Nika151 Nika151 komentáře u knih

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Kniha plynule navazuje na první díl, takže je nutné ho přečíst. První kniha je vypravena z pohledu Aimee, která se vydává hledat do Mexika svého snoubence. Druhy díl je již vyprávěn z pohledu dotyčného snoubence..za mě netradiční námět, zajímavé téma a moc se mi líbila lokalita u moře (Mexiko, Hawai)

26.08.2021 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Přijde mi, že se autorka snaží více líčit děj a okolí, než emoce, které postavy prožívají. Ale mě to tam vůbec nechybělo. Dokázala jsem si to jednoduše domyslet. Přeskočí se třeba i půl rok, aby prostě děj plynul. Konec byl napínavý a vlastně mi to nedá - čtu hned druhý díl. Doporučuji.

17.08.2021 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

V této knize je více dějových linek, děj se odehrává za války a také v současné době. Opět autorka krásně popisuje Bretaň, místní legendy, víly, čarodějnice, přírodu. Místy je kniha tajemná, dost romantická a bohužel i smutná. Zvlášť příběh Maelle bych vyzdvihla jako nejlepší a také v knize nejzásadnější. Líbilo se mi, ze jsem do posledni chvíle netušila, jak vše dopadne. Těším se na další autorcinu knihu, píše čtivě:)

09.01.2021 5 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Mám rada tuto autorku. Knížka je poslední v sérii a svou životní lásku najde poslední ze sourozenců Julietta. Líbily se mi moc milostné scény, s trochou dominance Sawyera. Sice mi jeho příběh o minulosti přišel takový těžko uvěřitelný, ovšem je možné vše, tak proč ne?

25.09.2020 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Četla jsme pouze první díl série, protože druhy nemůžu nikde sehnat, takže co se týká srovnání, tak “trojka” je rozhodne lepší. Svůdná panna Carina a zvíře Maximus. Ona ho miluje od dětství. Takže romantika. Sex se dostaví spíše až ke konci a muzu říct, ze scény jsou vyborne popsané. Kniha je celá psaná z pohledu třetí osoby, jak má tato autorka zvykem.

19.09.2020 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Myslím, že se k této knize dostanou ti, kteří přečetli Andělé v mých vlasech, a oslovily je myšlenky autorky a existence andělů. A rozhodně nebudou zklamání. Ba naopak..

07.05.2024 5 z 5

Andělé na dosah Andělé na dosah Lorna Byrne

Lorna patří k špičkám duchovní/esoterické literatury. Pokračování dílu Andělé v mých vlasech. Za mě obohacující a děkuji..

02.03.2024 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Ideální pro předvánoční čas. Pokud jste romantická duše milující Vánoce a chcete si čekání na Ježíška okořenit knižní jednohubkou, tak příběh Sieny a Jasona je jasná volba.

23.12.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka se cítí mizerně a tak šlápne do neprobádaných končin rychlovek v letadle. Možná ji to trosku i zvedne sebevědomí, než zjistí, ze se jedná o jejího bohatého klienta a ona je svatební koordinátorka. Jenže jak to tak na svět bývá - vše je jinak, než se zdá. Kniha má humor, sympatickou hrdinku, sexy sportovce, přijde mi ovšem, že děj místy pokulhává ..ale pro odpočinek doporučuji.

29.07.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pokud mám srovnávat v rámci série, tak příběh Lisy a Willa se mi líbil více, než předchozích hrdinů Laurie a Cam. Pokud mám srovnávat s romantickými útěky od stejné autorky, tak ty jsou nepřekonatelné. Pokud autorku neznáte, přečtěte si Julie Caplin - cokoliv. Pokud znáte, tak to nesmí chybět ve vašem seznamu prečtených knih..

26.04.2023 5 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

V knize sledujeme příběh 28leté Matyldy, alias Effie, která má na začátku o sobě velmi nízké mínění, poraženecký přístup a nepřevzala otěže nad svým životem. Nemá radost ze života, bydlí u svých rodičů, hodně hodně pije..prostě katastrofa. To se samozřejmě pomalu mění, když se na ní přilepí krásný a sebevědomý Theo a sepíše jí seznam úkolů/výzev, které má splnit. Kniha má velmi zajímavý konec a, i když jsou trošku náznaky dalšího děje, může to být překvapivé.

08.03.2023 5 z 5

Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Vladimír Sutějev

ideální poměr obrázků a čtení pro male dětičky

22.01.2023 5 z 5

Kyvadlo a jak mu rozumět Kyvadlo a jak mu rozumět Dani Bryant

Krátké, ale pro začátečníky výstižné. Seznámí s druhy kyvadel, různé tvary a materiály, možnostmi “čištění” kyvadel a prostoru, samotným používáním a i tím, kam se ubírat dál..

18.11.2022 5 z 5

Ostrov tisíce hvězd Ostrov tisíce hvězd Anne Jacobs

Četla jsem první díl Africké ságy a pak poskočila přímo k trojce. Ta nezavazuje na předchozí díly. Hlavní hrdinka Paula je sympatická, skromná, vzdělaná, odměřená k mužům” vzhledem k době, ve které se román odehrává, se není čemu divit. Nicméně, i přes nerovnost žen, se odváží sama zkoumat Afriku, a dle jedné fotky se snaží najít muže důležitého pro nalezení sama sebe. Příběh je protkaný romantickou linkou Pauly a Thomase, první světová válka je spíše okrajová. Mě děj zaujal více než u Nebe nad Kilimandžárem. Popis koloniální Afriky je úžasný.

25.04.2022 5 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Poslední kniha v sérii, která se věnuje Ianovi, zejména jeho minulosti a hledání své mámy. Zároveň se setkáme se všemi postavami z minulých dílů a vše se hezky uzavře. Nedoporučuji číst samostatně, děj na sebe podstatně navazuje. Čtivé, zajímavé téma psychické poruchy, citlivé a romantické. Téma řešení vlastní minulosti proto, aby současnost a budoucnost byly lepší a čistější. Řešení vnitřních zranění, aby neovlivňovala další život.

02.04.2022 5 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Již jsem básně četla několikrát, ale pořád ve mě nejvíce rezonuje Slina ve vlasech. Čtení vyvolá spíše melancholickou náladu, úplně si nejsem jistá, jestli je dobré číst v rozchodové fázi. Právě konce mi přijdou jako hlavním tématem, kterými ke kniha protkána. Konec vztahu, konec života. Nevěra.

31.03.2022 5 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Třetí díl splnil má očekávání a je to krásné zakončení celé trilogie. Z knihy dost vyznívá samostatnost a pracovitost žen, že dokáží vést panství stejně dobře jako muži. Solveig přijme zásadní rozhodnutí, které mění podobu celého Lejongardu a vede ho do nové doby. Setkáváme se i s Agnetou, Mathildou, Magnusem..

13.12.2021 5 z 5

Nová zlatá kniha pohádek - Máša a medvěd Nová zlatá kniha pohádek - Máša a medvěd kolektiv autorů

Hlavní je, ze se pohádky líbí dceři. Moc krásné obrázky a pevný papír..

04.10.2021 5 z 5

Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Bettie B. Youngs

Začátek byl dost zdlouhavý, pořad se opakovalo jedno téma - prosperita a následně úpadek a tak dokola. Řekla bych ze od půlky zajímavější. Vůbec jsem netušila, co stojí za touto značkou a příběh je zajímavý..

19.06.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Já už ani nevím, kdy jsem naposledy četla konec knihy dvakrát z toho důvodu, ze poprvé jsem byla tak napnutá a potřebovala jsem nutně dočíst poslední kapitolu, ze jsem občas přeskočila řádek. A aby mi to nebylo u tak výborné knížky líto, za pár hodin jsem si to zopakovala. Je to moje prvotina od této autorky a jsem ráda, ze jsem ji objevila. Za mě tam bylo vše, co jsem čekala, ba i víc..

25.11.2020 5 z 5