niknikita niknikita komentáře u knih

Dobrá a ještě lepší jitra Dobrá a ještě lepší jitra František Nepil

Díky vzpomínkám na poslech z rozhlasu, mi při čtení zněl v uších nezaměnitelný hlas autora. Jeho slova nikdy nikoho nezarmoutí.
Tato knížečka je navíc obohacena o kresbičky Vladimíra Renčína, takže se tady sešli dva mistři humoru a slova.

12.10.2022 5 z 5

Předběžný portrét Předběžný portrét Petr Hájek

Bolek Polívka jak ho známe a máme rádi.

10.10.2022 3 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Kniha, ke které se ráda vracím, už proto, že Bretaň je mi velice blízká, až mám podezření, že ji znám z minulého života :)
A paní Marta Devouze je pravá dáma s dobrým vkusem i co se spisovné češtiny týká, takže četba její knihy je pro mne jazyková lahůdka.

08.10.2022 5 z 5

Lety a pády Lety a pády Vladimír Renčín

Moje nejmilejší kniha od našeho nejlepšího kreslíře a humoristy, bez debat.

06.10.2022 5 z 5

Malá kniha života Chalíla Džibrána Malá kniha života Chalíla Džibrána Neil Douglas-Klotz

Moje duše si potřebovala odpočinout a slova Chalíla Džibrána se ke mně dostala v pravý čas.

03.10.2022 4 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Můj čtenářský zážitek? Na úrovni červené knihovny.
A za toho dřevorubce na obálce ještě menší, ale to není vina autorky.
Ale přirovnávat ji ke skvělé Coleen Hooverové?

30.09.2022 2 z 5

Smrt Tutanchamona Smrt Tutanchamona Violaine Vanoyeke

Byl mladý, byl krásný a jeho smrt se nikdy neobjasnila hlavně proto, že v blízkosti faraona se pohybuje množství intrikánů a těch, kteří usilují stát se jeho nástupci.
Poutavě sepsaný román se opírá o historická fakta, takže koho zajímá velké téma starého Egypta, přijde si na své.

22.09.2022 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tři kamarádi...nevím po kolikáté jsem se k nim vrátila, ale určitě to není naposled.

14.09.2022 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Musso mě baví svojí naprostou nepředvídatelností.
Krátké kapitoly, pěkné a neotřelé citáty a sympatické postavy, kterým vkládá do úst smysluplné dialogy.
A pokaždé překvapivý konec.
Za mne veliká spokojenost.

09.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavý propletenec lidských osudů, který je dobře sestavený a čte se s lehkostí.

06.09.2022 4 z 5

Ve vlastním stínu Ve vlastním stínu Catherine Deneuve

Bylo zajímavé nahlédnout do zákulisí vzniku filmu. Většinou si neumíme představit, co všechno provází natáčení a nemáme ponětí, čím herci , režiséři a celý štáb procházejí.
Protože mezi moje favority patří Indočína, velice jsem ocenila, že právě tomuto filmu bylo v knize věnováno hodně místa.
Myslím, že nebudu jediná, kdo Catherine Deneuve obdivuje nejen po stránce skvělého herectví. Každá žena v ní může najít inspiraci.

29.08.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Můj druhý návrat k této knize a opravdu ničeho nelituju. Asi jsem přesně toto téma zrovna potřebovala a Colleen Hooverová umí hezky vyprávět...

28.08.2022 4 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Slibný začátek a pak dlouhá nuda. Prolistováno - ztráta času.

21.08.2022 2 z 5

Modrý slon - O čem všem je láska.... Modrý slon - O čem všem je láska.... Vlastina Svátková

Takové nenáročné čtení jsem přesně potřebovala do náročného období, které mi přišlo do života nečekaně a bez varování. Bylo to trochu chaotické čtení, stejně jako moje momentální myšlenky, takže jsem se s knihou Modrý slon v mnohém ztotožnila...

19.08.2022 3 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Nadšení se nekonalo, přestože knihy z této edice mám ráda.
Jednak nemusím klepy které najdete téměř na každé stránce, a pak mne neoslovil ani literární styl autorky, přestože si zvolila zajímavý životní příběh o přátelství tak nesourodé dvojice, jakými byli Capote a Babe.
Právě jediný Truman Capote je postava, která si aspoň trochu získala můj zájem, ale i tak jsou Labutě jenom pozlacená prázdnota...

28.06.2022 2 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Měla jsem tentokrát hodně smíšené pocity a řekla bych, že moje hodnocení odpovídá ne zrovna líbivé obálce knihy. Celý příběh na mne působil dost depresivně a přesněji to popsal erik385, takže se nebudu opakovat.
Z celé Hájíčkovy trilogie je tento třetí román nejslabší.

17.06.2022 3 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Měsíční údolí je přesně taková kniha, jakou jsem momentálně asi potřebovala. Musím ocenit přehledné a krátké kapitoly, díky kterým jsem se dobře orientovala v cestování časem a příjemný, nekomplikovaný sloh.

Takže pro mne to byl celkem poměrně pohodový a nenáročný útěk od reality, který v něčem připomíná Cizinku, ale to autorce odpouštím...

A mimochodem: Krásná obálka! Koho by nezlákala?

13.06.2022 4 z 5

Sen o štěstí Sen o štěstí Sophie Villard

Za mne jenom samá pozitiva. Krátký úsek ze života Peggy Guggenheimové se odehrává na pozadí druhé světové války a tak nechybí ani dramatické události, kdy jsou v sázce lidské osudy a taky umělecká díla.
Sen o štěstí je kniha podle mého gusta. Krásné čtení.

07.06.2022 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Tak nevím.
Čekala jsem asi víc, ale trochu jsem se ztratila v té spoustě dopisů, způsob vyprávění mi moc nesedl a navíc jsem se při čtení občas nudila. A přitom to nebyl vůbec špatný příběh, jenže...
Když vím, že tuhle knížku už nechci nikdy číst, tak aspoň za hezkou obálku dávám průměrné hodnocení.

29.05.2022 3 z 5

Jazzová baronka Jazzová baronka Hannah Mary Rothschild

Přiznávám, že jsem tentokrát nadhodnotila knihu, která není zrovna literární skvost. Ale dostala jsem tolik nových informací o kterých jsem neměla ani zdání, že si to autorka zaslouží. Musím ocenit jak důkladně sháněla materiál k sepsání historie rodu Rothschildů a jak otevřeně popsala všechny, tedy i nepříliš lichotivé skutečnosti ze života některých členů rodiny.
Další z knih, kdy jsem si dohledávala na internetu plno podrobností a bavilo mě to.

27.05.2022 4 z 5