jsou jak z jiného století a hlavní myšlenka knihy obsažená v názvu je spíš k smíchu. Jednu hvězdu dávám za snahu.

17.12.2020 1 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Kniha mi byla doporučena, je prý teď "in". Bohužel nesdílím nadšení ostatních, ne že by kniha byla špatná, jen je určena jiným čtenářům.

09.12.2020 3 z 5

Cestující v dešti Cestující v dešti Sébastien Japrisot (p)

Napínavý, mrazivý příběh s minimem postav. Velmi dobrá filmová verze s Marléne Jobert.

02.10.2020 4 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme se Sachsovou opět v akci. Standardní Deaverova detektivka.

02.10.2020 4 z 5

Lakový paraván Lakový paraván Robert van Gulik

Knihy se soudcem Ti mají slušnou úroveň.

03.09.2020 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Slušný thriller, bohužel ničím nevybočuje z řady podobných.

24.08.2020 4 z 5

A odpočívej v pokoji A odpočívej v pokoji Deborah Crombie

Je to takové těžkopádné. Často se člověk přistihne, že je myšlenkami jinde.

23.08.2020 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Slušný, i když realitě nepříliš odpovídající, thriller.

18.08.2020 4 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Zajímavý nápad, slušná detektivka.

13.08.2020 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt