niika niika komentáře u knih

Julie, demoverze Julie, demoverze Nick Hornby

Tenhle autor mě moc baví a konkrétně tato kniha byla výborná. Pravda, chvíli trvalo než jsem se do knihy začetla a naladila se na ni, ale pak už to šlo jedním dechem. Super zábavný příběh o zapomenutém muzikantovi Tuckeru Croweovi, Annie a jejím partnerovi, fanatickým fanouškovi Tuckera.
Dalo by se souhlasit s předchozím komentářem (Opět dílo plné deprimovaných hrdinů, frustrovaných ze svého dosavadního života. Jak to ale u tohoto autora bývá, pro nikoho nikde v dohledu žádný východ).

15.07.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kniha se mi líbila, ale neměla na mě zase až takový vliv, o jakém se dočítám v komentářích. Možná bych si ji měla přečíst ještě jednou.

K moři K moři Petra Soukupová

Tohle byla první knížka od Soukupové a hned mě jako autorka zaujala.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nádherná kniha. Doporučuji.

15.07.2014 5 z 5

Animal triste Animal triste Monika Maron

Nechci hanit, ať si každý zhodnotí po přečtení sám. Mě neoslovilo. Dýchla na mě jen pochmurná atmosféra.

15.07.2014 1 z 5

Deník (všeho) schopné ženy Deník (všeho) schopné ženy Zita Marinovová

Nic moc velkoduchého od toho nečekejte. Nenáročné, místy humorné čtení.

15.07.2014 2 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Příjemné povídky, i když Fulghum mi moc nesedl. Možná zkusit jiný titul.

15.07.2014 2 z 5

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Přestože se jedná o žánr dívčí román, knihu jsem objevila v oddělení pro dospělé a pobavila mě i tak. Kniha je dosti čtivá.

Cvičebnice praktického bytí Cvičebnice praktického bytí Táňa Nálepková

Knihu řadím k lepšímu průměru (3/5*), k typickým moderním románům pro ženy. Vyprávění je čtivé, ale nestrhující. Prostředí velké úspěšné firmy mě neoslovilo. Vhodné právě před spaním.

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Kniha je koncipována jako průvodce po Anglii. Za vypravěčkou přijedou její přátelé a ta je seznamuje se místními zvyklostmi i památkami a bary. Naprosto mi vyhovovalo nahodilé střídání anglického a českého texu, zkrátka nevíte, kdy ta angličtina přijde. Angličtinu se z knihy nenaučíte, ale osvojíte si některé běžné fráze. Takové, které se ve škole neučí, přesto se používají často. A víte, že "coffee to go" je evropský paskvil a že správně po anglicku je to "take away coffee"?

15.07.2014 4 z 5

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

V tak obsáhlém románu se nelze vyhnout zdlouhavým popisům, přesto kniha je napsaná velmi čtivě, a tak se dá tento fakt snadno odpustit. S Henrym a jeho ženou Sofií jsem strávila krásné chvíle. Jejich život byl neuvěřitelný. Nejvíce se člověku tají dech, když si uvědomí, že autor vycházel ze skutečných postav. Příběh se tolik liší od jiných fiktivních v ostatních románech. Co život nevymyslí?! Oceňuji popsání Sofie Schliemannové jako odvážné, silné ženy a oddané manželky.

Emoční inteligence v praxi Emoční inteligence v praxi Travis Bradberry

Kniha se čte jedním dechem. K vžití do situace používá příběhy s příklady ze života a následně daný příběh rozebere z hlediska emoční inteligence. Není zase až tak praktická, jak by se podle obálky mohlo zdát. Nedává přesný návod jako například kuchařka a recept na palačinky, ale k jistému zamyšlení vede. Po přečtení pak budete v komunikaci více vnímat ještě jednu rovinu navíc a to je ta emoční. Souhlasím s autory knihy, že emoční inteligence je důležitější než jen IQ.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha mě zaujala a taky pobavila. Určitě správné čtení na uklidnění před spaním. Příběh o oddané manželce, schopné hospodyni, ale zároveň inteligentní ženě. Betty se sice snažila udělat pro manželovo štěstí cokoliv a dle mého se s tím po dlouhý čas vyrovnávala skvěle, ale i jí došlo, že JEHO štěstí nemusí být nutně JEJÍ štěstí.
Od autorky jsem četla ještě i co Život dal a vzal, však Vejce a já je lepší.
Vhodné číst, když se člověk potřebuje uklidnit či odreagovat.

11.02.2014 5 z 5

Život Freddie Mercuryho - The show must go on Život Freddie Mercuryho - The show must go on Rick Sky

Pravdivost údajů nemůžu posoudit, ale pokud se to čte jako beletrie, tak je kniha společníkem milým, i když trochu omezeným. Vadilo mi opakování stále stejných slov, spojení, výrazů. Plusem je obrazová příloha.

11.02.2014 3 z 5

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Souhlasím s předchozím názorem (Pet007). Knihu jsem ani nedočetla. Opravdu nezáživné a zklamání.

11.02.2014 1 z 5

Malá Matty Malá Matty Jan Šmíd

Zjistila jsem, že jsem tuto knihu již před časem četla, nicméně si vůbec nepamatuji, o čem byla nebo jestli se mi kniha líbila. Tudíž za moc nestojí.
Dalo by se souhlasit s předchozím komentářem (Příšerné, přečetla jsem to jen silou vůle. Opravdu nesmyslný příběh - asi jsem to nepochopila.).

11.02.2014 2 z 5