Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Vox Vox Paul Stewart

Dlouho mi trvalo, než jsem se dostala k dalšímu dílu, hodně jsem z předešlých zapomněla, ale stačilo pár kapitol, abych se do toho zase dostala, nehledě na to, že mnoho kapitol vysvětlovalo události, které se staly od poslední velké bouře.
Kniha mě nadchla, na to, že moc tenhle styl fantasy, které tvoří svůj vlastní svět, nemusím, Paul Steward a Chris Riddley ho tak dokonale ztvárnili, že se k němu určitě budu vracet a mohu jen doufat, že někdy filmový průmysl se toho chytí a natočí to, i když to nebude jednoduché.
Za mě plný počet bodů.

08.09.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Četla jsem dlouho, ale kouzlo knize to nevzalo, protože začátek prostě není moc záživný, musí vás uvést do situace Placerů a ten kdo nemá rád moc složité věci, u knihy nevydrží a je pravda, že se něco pořádně začíná dít až na 200 straně, ale to už k takovýmhle knihám patří. Byla to skvělá kniha a jsem zvědavá na její filmové zpracování, do kterého se pustím.

25.08.2016 5 z 5

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Tohle byl skutečně zatím nejlepší díl celé série, co jsem četla. Dýchala na mě ta správná kriminální atmosféra.

02.04.2015 5 z 5

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Není nad oddychovou knihu, u které si člověk odpočine a zároveň pobaví a dozví se něco více o autorce a jejím smýšlením o budoucím životě dvou lidí, kteří se rozhodli pro svatbu.

01.02.2015 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Škoda, že je už konec. Sookie jsem si moc oblíbila, i přes některé pasáže, které se mi nelíbily. Knižní série se mi velmi líbila, možná dokonce více než seriálové zpracování. Tak někdy na shledanou Sookie!

26.04.2014 5 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Od Meg je to úplně jiný styl, než jaký jsem doposud četla. Byla jsem zvědavá na román pro dospělé, protože mám za sebou vesměs ty pubertální série, tak jsem si řekla, že se pustím i do téhle a vůbec nelituji, i když je obálka nic neříkající a téměř tuctová, že byste ji přehlédli, děj v ní je krásný. Žádné překvapivé odhalení, ale kniha má i přesto svoje kouzlo. Jen mi Lou svým způsobem připomněla jinou hrdinku z knihy Jak neztratit lásku, ale pouze dobou vztahu s tím hercem a od kdy spolu chodili. Kniha se mi moc líbila. Oddechovaka, kterou jsem měla za den a půl přečtenou a kdybych neusnula, tak i za den.

05.05.2013 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Po akčním začátku nastalo období klinické smrti, která se stále točila kolem uklízení a uklízení. Nevím, tenhle díl byl... byl prostě o ničem, ani zvolení nového vůdce smečky. Pořád se děj točil na jednom místě na prosto o ničem, ani to střílení mě nijak nenadchlo, tohle byl hodně slabý díl. Myslela jsem, že Sookie dospěla trochu víc, ale ani ne. Pořád se jen nechává mlátit a vysávat, kdyby nebyla hloupá, prostě by se sbalila a odstěhovala se, i přes rodinné vazby, kdyby skutečně viděla, jak je v háji.

21.04.2013 3 z 5

Země divů Země divů Ann Patchett

Opravdu neobvyklý román, který doceňuji až po jeho přečtení. Čtenáři jeho poslaní dojde až po dočtení, pokud nad tím začne přemýšlet. Když zdoláte první tři kapitoly plné flasbacků, které se v mnoho případech tak slívají s dějem, že vám chvíli trvá než si uvědomíte, že je to jen vzpomínka, prokoušete se přes to až k samotnému ději, který je trochu volnější, místy možná nudný, ale má to svůj důvod. Poslání, které zděluje ke konci knihy doktorka Swensnová své žačce je skutečně úchvatný. Autorce se skutečně povedlo velmi barvitě popsat Amazonský prales a život v něm, že jsem jí to uvěřila a připadala si přímo na místě. Mnohé charaktery postav byly tak silné, že nad nimi přemýšlím i dlouho po dočtení. Celkové zpracování knihy a poslání bylo úchavatné. Byly zde vyjádřeny i obavy z lidské chamtivosti a honby za dokonalým lékem. Lidem v mnoha ohledech nedochází, že můžou zničit ekosystém na všech úrovních, když se bezhlavě vrhnout do míst, jež jim měla být navždy skryta. Podle mne tato kniha má v sobě tolik poučení, že stojí za přečtení a zamyšlením se nad pravdami, které vyslovily postavy.

20.04.2013 5 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Kniha se mi stylem zdála trochu vlahá. Pro nevědce trochu mémě pochopitelná, i když to autor vysvětloval stylem pro "blbce". Možná právě to tomu ubíralo na tempu. Přesto dějove byla skvělá. Ve stylu konzervativního Jamese Bonda. Určitě by se dala shrnout do krátké povídky.

30.03.2013 3 z 5

Plameny na plantážích Plameny na plantážích Ashley Carrington (p)

Absurdita stavěná na absurditě. Autor zřejmě neví, kdy přestat. Doufala jsem, že tenhle díl bude o něco lepší, ale opět jsem se spletla, i když se o válce Jihu proti Severu mluvilo více, pořád to nebylo dost, protože titul knihy hlásá: Románová sága z doby války Jihu proti Severu, ale něco víc se tam děje v pátém díle. Jsem skutečně zklamaná.

19.02.2013 1 z 5

Mračna nad plantážemi Mračna nad plantážemi Ashley Carrington (p)

Čekala jsem od knihy více, autor pouze prodlužuje trápení a zbytečně to rozšiřuje novými a nesmyslnými akcemi, těšila jsem se, že tam bude něco o válce, ale zatím jde jen o prostoduchost hlavní hrdinky a její zbytečné protěžování majetku, na který nemá síly.

06.02.2013 1 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Pořád jsem čekala, že poslední díl bude stát za to, hlavně když už je tam Mie osmnáct, ale opět jsem se zkalama. Mia se téměř nezměnila. Stále dětinská holčička. Bylo tám pár zvratů, ale na můj vkus už přehnané. Předem bylo jasné, jak to skončí, ale proč autorka to celé tak protahovala? A naprosto zbytečně. I když její knihy jsou dobré, tak tahle série mě neoslovila, i když je pro mladé dívky. Dokonce tak, že své dceři bych to nedovolila číst. Jsem zklamaná.

28.01.2013 1 z 5

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Mia se snaží ze sebe dělat naprosto obyčejnou holku, kteoru její osud nijak nezměnil. Předešlé díly jsem jí to žrala, ale ted už ne. Už jí to nevěřím, ani tu nevinnost ohledně jejího vztahu s Michaelem.

25.01.2013 1 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Nemůžu si pomoct, ale postava Miina otce mě neuvěřitelně otravuje. Když už jsem překousla její babičku, která je příšerná semetrika, její otec mi tam prostě nesedí, udělali dobře, že ho ve filmu nechali po smrti a musím přiznat, že nehle díl byl příšerný, nudný, dokonce i přes ty záležitosti s Michaelem. Nuda, nuda, nuda, protože to bylo v úseku pár dní, když pominu pobyt v Genovii, vše ústilo k tomu plesu a říkám, hrůza, párkrát jsem se zasmála, ale nevyváží to negativní pohled na zbytek děje.

09.01.2013 1 z 5

Paní na plantážích Paní na plantážích Ashley Carrington (p)

Ano, tenhle díl byl skutečně lepší než ten první, sice situace byly vyhrocovány až na hranici uvěřitelnosti, přesto se chování Valerii zlepšilo, není už tak naivní dívenka jako v prvním díle, otroctví zřejmě není žádný med, přesto její tvrdohlavost v cestě za vlastnictvím COTTON FIELDS naprosto chápu. V podstatě jde o princip a není divu, že se proti němu chce postavit, ve světě je mnoho bezpráví a určitě je jen málo lidí, kteří mají tu sílu proti němu bojovat.

06.01.2013 3 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Tenhle díl byl o něco lepší, ale ne o tolik. Je znát, že je to psané pro dívky v pubertě, vyloženě pro tu dobu. Být mladší, určitě by se mi to líbilo na pět hvězd, ale jelikož je mi už přes dvacet, nemám už tolik pro pubertu pochopení, přesto příběh je to hezký.

06.01.2013 2 z 5

Valerie, dědička plantáží Valerie, dědička plantáží Ashley Carrington (p)

Nejsem na historické romány, ale řekla jsem si, že to zkusím a uvidím. Popravdě mě to příliš nenadchlo. Bavily mě jen určité části, ale jako celek zřejmě ne. Na to, že to psal chlap, to bylo tak sladké, až se mi z toho místy dělalo zle. Prostě romány z pera chlapa není ono. Hlavní hrdinka je ufňukaná holka, která si v mysli kreslí vzdušné zámky. Což by nebylo tak hrozné, to ženy dělají, ale v podání chlapa to vyzní mnohem hůře než jak se to zdá. Dělalo mi problém prokousat se nudnými částmi, které byly alespoň vykoupeny pozdějším akčnějším a svižnějším dějem. Něco mě však přemluvilo, abych četla dále. Zatím netuším, jestli je to dobré nebo špatné. Uvidíme.

01.01.2013 2 z 5

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Opět nic noc. Nijak mě to nezaujalo. Nemělo to spád, ani děj, jen strohé popisování každodenních starostí dospívající dívky. Dokonce ani milostný dopis mě nenadchl, možná jen útek matky před svatbou za něco stálo, ale to bylo asi tak všechno, prostě nemůžu pochopit, jak něco takového může být bestseller.

23.12.2012 1 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Musím přiznat, že čvrtý díl mě bavil mnohem více než předešlé díly, možná to bylo tím, že jsem viděla pouze tři série seriálů. Je možné, že pár událostí z tohoto dílu nacpali do třetí řady, ale to mi tolik nevadí. Asi tím, že jsem neviděla čtvrtou řadu, se mi tenhle díl líbil více. Možná mě jen trochu připadaly přehnané některé situace, ale kdo má měřítka k tomu, jaké situace jsou pro magické osoby normální? Dokonce se mi už víc zalíbila Sookie, přestože blondýny obecně nemusím, a ona se v prvních dvou dílech chovala jako vygumovaná blondýna, protože s události, které prožila se její uvažování musí zákonitě trochu dotknout, přesto k ní mám stále jisté výhrady, ale uvidíme jak se bude vyvíjet dál. A Eric v této knize se mi líbil stejně jako Sookie, když si nic nepamatoval. Ani mi příliš nechyběl Bill, který mě osobně moc nenadchl. Není to ten typ upíra, ze kterého bych byla odvařená. To už bych raději brala Erica nebo dokonce Pam. Díl hodnotím čtyřmi hvězdami, pobavil mě, udržoval mě bdělou a když nad tím tak uvažuji, tak se mi asi čtvrtá série seriálu bude asi líbit opravdu hodně.

09.12.2012 4 z 5

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

No, stále uvažuji o tom, že Sookie je úplně blbá nebo prostě je psychicky vyšinutá, jinak to snad ani neni možný. Jediný normální v tomhle díle se zdále sestra Alcida, který se taky choval jako úplný idiot. Není nad seriál.

27.11.2012 3 z 5