Nikolča Nikolča komentáře u knih

Každý den s češtinou Každý den s češtinou Jan Králík

Hodně zajímavá kniha, všechny příklady jsou dostatečně a srozumitelně vysvětleny. Moc se mi líbila.

11.12.2015 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Pěkné, čtivé a dokonce i vtipné.

24.09.2015 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Souhlasím s juju35363. Všechny tři knihy byly jen dalším příběhem, dalšími přečtenými knihami. Ale epilog příběh postavil do úplně jiného světla. Už dlouho mě žádný text tak nechytil za srdce. Knihy znovu zřejmě číst nebudu, ale epilog si pročítat rozhodně budu.
"Život je kniha a je tam ještě tisíce stránek, které jsem nepřečetl. A já bych je chtěl číst spolu s tebou..."

27.02.2021 5 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Komiksy moc nečtu, ale tenhle mě dost zaujal. Jeden příběh mi přišel trochu slabší, ale i tak skvělá kniha a možná by se dala využít i pro přiblížení dějin žákům na školách.

16.04.2019 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Film naprosto zbožňuji a tak jsem se rozhodla pořídit si i knihu. Sice jsou tam některé pasáže, které mě moc nenadchly, obzvlášť ty o náboženství a meditacích, ale jinak se mi kniha celkově moc líbila. Rozhodně nezklamala.

06.11.2016 4 z 5

Život na dvoře Karla IV. Život na dvoře Karla IV. František Kavka

Moc pěkná kniha. Podrobně přibližuje život dvora za doby Karla IV. Jak to bylo s výchovou princů, jak to vypadalo při králových cestách nebo při korunovacích. Psáno pěkně, čtivě.

16.04.2016 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Krásná kniha!!!! Nejdříve jsem viděla film a až poté četla knihu a musím říct, že snad poprvé se mi líbila obě zpracování příběhu. Kniha je oproti filmu podrobnější a pro mě byla i dojemnější. Dlouho na tuto knihu nezapomenu a na 200% se k ní i k filmu někdy vrátím.

15.02.2016 5 z 5

Husitské války - podvržená legenda Husitské války - podvržená legenda Jan Bauer

Pokud vše bylo ve skutečnosti tak, jak autor píše v knize, tak opravdu jsou Husitské války pouze zidealizovanou pohádkou.

24.09.2015 4 z 5

Tichý Američan Tichý Američan Graham Greene

Na to, že mě moc takováto témata nelákají, se mi kniha moc líbila. Je zajímavé sledovat člověka, který se snaží o nestrannost, i když si jednou bude muset vybrat, k jaké straně se přidá.

24.08.2015 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Krásná kniha, určitě se k ní někdy vrátím :)

07.01.2015 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Musím říct, že je to poprvé co se mi film líbil více než kniha. Je to hezká knížka to nenamítám, ale myslím si že film je o hodně hezčí.

26.09.2014 4 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Nádherná kniha. Ze začátku jsem ji četla v klidu, pomalu, ale pak mě totálně vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odrhnout. :)

20.07.2014 5 z 5

Demarkační čára Demarkační čára Vladimír Pazourek

Pěkná kniha. Zajímavé vyobrazení toho jaky dopad měla válka na obyčejné lidi.

30.06.2014 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moc se mi tato kniha líbila. Vůbec jsem nečekala že mě tak zaujme, ale pomalu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu.

22.05.2014 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Moc krásná kniha, všem ji doporučuju. Akorát mě štve jak se jim napovedl film, mně se vůbec nelíbí.

24.04.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Moc krásná kniha. Viděla jsem film, ale kniha je samozřejmě lepší :) už se těším na další díly.

31.12.2013 5 z 5

Titanic - ztracená slova Titanic - ztracená slova Senan Malony

Moc pěkná knížka. Je to takové odechovější než 400 popsaných stánek popisujících minutu po minutě plavby Titanicu. Jsou tu i moc pěkné fotografie. Jsem ráda že ji mám ve své knihovně.

19.07.2013 4 z 5

Kritický stav Kritický stav David Shobin

Ze začátku jsem se trochu v této knize ztrácela. Smíchávala se mi jména, nevěděla jsem kdo je kdo a občas jsem nevěděla o čem se mluví, Ale asi od čtvrtky možná půlky knihy to začalo být zajímavé. Nakonec se mi ta knížka zalíbila. Je napínavá a každou chvíli se stane něco nového co vás nutí číst dál aby jste se dozvěděli jak to dopadne. Začátek nic moc, ale konce je hezkej. :)

06.01.2013 3 z 5

Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí Lauren Child

Zajímavá detektivní knížka pro mládež. Většinou lze závěr odhadnout u takovýchto knih, ale tady byl děj stále plný napětí. Zároveň se mi líbilo, jak s Ruby v určitých pasážích zacházeli jako s malým ditětem, ale ona se nenechala zviklat a stála si dál za svým názorem.

21.01.2023 4 z 5

Agentura Babylon Agentura Babylon Daniel Pennac

Oddechová knížka s nádechem tajemství a snahy přijít mu na kloub. Snaha o propojení literatury pro děti se světovou klasikou.

29.12.2022 4 z 5